Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

door
Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

Hoewel FC Barcelona een enorme schuld torst van 1,3 miljard euro, kan de club toch nog steeds grote inkomende transfers realiseren. De recentste aanwinst Ferran Torres (Manchester City) kostte maar liefst 55 miljoen euro en ook het nieuwe target José Gaya (Valencia CF) zal tientallen miljoenen kosten. In dat laatste transferdossier profiteert Barça van de eveneens precaire financiële situatie bij Los Ché. En dat roept grote vragen op.


SLIM BOEKHOUDEN

Ondanks de torenhoge schulden slaagde FC Barcelona erin om Ferran Torres naar Camp Nou te halen. De Blaugrana betaalden maar liefst 55 miljoen euro aan Manchester City om de 21-jarige aan te trekken en dat zorgde uiteraard voor veel vraagtekens in de media. De Catalenen hebben een schuld van 1,3 miljard euro en een door La Liga opgelegd salarisplafond van 97 miljoen euro. Hoe is het dan mogelijk dat Barça dan een transfer van 55 miljoen euro kon realiseren?

Het antwoord bevindt zich in een slimme vorm van boekhouden. Barcelona slaagde er namelijk in om de oude schulden te herschikken en eveneens een nieuwe kredietlijn aan te gaan bij Goldman Sachs. Op die manier heeft Barça opeens flink wat meer financiële middelen voorhanden, en na de toptransfer van Ferran Torres staan er zelfs nog meerdere grote transfers in steigers. Zoals die van José Gaya bijvoorbeeld, de 26-jarige aanvoerder van Valencia CF.



De linker flankverdediger is een clubicoon van Los Che, de club waar hij tot op vandaag maar liefst 277 officiële wedstrijden voor speelde. José Gaya wordt door Xavi Hernandez beschouwd als de ideale concurrent voor Jordi Albi, maar de Catalaanse interesse dateert al van veel vroeger. De geruchten rond Barça en Gaya doken op jaarlijkse basis op maar het kwam echter nooit tot een concrete toenadering, vooral dankzij de grote gevoeligheden tussen beide clubs.

VALENCIA HEEFT GELD NODIG

Maar in januari lijkt de kans op een overgang van José Gaya naar FC Barcelona wél reëel te zijn. Vooreerst is coach Xavi wild van de offensieve linksback, die trouwens één van de beste spelers is op zijn positie in La Liga. Gaya zou daarom op Camp Nou de voorkeur genieten op Alejandro Grimaldo (Benfica). De Catalanen volgen de aanvoerder van Valencia al meerdere jaren en dit jaar zou de tijd rijp zijn om over te schakelen naar een effectieve transfer.

Dat heeft ook grotendeels te maken met Mateu Alemany, sinds maart vorig jaar de nieuwe voetbaldirecteur van FC Barcelona. Alemany was voorheen werkzaam bij Valencia als algemeen manager, en met het eventuele aantrekken van José Gaya kan hij zijn ex-werkgever een flinke loer draaien. Xavi en Alemany hebben een consensus gevonden over Gaya, waardoor er binnenkort ongetwijfeld concrete toenaderingen zullen plaatsvinden tussen beide clubs.



Een derde belangrijke indicatie is de financiële toestand bij Valencia. De Vleermuizen zijn al enkele jaren geen absolute topclub meer op het sportief en financiële gebied. Valencia zeult vandaag maar liefst 274 miljoen euro schulden met zich mee en daardoor ziet de club zich genoodzaakt om enkele spelers te verkopen. Er zou op korte termijn voor minstens 37 miljoen euro verkocht moeten worden en aanvoerder José Gaya is één van de spelers die een mooie transfersom kan opbrengen.

CLUBICOON

Het contract van José Gaya loopt eind 2023 af in het Estadio Mestalla, waardoor Valencia weldra zal moeten cashen voor de 26-jarige. De linksachter heeft een clausule van 100 miljoen euro in zijn huidig contract staan, maar hij zou op te pikken zijn voor een bedrag tussen 20 en 50 miljoen euro. En dat zou dus een erg welkome financiële injectie betekenen voor Valencia. Anderzijds zal de eventuele verkoop van zo’n clubicoon zoals Gaya hard aankomen bij de club en haar fans.



José Gaya heeft zich altijd volledig kunnen identificeren met Valencia en hun visie. Hij onderhoudt een liefdevolle relatie met de club en in elke mercato weigerde Gaya steeds eventuele transferaanbiedingen, ondanks het feit dat hij één van de beste linksachters is in Europa. Valencia zal hem met spijt in het hart laten gaan en Los Ché zien hem liever niet naar Barcelona trekken. Daarom knoopten de Spanjaarden ook de onderhandelingen aan met Juventus, maar dat lijkt dus vergeefse moeite te zullen zijn.

VALENCIA STEIGERT

FC Barcelona is dus bereid om de miljoenen te laten rollen om José Gaya binnen te halen en dat zorgt opnieuw voor grote ophef in Spanje. Valencia-trainer José Bordalas sprak zich al kritisch uit over het feit dat Barça flink kan uithalen op de transfermarkt, terwijl de Catalanen een torenhoge schuld hebben. En op die slinkse manier zouden de Blaugrana dus zelfs een sterkhouder van Valencia kunnen aanwerven.



“FC Barcelona heeft een schuld van 300 miljoen euro en heeft nu Ferran Torres gehaald. Ik heb gelezen voor 55 miljoen euro. Ze gaan ook Morata nog halen en de president kondigde meer handtekeningen aan, zoals die van Erling Haaland. Hoe is het mogelijk? Waar is de Fair Play?”, zei Bordalas. Het laatste hebben we dus nog niet gehoord over het veelbesproken transferoffensief van Barcelona …

LEES OOK: Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

Is dit eerlijk spel van FC Barcelona?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

184
184
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

156
156
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

162
162
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

265
265
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

369
369
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

233
233
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

557
557
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

194
194
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

529
529
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

295
295
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1316
1316
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

436
436
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

410
410
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

394
394
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

292
292
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

518
518
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

207
207
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

364
364
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

401
401
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3108
3108
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

790
790
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

480
480
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

366
366

Meer sportnieuws