Antwerp en Gent bezorgen Belgisch coëfficiënt flinke boost

650 stemmen
Antwerp en Gent bezorgen Belgisch coëfficiënt flinke boost

In de Europa League en Conference League werd donderdagavond de slotspeeldag afgewerkt. Voor AA Gent en Antwerp FC stond er niets meer op het spel, maar beide ploegen deden wel gouden zaken voor het Belgische coëfficiënt. De Great Old won thuis met het kleinste verschil van Olympiacos, de Buffalo's deden exact hetzelfde tegen Flora Tallinn.


Antwerp - Olympiacos: 1-0
De Antwerpenaren waren natuurlijk al uitgeschakeld na 2 op 15 in hun eerste vijf duels. Maar de Great Old heeft Europa op fraaie wijze kunnen uitzwaaien. Na amper zes minuten opende Balikwisha de score met een afgeweken schot. Voor de recordaanwinst meteen zijn eerste doelpunt voor het stamnummer één. De bezoekers, die moesten winnen om alsnog groepswinnaar te kunnen worden, konden daar in eerste instantie weinig tegenover zetten. RAFC dook dan ook met een verdiende voorsprong de rust in.

Na de pauze was het voor Antwerp vooral zaak om de voorsprong intact te houden, iets wat in deze campagne al meermaals was misgelopen. Maar dit keer lukte het wel. Butez greep weliswaar enkele keren gevat in, veel werd echter niet weggeven. Balikwisha, Benson, Samatta en Yussuf lieten het wel na om de definitieve doodsteek uit te delen. Toch kon de thuisploeg zijn eerst en enige zege van de campagne veiligstellen, een opsteker na voorts tegenvallend Europees avontuur.

AA Gent - Flora Tallinn: 1-0
De Buffalo's zijn na nieuwjaar wél nog actief op het Europese toneel en waren zelfs al zeker van de groepswinst in hun Conference League-poule. Coach Vanhaezebrouck koos voor het overbodige duel tegen Flora Tallinn dan ook voor een mix van basisspelers en invallers. Die ploeg had het in de eerste helft lastig om het verschil te maken. De beste kans kwam er uiteindelijk via Owusu, zijn kopbal belandde echter op de lat.

Na de pauze was het dan toch raak: Bruno trapte overhoeks binnen. De aanvaller vertrok wel uit buitenspel-positie, wegens gebrek aan een VAR werd de treffer echter toch goedgekeurd. In de slotfase lieten de Buffalo's nog enkele kansen liggen en ook doelman Roef moest nog attent optreden, maar de zege werd toch over de streep getrokken. Gent sluit zijn campagne zo af met een fraaie 13 op 18.

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Gent kan de Conference League winnen ...

Meest recent

Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

1
1
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

21
21
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

34
34
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

23
23
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

13
13
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

27
27
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

82
82
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

343
343
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

75
75
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

60
60
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

196
196
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

61
61
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

61
61
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

118
118
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

91
91
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

38
38
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

61
61
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

355
355
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

63
63
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

223
223
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

281
281
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

203
203
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

273
273
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

208
208

Meer sportnieuws