RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of vier moeten scoren, maar miste toch wat te veel kansen. Doelman Colin Cooosemans, één cruciale redding, was na de overwinning kritisch voor de media.
LEES OOK: Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent
Tevreden CoosemansNa de 4-0-nederlaag tegen AA Gent was het crisis bij RSC Anderlecht, althans volgens bepaalde media. Sommigen trokken de hele sportieve leiding - van Antoine Sibierski tot Vitor Bruno - meteen in twijfel. Het is de waan van de dag die al te vaak regeert. Een week later volgden er overtuigende prestaties tegen Westerlo en Salzburg en twee zeges.
Coosemans predikt vooral rust. "Het geeft altijd vertrouwen als je goed speelt en wint. Het zal de sleutel zijn om zondag dezelfde attitude en intensiteit te brengen", klinkt het.
Crisis, geen crisis?
Het is best opvallend: Vitor Bruno legt de beste resultaten als coach neer in jaren bij Anderlecht. Toch is de kritiek enorm en voetbalkenners zien dat Anderlecht meer kwaliteit heeft dan vorig seizoen. Coosemans kreeg de vraag bij HLN of het crisisspook - dat ondertussen al bij bijna de helft van de Belgische eersteklassers werd gezien volgens 'experts' - is verjaagd.
"Wat wil je nu dat ik verkondig... Misschien zijn we volgens de media nu plots weer de beste ploeg van het land? Ik maak mij daar echt niet druk om. We blijven rustig en houden de voeten op de grond. We maken de evaluatie intern en ik denk dat dat de beste manier van werken is. We zijn blij met de zeges, maar zijn nog nergens. We moeten continuïteit blijven tonen", zei de coach. Al mogen CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke ook de hand in eigen boezem steken na hun interviews.
Claudio Reulens