Anderlecht-fans razend na rode kaart: "Wat een schande!"

door
Anderlecht-fans razend na rode kaart:

RSC Anderlecht wou woensdagavond bevestigen na de belangrijke zege tegen KV Mechelen van afgelopen weekend. Maar dat zou niet gemakkelijk worden tegen een Cercle Brugge, dat de laatste weken in uitstekende doen was. Bovendien kwam Paars-Wit na een klein halfuurtje met een man minder te staan.


In de aanvangsfase leek er voor de Brusselaars geen vuiltje aan de lucht. RSCA was veruit de betere ploeg en de eerste kansen waren ook voor de thuisploeg. Maar plots zag Rabbi Matondo zijn kans schoon om uit te breken. Hij troefde Killian Sardella en Wesley Hoedt af, waarop die laatste vlak voor de zestien aan de noodrem trok. In eerste instantie trok scheidsrechter Wesli De Cremer geel, maar op aangeven van de VAR werd de gele kaart omgezet in een rode. De wedstrijdleiding oordeelde namelijk dat Hoedt de laatste man was.

Commentator Peter Vandenbempt vond na het bekijken van de herhaling dat de ref en VAR uiteindelijk correct ingrepen. "Bij Anderlecht zeggen ze dat Sardella er ook bij was, maar die zat erachter. Dus dit lijkt me toch correct", klonk het bij Eleven Sports. "Als je daar een fout maakt, ben je nu eenmaal de laatste man", vulde co-commentator Wesley Sonck aan. Maar bij de paars-witte achterban was er veel minder begrip bij de beslissing. Zo verscheen er heel wat kritiek via de sociale media. Vooral omdat Noë Dussenne (Standard) en Thibault Peyre (KVM) bij een soortgelijke fases zonder rood weg kwamen tegen Anderlecht.

LEES OOK: Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

De rode kaart van Hoedt was terecht ...

Meest recent

Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

69
69
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

18
18
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

70
70
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

111
111
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

39
39
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

16
16
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

39
39
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

139
139
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

70
70
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

51
51
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

78
78
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

322
322
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

34
34
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

153
153
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

41
41
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

42
42
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

129
129
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

259
259
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

7
7
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

320
320
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

210
210
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

126
126
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

56
56
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

242
242
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

74
74

Meer sportnieuws