Lukaku versus Kane: goals verdoezelen één groot gemis

157
Lukaku versus Kane: goals verdoezelen één groot gemis

Harry Kane en Romelu Lukaku zijn twee geweldige spitsen die een garantie zijn op goals. Toch liggen beiden ook regelmatig onder vuur. Dat komt vooral omdat de twee amper prijzen wonnen in hun carrière. De twee kennen ondertussen ook een moeizaam seizoen. Wie trekt vanavond aan het langste eind in Chelsea-Tottenham? Let the games begin.


Kane scoorde dit seizoen nog maar 5 keer in de Premier League, Lukaku trof ook 5 keer raak. De twee kregen dit seizoen al de nodige kritiek. Ze kennen dan ook geen makkelijk seizoen. De twee hebben de laatste 10 jaar nochtans meer dan genoeg bewezen in Engeland. Toch is er altijd een ‘maar’ als er over de twee wordt gesproken. Lukaku krijgt steevast de kritiek dat hij niet scoort op de grote momenten en dat is ook vaak het geval bij Kane. Zij staan in de pikorde van wereldspitsen onder kleppers als Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Karim Benzema en Kylian Mbappé. Erling Haaland moet zich ook nog bewijzen op het allergrootste toneel, maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd te worden.



Kane is 28 jaar en maakt al jaren furore bij Tottenham. Hij wist in 365 wedstrijden 234 keer te scoren en 52 assists uit te delen. Zeer straffe cijfers. De teller in de Premier League staat op 171 treffers en 40 assists in 263 matchen. Bijzonder knap. Lukaku is ook een garantie op goals in de Premier League. Lukaku was in de Engelse eerste klasse ook bijzonder goed op schot met 118 goals en 43 assists in 267 partijen.

De twee krijgen ook regelmatig kritiek op hun Europese prestaties. Is dat terecht? Oordeelt u maar zelf. Kane speelde in Europa 68 matchen en daarin kon hij toch 44 keer een goal maken en 10 assists uitdelen. De balans van Lukaku in Europa: 39 doelpunten en 13 assists in 67 wedstrijden. Tot slot is er de nationale ploeg: Kane heeft 48 goals en 14 assists in 67 interlands achter zijn naam staan, ‘Big Rom’ pakt uit met 68 doelpunten en 15 assists in 101 partijen voor de Belgen.



Inzake cijfers behoren de twee tot de wereldtop, qua prijzen niet. Kane won in zijn loopbaan niet 1 ploegprijs, Lukaku won twee landstitels (Inter en Anderlecht) en één FA Cup (Chelsea). De twee waren er wél vaak dicht bij. Lukaku verloor de Europa League-finale met Inter en de Europese Super Cup met Man Utd en Chelsea, Kane verloor twee keer de League Cup én de Champions League-finale met Tottenham. Beiden scoren dus zeer vlot, maar deze goals verdoezelen vooral het gebrek aan prijzen. 

LEES OOK: 'Grootmachten willen Thiago, Club Brugge kijkt mee'

Wie is de beste van de twee?

Meest recent

Eden Hazard kiest twee beste Rode Duivels aller tijden

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

3
3
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

143
143
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

91
91
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

173
173
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

262
262
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

80
80
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

42
42
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

28
28
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

112
112
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

117
117
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

35
35
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

35
35
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

81
81
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

113
113
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

51
51
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

121
121
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

73
73
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

262
262
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

45
45
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

216
216
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

375
375
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

99
99
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

193
193
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

115
115

Meer sportnieuws