'Grote verrassing in basisploeg Genk'

704 stemmen
'Grote verrassing in basisploeg Genk'

Na een pauze van een tweetal weekjes, gaat het seizoen van KRC Genk zondagavond weer van start. De Limburgers willen dan op eigen veld aanknopen met een overwinning tegen Zulte Waregem. Al zijn er wel enkele grote verrassingen op komst in de basisploeg van coach Bernd Storck.


Omdat Genk de voorbije weken een pak spelers met interland-verplichtingen moest missen, kreeg de club toestemming om de competitieduels tegen KV Mechelen en OH Leuven uit te stellen. Iets waar men ook gretig van gebruik maakte. Voor Storck kwam die break niet slecht uit. Op die manier kreeg hij de tijd om zijn troepen verder klaar te stomen op fysiek vlak. Bij zijn aanstelling liet de Duitser immers verstaan dat heel wat spelers met een fysieke achterstand kampten.

Maar die achterstand is in de meeste gevallen weer weg gewerkt. En daar wil Storck zijn spelers ook voor belonen met speelminuten. "Op die manier houd ik iedereen betrokken", werd de coach geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Na Union hebben we nog verschillende tests gedaan, fysiek en conditioneel staan we weel verder dan voorheen. Dus de jongens die tot nog toe minder hebben gespeeld zijn er klaar voor en ik wil hen het vertrouwen geven."

OYEN EN PAINTSIL
Onder meer Theo Bongonda en Junya Ito, die op pad waren met de nationale ploegen van Congo en Japan, zouden zondag mogelijk op de bank moeten plaatsnemen. Luca Oyen en Joseph Paintsil kunnen daar dan weer van profiteren. "Woensdag tegen OHL kan mijn elftal er alweer helemaal anders uitzien. Dat is misschien een risico, maar die verantwoordelijkheid neem ik dan op mij. Het is mijn taak om deze spelerskern verder te ontwikkelen", aldus Storck.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

🚀

Storck moet meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

9
9
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

41
41
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

174
174
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

86
86
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

28
28
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

372
372
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

220
220
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

180
180
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

451
451
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

173
173
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

86
86
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

101
101
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

79
79
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

53
53
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

241
241
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

99
99
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

344
344
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

385
385
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

101
101
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

377
377
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

45
45
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

541
541
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

376
376
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

474
474
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

170
170

Meer sportnieuws