Herboren Dost doet Schreuder-onthulling

351 stemmen
Herboren Dost doet Schreuder-onthulling

Voor een aantal spelers van Club Brugge heeft de trainerswissel zware gevolgen. Eder Balanta en Eduard Sobol bijvoorbeeld, zullen hard moeten knokken om hun basisplaats terug te veroveren. Bas Dost lijkt dan weer helemaal op te leven onder het bewind van zijn landgenoot Alfred Schreuder.


Nadat de spits vorig weekend al zijn doelpuntje meepikte tegen STVV, schonk hij zijn ploeg zondag een puntje met twee goals tegen Standard. Als een echte killer stond Dost telkens op de juiste plaats om goed voorbereidend werk van zijn ploegmaats af te ronden. En hoewel hij in de eerste maanden van het seizoen vooral als super-sub werd gebruikt, zit de Nederlander toch alweer aan 10 competitietreffers.

Dost is dan ook zeer te spreken over het feit dat hij weer een vaste basisplek heeft gekregen. Ook de nieuwe speelwijze staat hem aan. "Ik weet niet hoe de anderen erover denken, maar voor mij is dit het ideale systeem”, reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Ik krijg heel veel ondersteuning, ook op het moment dat ik de bal krijg. En ik kan opnieuw gevaarlijk zijn voor de goal."

KORT GESPREK
De spits plukt dus volop de vruchten van de aanstelling van Schreuder. Nochtans onthulde Dost bij Eleven Sports dat hij vlak na de trainerswissel slechts een zeer kort gesprek met zijn nieuwe coach had. "De grap is dat ik heel weinig met hem gesproken heb. Ik heb hem gewoon aangegeven dat ik heel veel zin heb om plezier te maken en alles te geven. Aan de hand daarvan is het aan hem om van mij gebruik te maken of niet. Daar heeft hij kort op geantwoord. Sindsdien zijn er allemaal maar kleine dingen toegevoegd wat hij van mij verwacht. Maar was het niet."

LEES OOK: Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

Dost scoort dit seizoen nog meer dan 15 keer ...

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

97
97
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

99
99
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

112
112
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

603
603
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

302
302
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

143
143
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

140
140
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

77
77
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

200
200
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

182
182
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

523
523
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

618
618
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

311
311
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

573
573
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

465
465
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

653
653
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

292
292
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

95
95
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

322
322
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

179
179
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

267
267
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

705
705

Meer sportnieuws