KRC Genk gooit grootse plannen op tafel

door
KRC Genk gooit grootse plannen op tafel

KRC Genk heeft een bijzonder teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de Limburgers hopen na de winterstop voor een ommekeer te zorgen onder het bewind van coach Bernd Storck. Ondertussen heeft de club ook ambitieuze plannen voor de toekomst op langere termijn.


Zoals geweten werkt Genk achter de schermen al een tijdje aan een forse opwaardering van de infrastructuur. Zo wil men een nieuw stadionnetje bouwen op de academie, waar onder meer de beloften en damesploeg hun wedstrijden zullen afwerken. Daarnaast wil men ook de Cegeka Arena vernieuwen en uitbreiden. Maar het eerste doel is om een gloednieuw trainingscentrum neer te poten op de huidige site. En dat laatste plan wordt nu wel heel concreet.

Zo laat Racing via de officiële kanalen weten dat de bouw van het nieuwe oefencomplex in het beste geval eind dit kalenderjaar van start gaat. Ten laatste in 2024 zou het trainingscentrum in gebruik worden genomen. "We willen sportief blijven groeien en daarom investeren we in onze infrastructuur. We vergroten onze site tot één groot KRC Genk-dorp. De werking van onze A-kern en jeugdopleiding wordt nog meer verweven, door ze infrastructureel te verbinden", verklaart CEO Erik Gerits.

DEFINITIEF VERANKERD
De club hoopt dat het in april de nodige omgevingsvergunningen in handen zal krijgen. Bij de plannen kan KRC alvast rekenen op de steun van het stadsbestuur. Even was er ook sprake van een verhuis naar een andere locatie, maar met deze bouwplannen verankert de club zich definitief vast op de huidige site. "Dit hier is onze grond. We willen onze supporters en de buurt goed informeren en organiseren daarom coronaproof informatiemomenten in ons stadion", aldus Gerits.

LEES OOK: De Condé kraakt code: Fink pakt uit met KRC Genk 2.0

Genk is de best gerunde club in België ...

Meest recent

AA Gent en KRC Genk houden elkaar in evenwicht

In de Jupiler Pro League hoopten AA Gent en KRC Genk een goede zaak te doen in het klassement. Beide ...

7
7
Coosemans blijft nuchter: "Dat mag niet meer gebeuren"

Wat een ontlading na de match. RSC Anderlecht wist voor het eerst in 4,5 jaar nog eens te winnen van ...

27
27
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Nog nooit meegemaakt"

STVV is bezig aan een indrukwekkend seizoen. Deze ploeg mag dromen van de top zes, dat bleek nog ...

37
37
Doku schittert en laat sterretjes Liverpool zien

In de Premier League stond om 17u30 de altijd beladen topper tussen Manchester City en Liverpool op ...

41
41
Hazard komt met verbazende verklaring over Anderlecht

Thorgan Hazard een probleem? We haalden het al eerder van niet, en dat bewees de ex-Gouden Schoen al ...

186
186
Hayen verbaast op persbabbel: opvallende schuldige bij Club

Het is Club Brugge andermaal niet gelukt om na een knappe prestatie in Europa aan te knopen met ...

318
318
Clean-sheet Courtois onvoldoende, PSV haalt uit in Eredivisie-clash

In de Spaanse Primera Division heeft leider Real Madrid zondag duur puntenverlies geleden. Ondanks ...

28
28
CPL: Beerschot doet puike zaak, Club Nxt plots hekkensluiter

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van ...

66
66
Minouche Van der Gijp choqueert René: “Begrijpt er niks van”

Minouche van der Gijp (51), de vrouw van oud-voetballer en tv-persoonlijkheid René van der ...

10
10
Belabberd Standard zwaar afgestraft: STVV blijft knap vierde

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Een week na de cruciale ...

111
111
Kranten zien uitblinker na Anderlecht-Club: "De Bruyne-achtig"

Het Lotto Park heeft zondagmiddag een heus feestje kunnen bouwen. Onder het toeziend oog van enkele ...

397
397
Onana vuurt kanonskogel af, nieuwe optater voor Napoli

Amadou Onana lijkt helemaal klaar voor het komende tweeluik van de Rode Duivels. Met onder meer een ...

27
27
Club-fans spuwen miljoenenaankoop uit: "Waardeloos!"

Slechts enkele dagen na de Europese stunt tegen FC Barcelona, werd Club Brugge KV in eigen land ...

300
300
Herman Brusselmans ontketent storm met giftige uithaal

Schrijver Herman Brusselmans heeft het weer klaargespeeld: met een combinatie van spot, provocatie ...

61
61
Vernietigend signaal Garcia: Rode Duivel in grote problemen

Maandag komen de Rode Duivels opnieuw samen in Tubeke om de WK-kwalificatieduels tegen Kazachstan en ...

208
208
Vandenbempt gelooft ogen niet in Anderlecht-Club: "Wat een match van hem"

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een absolute prestigezege geboekt. Op eigen veld pakten de ...

1198
1198
Na droomstart en blauwe kaart: België stoot door op WK U17

België heeft zich zoals geplaatst voor de volgende ronde op het wereldkampioenschap U17. De ...

160
160
Anderlecht breekt vloek: Club ten onder in kolkend Lotto Park

Na jaren van Brugse dominantie heeft Anderlecht eindelijk nog eens de ban gebroken. Paars-wit ...

367
367
'Aanvaller maakt zich onmogelijk: plek bij Duivels in gevaar'

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

923
923
Crisis bij Ajax escaleert verder, pijnlijke afgang CDK en co

Ondanks het ontslag van coach John Heitinga blijft Ajax maar aanmodderen in de Eredivisie. Ondanks ...

69
69
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Bel de politie niet!"

De afgelopen weken kwam Ruben Van Gucht opnieuw veelvuldig in het nieuws — en niet altijd om ...

108
108
Club Brugge ziet af in Lotto Park: "Hij is een ramp!"

In de Jupiler Pro League was het zondag uitkijken naar de kraker tussen RSC Anderlecht en Club ...

474
474
Straffe beelden: Hoefkens door het lint in volle wedstrijd

Carl Hoefkens is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdcoach van NAC Breda. Maar zijn ...

40
40
Terugkeer Lukaku, Qatarees geld: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht werkt zondagmiddag de topper op eigen veld tegen Club Brugge af. Voor de ...

264
264
Kapblok staat al klaar: volgend trainersontslag in JPL?

De interland-periode staat opnieuw voor de deur en dat is geen goed nieuws voor coaches die moeten ...

340
340

Meer sportnieuws