Vanderhaeghe geeft favoriet voor landstitel

door
Vanderhaeghe geeft favoriet voor landstitel

Waar Club Brugge in de voorbije seizoen telkens veruit de dominante ploeg was, lijken we dit jaar af te stevenen op een veel spannendere titelstrijd in de Jupiler Pro League. Leider Union SG vertoont voorlopig geen tekenen van verzwakking. En ook Antwerp FC, RSC Anderlecht en AA Gent zijn nog niet volledig uitgeteld.


Voorlopig is het dus koffiedik kijken wie straks de JPL-trofee in de lucht mag steken. Toch waagde Yves Vanderhaeghe zich aan een voorspelling. Zo denkt de trainer, die in het najaar werd ontslagen bij Cercle Brugge, dat Club uiteindelijk zijn titel zal verlengen. Al durft hij Union zeker niet volledig uit te tellen. "Ik denk nog altijd Club Brugge", klinkt het op de website van Sport/Voetbalmagazine. "Maar het duurt wel lang van Union. Enorm leep en efficiënt. Chapeau. Ik zeg niet dat ze het in Play-Off I niet kunnen volhouden."

Voor Union wordt het komende vierluik allicht bepalend. Komend weekend krijgen de Brusselaars het bezoek van KRC Genk. Vervolgens wacht een rechtstreeks duel op het veld van eerste achtervolger Club Brugge. En daarna volgen met Anderlecht en Antwerp nog twee tegenstanders van formaat. Als de ploeg van coach Felice Mazzu die vier toppers zonder grote kleerscheuren doorkom, mag het een échte titelkandidaat bestempeld worden.

OUTSIDERS OP DE LOER
Volgens Vanderhaeghe behoudt Club Brugge dus de beste papieren, met Union als grootste uitdager. Maar er liggen nog enkele outsiders op de loer. Niet in het minst Antwerp, dat 2022 aanvatte met een vlotte zege tegen Charleroi. Bovendien is de Great Old enkel nog in de competitie actief en beschikt coach Brian Priske er over een sterke kern in de breedte. AA Gent en Anderlecht zullen eerst nog moeten knokken voor een plek in Play-Off I. Maar als dat lukt, mogen ook zij zeker niet afgeschreven worden.

LEES OOK: Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

6
6
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

109
109
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

75
75
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

31
31
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

183
183
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

236
236
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

285
285
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

70
70
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

377
377
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

308
308
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

410
410
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

198
198
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

91
91
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

195
195
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

73
73
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

394
394
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

592
592
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

89
89
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

300
300
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

248
248
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

526
526
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

459
459
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

734
734
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

599
599

Meer sportnieuws