Vanderhaeghe geeft favoriet voor landstitel

door stemmen
Vanderhaeghe geeft favoriet voor landstitel

Waar Club Brugge in de voorbije seizoen telkens veruit de dominante ploeg was, lijken we dit jaar af te stevenen op een veel spannendere titelstrijd in de Jupiler Pro League. Leider Union SG vertoont voorlopig geen tekenen van verzwakking. En ook Antwerp FC, RSC Anderlecht en AA Gent zijn nog niet volledig uitgeteld.


Voorlopig is het dus koffiedik kijken wie straks de JPL-trofee in de lucht mag steken. Toch waagde Yves Vanderhaeghe zich aan een voorspelling. Zo denkt de trainer, die in het najaar werd ontslagen bij Cercle Brugge, dat Club uiteindelijk zijn titel zal verlengen. Al durft hij Union zeker niet volledig uit te tellen. "Ik denk nog altijd Club Brugge", klinkt het op de website van Sport/Voetbalmagazine. "Maar het duurt wel lang van Union. Enorm leep en efficiënt. Chapeau. Ik zeg niet dat ze het in Play-Off I niet kunnen volhouden."

Voor Union wordt het komende vierluik allicht bepalend. Komend weekend krijgen de Brusselaars het bezoek van KRC Genk. Vervolgens wacht een rechtstreeks duel op het veld van eerste achtervolger Club Brugge. En daarna volgen met Anderlecht en Antwerp nog twee tegenstanders van formaat. Als de ploeg van coach Felice Mazzu die vier toppers zonder grote kleerscheuren doorkom, mag het een échte titelkandidaat bestempeld worden.

OUTSIDERS OP DE LOER
Volgens Vanderhaeghe behoudt Club Brugge dus de beste papieren, met Union als grootste uitdager. Maar er liggen nog enkele outsiders op de loer. Niet in het minst Antwerp, dat 2022 aanvatte met een vlotte zege tegen Charleroi. Bovendien is de Great Old enkel nog in de competitie actief en beschikt coach Brian Priske er over een sterke kern in de breedte. AA Gent en Anderlecht zullen eerst nog moeten knokken voor een plek in Play-Off I. Maar als dat lukt, mogen ook zij zeker niet afgeschreven worden.

LEES OOK: Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

110
110
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

23
23
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

82
82
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

42
42
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

147
147
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

108
108
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

115
115
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

218
218
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

978
978
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

203
203
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

81
81
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

288
288
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

72
72
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

275
275
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

247
247
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

234
234
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

288
288
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

194
194
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

144
144
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

591
591
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

842
842
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

451
451
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

251
251
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

133
133
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

88
88
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

208
208

Meer sportnieuws