Titelverdediger Africa Cup plukt twee pionnen weg uit België

door
Titelverdediger Africa Cup plukt twee pionnen weg uit België

Het is bijna opnieuw tijd voor de Africa Cup. Het landentornooi wordt dit jaar gespeeld van 9 januari tot 6 februari. Gastheer voor deze editie is Kameroen.


De titelverdediger is dan weer Algerije. Dat land won de vorige editie in Egypte door in de finale Senegal met 0-1 te verslaan. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Baghdad Bounedjah. Dit jaar willen de Algerijnen hun titel maar wat graag verlengen. Daarvoor zullen ze in de groepsfase voorbij Sierra Leone, Equatoriaal-Guinea en Ivoorkust moeten. De Algerijnse bondscoach Djamel Belmadi rekent alvast op twee pionnen uit de Jupiler Pro League.

CHARLEROI EN BEERSCHOT      

De Algerijnse voetbalbond maakte vandaag de selectie voor het tornooi bekend. Daarin zien we twee bekende namen: Adem Zorgane (Charleroi) en Mohamed Réda Halaïmia (Beerschot). Zorgane is al het hele jaar een van de smaakmakers bij het sterke Charleroi. Hij werd al opgehemeld in het voetbalprogramma Extra Time. Daar liet Franky Van der Elst zich al positief uit over de middenvelder, die hij "een mooie voetballer" vindt.

Halaïmia en Beerschot vergaat het dit seizoen heel wat minder. De Ratten raken maar niet weg van de laatste plaats en tellen een grote achterstand op de voorlaatste in de stand RFC Seraing. Op speeldag 20 kwam KV Oostende nog met 0-2 winnen op het Kiel. Ook de laatste wedstrijd voor de winterbreak belooft niet veel goeds. Beerschot moet dan namelijk op bezoek bij Anderlecht, dat in een uitstekende vorm verkeert. Halaïmia mocht dit seizoen al vaak negentig minuten spelen bij de Antwerpse club.      

Zal Algerije zijn titel verlengen?

Meest recent

Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

2
2
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

6
6
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

10
10
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

172
172
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

72
72
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

82
82
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

340
340
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

158
158
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

80
80
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

104
104
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

196
196
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

46
46
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

48
48
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

480
480
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

175
175
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

227
227
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

209
209
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

639
639
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

293
293
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

187
187
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

98
98
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

176
176
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

245
245
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

495
495

Meer sportnieuws