'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

door
'Kompany moet ingrijpen voor topper op Club'

RSC Anderlecht is de laatste weken bezig aan een flinke opmars, met 0-5-zege van afgelopen weekend op Seraing als voorlopig hoogtepunt. Maar aanstaande zondag staan de Brusselaars weer voor een echte test. Dan wacht namelijk een verplaatsing op het veld van titelverdediger Club Brugge.


Voor coach Vincent Kompany en zijn manschappen een ideale waardemeter om na te gaan in welke mate er nu echt progressie gemaakt werd, de topwedstrijden in de heenronde van de reguliere waren immers geen onverdeeld succes. Maar eerst wacht dinsdagavond nog een thuiswedstrijd tegen STVV. En de kans is reëel dat Kompany in het duel met de Limburgers enkele ingrepen zal doorvoeren met oog op de clash met Blauw-Zwart.

Zo wijst SudPresse er op dat Kristoffer Olsson en Michael Murillo mogelijk aan de kant worden gehouden tegen de Kanaries. De Zweedse middenvelder en Panamese rechtsback zijn nochtans twee vaste waarden in de type-ploeg. Maar inmiddels hebben ze allebei al twee gele kaarten achter hun naam staan. Indien ze dinsdag opnieuw in het boekje gaan, zijn ze dus geschorst tegen de landskampioen.

RISICO NEMEN
De vraag is dus of Kompany bereid is om dat risico te nemen. In het geval van Olsson heeft Kompany met onder meer Majeed Ashimeru en Marco Kana alvast enkele vervangers achter de hand. Voor Murillo bestaat dan weer geen rechtstreekse doublure, met zou in Brugge allicht het meest gemist worden. Langs de andere kant moet beide spelers met hun ervaring wel in staat zijn om een match af te werken zonder geel te pakken. Aan Kompany dus om de knoop door te hakken. De algemene verwachting is evenwel dat hij kiest voor dezelfde basiself als afgelopen weekend.

LEES OOK: Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

Kompany moet geen risico nemen met beide spelers ...

Meest recent

‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

44
44
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

26
26
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

27
27
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

7
7
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

60
60
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

59
59
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

45
45
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

81
81
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

142
142
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

359
359
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

351
351
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

570
570
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

326
326
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

79
79
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

102
102
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

214
214
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

611
611
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

72
72
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

298
298
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

110
110
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

521
521
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

187
187
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

417
417
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

200
200

Meer sportnieuws