Genk blundert met ‘nieuwe Noa Lang’

1004
Genk blundert met ‘nieuwe Noa Lang’

Carel Eiting kende een indrukwekkende start in het shirt van KRC Genk, maar zeven maanden werd het veelbelovende verhaal op een drastische manier beëindigd. In plaats van een succesvol ‘Noa Lang-scenario’ werd Eitings contract in onderling overleg verbroken.


TOPTRANSFER

Het zag er nochtans zo mooi uit in de vorige zomer. Carel Eiting werd bij KRC Genk aangekondigd als een grote versterking en de Limburgers hadden grote plannen met hem. Qua type-voetballer werd Eiting omschreven als een slimme en intelligente voetballer, niet voor niets was ‘de professor’ zijn bijnaam in Nederland. Hij bezit een groot technisch vermogen, hij kan snel denken en hij beschikt over een uitgebreid spelinzicht.



Daarnaast kan Carel Eiting eveneens de lijnen uitzetten door zijn leiderschapskwaliteiten en dankzij zijn creativiteit in balbezit. Bovendien kan hij ook verschillende posities aan op het centrale middenveld. Al die kwaliteiten toonde Eiting vorig seizoen aan op uitleenbasis bij Huddersfield FC, waar hij de metronoom en regisseur was. Dimitri de Condé leek op papier weeral een toptransfer afgerond te hebben.

GENKSE KLASBAK

Het verhaal tussen KRC Genk en Carel Eiting startte oorspronkelijk goed en veelbelovend: in het seizoensbegin was de Nederlander één van de revelaties bij de Limburgers. Zo startte Eiting voor het eerst in de basis tegen KV Kortrijk en in het Guldensporenstadion kon hij zich meteen onderscheiden. “Een middenvelder met het Genks DNA in het bloed”, omschreef Het Laatste Nieuws zijn uitstekende prestatie.

Ook in de volgende wedstrijd tegen OH Leuven startte Carel Eiting in de basis én leverde hij wederom een knappe prestatie af. De middenvelder bevestigde zijn uitstekende vorm en hij was opnieuw één van de grote uitblinkers bij KRC Genk. Samen met Bryan Heynen vormde Eiting een erg kwalitatief duo, en hij was betrokken bij drie van de vier Genkse doelpunten. Dat was dus erg veelbelovend voor het verdere vervolg van het seizoen.



In de beginfase van het huidige voetbalseizoen wierp Carel Eiting zich nadrukkelijk op tot een echte klasbak bij KRC Genk. Maar na die vruchtbare maand augustus verdween de 23-jarige stelselmatig naar de achtergrond. Eiting verscheen nog amper op het wedstrijdblad en hij haalde weinig speelminuten. Onder de nieuwe coach Bernd Storck kreeg Eiting terug wat meer kansen, maar dat gebeurde voornamelijk op de onorthodoxe positie als linksback.

EITING OUT

In de loop van het seizoen kon Carel Eiting zijn goede start bij KRC Genk dus niet bevestigen en in januari werd zijn contract in onderling overleg verbroken. Dat was wel een erg drastische beslissing van beide partijen, zeker omdat hij nog maar zeven maanden onder contract stond in de Cegaka Arena. Maar zowel bij de Eiting als bij de Limburgers was het onderling geloof niet meer aanwezig.



“Wij hadden niet het gevoel dat Carel belangrijk kon worden voor ons”, gaf Dimitri de Condé in Het Laatste Nieuws duiding bij de contract ontbreking van Eiting. “Niet op korte en niet op lange termijn. Hij had dat gevoel ook niet en daarom is er in onderling overleg beslist om zijn contract te verbreken.” Dat is een opvallende uitspraak van de Condé want in augustus profileerde Eiting zich nochtans tot een ware klasbak bij Genk.

GEEN ‘NOA LANG-SCENARIO’

Op die manier eindigt het verhaal tussen KRC Genk en Carel Eiting dus in mineur, terwijl Dimitri de Condé ongetwijfeld een ‘Noa Lang-scenario’ in gedachten had met hem. Net zoals Eiting is Lang een rasecht Ajax-product en zette hij in de Belgische competitie zijn carrière helemaal op de rails. Eiting was, samen met onder andere Lang, Noussair Mazraoui, Danilho Doekhi en Ché Nunnely bijvoorbeeld een cruciale pion in het beloftenteam dat in 2018 kampioen werd van de Eerste Divisie.

Van die talentvolle beloftenploeg van Ajax zouden alleen Noussair Mazraoui, Noa Lang en Carel Eiting doorstromen naar de Amsterdamse hoofdmacht, maar in zijn strijd om een basisplaats werd Eiting telkens afgeremd door blessures. De toenmalige situatie van Eiting bij Ajax vertoonde erg simultane gelijkenissen met die van Lang: beide spelers werden namelijk gewogen en (net) te licht bevonden voor een prominente rol bij de Ajacieden.



Noa Lang kon in de Jupiler Pro League uiteindelijk het grote ongelijk aantonen van Ajax, want bij Club Brugge groeide hij uit tot nagenoeg de beste speler van de ploeg en van de Jupiler Pro League. Bij KRC Genk hoopte men uiteraard dat Carel Eiting eenzelfde parcours kon afleggen maar die droom spatte dus al snel uit elkaar. Terwijl Lang aanspraak maakt op een knaltransfer in de zomermercato, eindigde het verhaal van Eiting op een dramatische manier met een onderlinge contractontbinding …

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Moest Eiting meer tijd krijgen bij Genk?

Meest recent

'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

16
16
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

21
21
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

47
47
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

20
20
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

36
36
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

122
122
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

86
86
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

32
32
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

44
44
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

82
82
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

107
107
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

130
130
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

15
15
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

21
21
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

42
42
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

81
81
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

46
46
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

40
40
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

342
342
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

76
76
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

32
32
Anderlecht verrast door opvallende transfertip voor januari

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

221
221
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

55
55
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

123
123
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

54
54

Meer sportnieuws