Huilende Musonda verlaat Chelsea

door
Huilende Musonda verlaat Chelsea

Charly Musonda zal na dit seizoen geen speler meer van Chelsea zijn. Dat besluit werd vandaag door het bestuur genomen. Zo komt er uiteindelijk een einde aan de samenwerking met het voormalig toptalent. Een samenwerking die vooral werd gekleurd door een ellendige reeks blessures en uitleenbeurten. Musonda kwam niet verder dan een tiental wedstrijden voor het eerste van Chelsea.


De jonge Belg werd op een bepaald moment in zijn carrière beschouwd als een van Chelsea's beste youngsters, en verdiende een plaats in het eerste elftal nadat hij scoorde tijdens zijn debuut voor de Blues op 20-jarige leeftijd. Musonda liep tussen het sterrenensemble op Stamford Bridge destijds, maar speelde in die periode slechts vier keer als gevolg van een knieprobleem dat zijn carrière op een gegeven moment in twijfel trok.

Bijna eind carrière
De schade die hij opliep aan de kruisbanden tijdens zijn periode bij Vitesse Arnhem bleek zijn meest verlammende tegenslag te zijn, waarbij artsen hem slechts 20 procent kans gaven om opnieuw te spelen. Na bijna twee jaar aan de zijlijn te hebben gestaan, kwam Musonda op wonderbaarlijke wijze weer in actie en sloot zich weer aan bij de beloften van Chelsea. Tevens het team waar de 25-jarige dribbelaar het huidige seizoen onder contract staat. De eeuwige belofte gaat The Blues verlaten zonder potten te hebben gebroken.

 

Emotioneel afscheid
Vorige maand onthulde Charly Musonda op Instagram dat hij een vrije speler werd en de club zal verlaten zodra zijn contract aan het einde van het seizoen afloopt. Hij ging toen door een moeilijke periode. Engelse media spraken met sportieve baas Petr Cech om het nieuws te bevestigen.

In een openhartig gesprek met The Beautiful Game Podcast zei Musonda: “Het was een moeilijke. Ik was letterlijk aan het huilen. Zelfs tijden het typen van de post op Instagram. Al probeerde ik toen mijn emoties te bedwingen. Ik wilde nog niet in detail treden of in herinneringen graven," geeft Musonda te kennen.

Het nieuws vernam hij via een telefoontje van Petr Cech. "Ik hoorde hem in augustus en dacht na het gesprek meteen aan vertrekken. Ik kon niets anders doen leek me", komt het jonge talent terug op het telefoontje van de ex-goalie. "Ik heb echt lang zitten huilen, omdat ik er al een tijdje was. Het is mijn tweede thuis. Zelfs nu zal het nog even duren voordat het rond is. Het is nog steeds mentaal moeilijk", besluit een emotionele Musonda.

LEES OOK: Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

Zal Musonda nog een andere club vinden?

Meest recent

Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

3
3
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

57
57
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

130
130
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

118
118
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

188
188
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

178
178
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

219
219
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2551
2551
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

487
487
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

323
323
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

265
265
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

200
200
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

401
401
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

169
169
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1205
1205
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

471
471
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1580
1580
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

467
467
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

71
71
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

118
118
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

570
570
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

437
437
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

445
445
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

154
154

Meer sportnieuws