De Mos haalt JPL compleet onderuit: "Mickey Mouse League"

door
De Mos haalt JPL compleet onderuit:

De Belgische clubs hebben over het algemeen een dramatische campagne in Europa achter de rug. Zo kon enkel AA Gent doorstoten naar de volgende ronde van de Conference League, de overige ploegen uit ons land zijn inmiddels uitgeschakeld. Het contrast met onze noorderburen is dan ook groot.


De Nederlanders hebben tot dusver immers een grand cru-seizoen achter de rug in Europa. Ajax verblufte iedereen in de Champions League en legde met 18 op 18 beslag op de groepswinst. PSV, AZ Alkmaar en Feyenoord zijn na de winterstop dan weer in de Conference League actief. En daar krijgen ze, afhankelijk wat de UEFA beslist in de soap rond Tottenham, normaal gezien nog het het gezelschap van Vitesse. Er zullen dus zeker vier Nederlandse clubs na nieuwjaar actief zijn in Europa, naar alle waarschijnlijkheid zullen ze er alle vijf nog bij zijn.

Dan ging het de Belgische ploegen veel minder goed af. RSC Anderlecht sneuvelde al in de voorrondes van de Conference League. Club Brugge kon in de Champions League dan weer niet stunten en werd laatste in zijn poule. Antwerp FC en KRC Genk deden hetzelfde in hun Europa League-groep. Enkel AA Gent kon de Belgische eer ietwat hoog houden. De Buffalo's plaatsten zich als groepswinnaar voor de 1/8ste finales van de Conference League.

MICKEY MOUSE-COMPETITIE
De euforie bij onze noorderburen is dan ook, terecht, groot. Niet in het minst bij analist Aad de Mos. Via Twitter liet de ex-trainer van onder meer KV Mechelen en RSC Anderlecht het niet na om een sneer uit te delen aan de Jupiler Pro League. "Al onze vijf ploegen zijn door in Europa. De titel van 'Mickey Mouse League' is overgedragen aan België. Daar kon enkel AA Gent doorstoten", klinkt het.

LEES OOK: Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Welke club heeft u het meest teleurgesteld dit Europees seizoen?

Meest recent

Genk vreest voor El Ouahdi: aangeslagen Heynen reageert

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

86
86
UEL/UECL: Dubbele dreun Nederland, pijnlijke avond voor Sels

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

29
29
Horror-avond Genk: Europese optater, El Ouahdi afgevoerd

KRC Genk heeft donderdagavond andermaal een stevige tik geïncasseerd. In de League Phase van de ...

182
182
'Ophef bij Club Brugge: ook bestuur moet ingrijpen'

Club Brugge staat zondagavond voor de Jupiler Pro League-clash tegen landskampioen. Maar de aanloop ...

247
247
'Kompany trekt bleek weg: Man City plant transferraid'

Bayern München is indrukwekkend aan het seizoen begonnen. Tot dusver bleek geen enkele ploeg in ...

75
75
Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Tijdens de eerste volledige Europese week van het seizoen, moet RSC Anderlecht thuis vanuit een ...

204
204
De Bruyne doet tegenstander duizelen: "Als hij het veld opkomt ..."

Net op het moment dat de twijfels over zijn overstap naar SSC Napoli opnieuw de kop begonnen op te ...

97
97
Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Volgende week blazen de Rode Duivels voor de tweede keer dit seizoen verzamelen. In hun ...

346
346
UEL/UECL: Nederlandse stunt, Meunier en co winnen topper

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

56
56
"Hij werd écht geduwd" - Union bestolen in Champions League?

Het is Union SG niet gelukt om voor de tweede speeldag op rij te stunten in de Champions League. De ...

117
117
'Nieuwe miljoenendeal Club: grootmacht in tribunes'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een rist sterkhouders, maar ...

186
186
Genk-Ferencvaros: Fink kiest vier wissels in basiself

De Europese week was voorlopig geen succes voor de Belgische clubs, aan KRC Genk om daar verandering ...

48
48
Anderlecht vs. Standard: Zetterberg doet voorspelling

Alvorens de nationale ploegen opnieuw aan zet zijn, staat nog een fraai weekend in de Jupiler Pro ...

197
197
Club Brugge slikt: voorwaarde voor volgende ronde UCL

De eerste Belgische nederlaag in de League Phase van de Champions League is een feit dit seizoen. ...

550
550
Italianen geloven ogen niet na actie De Bruyne in 74ste minuut

Kevin De Bruyne toonde zich woensdagavond de grote man bij zijn club SSC Napoli. Met twee fraaie ...

383
383
Pijnlijke aftocht: Union-sterkhouder met grond gelijk gemaakt

Daags na de slipper van Club Brugge op Atalanta BC, heeft ook Union SG zijn eerste nederlaag in de ...

236
236
'Rampenplan Club Brugge: exit Jackers, nieuwe doelman?'

Club Brugge speelt met vuur op de meest impactvolle positie. De rotatie tussen Mignolet en Jackers ...

649
649
Garcia klapt uit de biecht: vervanger Lukaku bekend?

Binnen iets meer dan een week nemen de Rode Duivels het op tegen Noord-Macedonië en Wales. Voor ...

171
171
De Bruyne-bommetje bij AA Gent: Leko rolt spierballen

Met twee assists tegen Sporting vereffende Kevin De Bruyne woensdag in de Champions League zijn ...

148
148
Lotte Vanwezemael doet spraakmakende Courtois-onthulling

Hoe diep ging Lotte Vanwezemael écht met Courtois? In haar radioshow BLOOT onthult ze plots ...

176
176
'Antwerp luidt alarmbel: Overmars legt Wils ultimatum op'

Het gaat van kwaad naar erger bij Antwerp, dat na de nederlaag tegen Zulte Waregem achterblijft met ...

473
473
Fink slaakt zucht van opluchting: 5 wissels in Genk?

De crisis is verbannen bij KRC Genk, dat in de Europa League donderdag Ferencvaros over de vloer ...

144
144
Brusselmans zet BV-wereld op zijn kop: "Levensgevaarlijk!"

Herman Brusselmans kreeg het de afgelopen tijd al zwaar te verduren. De BV stond in het oog van een ...

128
128
'Club Brugge keert kar: nieuw toptarget op verlanglijst'

Club Brugge leek op weg naar een nieuwe stunt in de Champions League, tot Atalanta foutjes van Cisse ...

1135
1135
Coucke kan cashen: Anderlecht deels in Qatarese handen?

Het is ondertussen bijna een maand geleden dat Wouter Vandenhaute aan de kant werd geschoven als ...

1001
1001

Meer sportnieuws