Vanderhaeghe geeft favoriet voor landstitel

door
Vanderhaeghe geeft favoriet voor landstitel

Waar Club Brugge in de voorbije seizoen telkens veruit de dominante ploeg was, lijken we dit jaar af te stevenen op een veel spannendere titelstrijd in de Jupiler Pro League. Leider Union SG vertoont voorlopig geen tekenen van verzwakking. En ook Antwerp FC, RSC Anderlecht en AA Gent zijn nog niet volledig uitgeteld.


Voorlopig is het dus koffiedik kijken wie straks de JPL-trofee in de lucht mag steken. Toch waagde Yves Vanderhaeghe zich aan een voorspelling. Zo denkt de trainer, die in het najaar werd ontslagen bij Cercle Brugge, dat Club uiteindelijk zijn titel zal verlengen. Al durft hij Union zeker niet volledig uit te tellen. "Ik denk nog altijd Club Brugge", klinkt het op de website van Sport/Voetbalmagazine. "Maar het duurt wel lang van Union. Enorm leep en efficiënt. Chapeau. Ik zeg niet dat ze het in Play-Off I niet kunnen volhouden."

Voor Union wordt het komende vierluik allicht bepalend. Komend weekend krijgen de Brusselaars het bezoek van KRC Genk. Vervolgens wacht een rechtstreeks duel op het veld van eerste achtervolger Club Brugge. En daarna volgen met Anderlecht en Antwerp nog twee tegenstanders van formaat. Als de ploeg van coach Felice Mazzu die vier toppers zonder grote kleerscheuren doorkom, mag het een échte titelkandidaat bestempeld worden.

OUTSIDERS OP DE LOER
Volgens Vanderhaeghe behoudt Club Brugge dus de beste papieren, met Union als grootste uitdager. Maar er liggen nog enkele outsiders op de loer. Niet in het minst Antwerp, dat 2022 aanvatte met een vlotte zege tegen Charleroi. Bovendien is de Great Old enkel nog in de competitie actief en beschikt coach Brian Priske er over een sterke kern in de breedte. AA Gent en Anderlecht zullen eerst nog moeten knokken voor een plek in Play-Off I. Maar als dat lukt, mogen ook zij zeker niet afgeschreven worden.

LEES OOK: Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

12
12
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

62
62
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

88
88
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

118
118
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

101
101
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

230
230
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

224
224
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

103
103
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

310
310
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

74
74
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

276
276
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

103
103
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

79
79
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

181
181
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

216
216
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

496
496
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

118
118
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

84
84
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

198
198
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

734
734
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

334
334
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

267
267
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

875
875
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

424
424

Meer sportnieuws