Herboren Dost doet Schreuder-onthulling

door
Herboren Dost doet Schreuder-onthulling

Voor een aantal spelers van Club Brugge heeft de trainerswissel zware gevolgen. Eder Balanta en Eduard Sobol bijvoorbeeld, zullen hard moeten knokken om hun basisplaats terug te veroveren. Bas Dost lijkt dan weer helemaal op te leven onder het bewind van zijn landgenoot Alfred Schreuder.


Nadat de spits vorig weekend al zijn doelpuntje meepikte tegen STVV, schonk hij zijn ploeg zondag een puntje met twee goals tegen Standard. Als een echte killer stond Dost telkens op de juiste plaats om goed voorbereidend werk van zijn ploegmaats af te ronden. En hoewel hij in de eerste maanden van het seizoen vooral als super-sub werd gebruikt, zit de Nederlander toch alweer aan 10 competitietreffers.

Dost is dan ook zeer te spreken over het feit dat hij weer een vaste basisplek heeft gekregen. Ook de nieuwe speelwijze staat hem aan. "Ik weet niet hoe de anderen erover denken, maar voor mij is dit het ideale systeem”, reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Ik krijg heel veel ondersteuning, ook op het moment dat ik de bal krijg. En ik kan opnieuw gevaarlijk zijn voor de goal."

KORT GESPREK
De spits plukt dus volop de vruchten van de aanstelling van Schreuder. Nochtans onthulde Dost bij Eleven Sports dat hij vlak na de trainerswissel slechts een zeer kort gesprek met zijn nieuwe coach had. "De grap is dat ik heel weinig met hem gesproken heb. Ik heb hem gewoon aangegeven dat ik heel veel zin heb om plezier te maken en alles te geven. Aan de hand daarvan is het aan hem om van mij gebruik te maken of niet. Daar heeft hij kort op geantwoord. Sindsdien zijn er allemaal maar kleine dingen toegevoegd wat hij van mij verwacht. Maar was het niet."

LEES OOK: ‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Dost scoort dit seizoen nog meer dan 15 keer ...

Meest recent

'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

1
1
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

99
99
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

23
23
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

15
15
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

56
56
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

67
67
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

157
157
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

366
366
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

175
175
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

324
324
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

204
204
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

130
130
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

348
348
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

564
564
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

224
224
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

255
255
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

111
111
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

168
168
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

410
410
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

725
725
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

342
342
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

129
129
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

258
258
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

156
156
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

168
168

Meer sportnieuws