Club Brugge claimt Gouden Schoen: "Logica zelve"

door
Club Brugge claimt Gouden Schoen:

Het einde van het kalenderjaar komt met rasse schreden dichterbij en dat betekent ook dat de uitreiking van de Gouden Schoen in aantocht is. Vlak voor de start van de tweede seizoenshelft komen we te weten wie zijn naam op de erelijst mag bijschrijven. Het belooft alvast een spannende strijd te worden.


Vorig jaar was het Lior Refaelov die aan het langste einde trok. Maar dat werd een speciale editie waarin gestemd werd over het gehele kalenderjaar 2020. Bij de huidige editie worden de stemmen opnieuw verdeeld over twee rondes. Al zal vooral de tweede ronde de doorslag geven. En dat biedt perspectief aan Union SG, dat met Dante Vanzeir en vooral Denis Undav twee ijzers in het vuur heeft. KRC Genk vindt dan weer dat Paul Onuachu de enige terechte winnaar zou zijn.

Maar daar wil landskampioen Club Brugge een stokje voor steken. Blauw-Zwart wil na een jaartje afwezigheid opnieuw zijn plaats op de erelijst terug veroveren. Daar heeft het ook enkele geschikte kandidaten voor. Niet in het minst goudhaantjes Noa Lang en Charles De Ketelaere, al mag ook tweevoudig winnaar Hans Vanaken niet afgeschreven worden. CEO Vincent Mannaert lijkt alvast zeker van zijn stuk. "Voor mij is het de logica zelve dat een Clubspeler straks de Gouden Schoen wint. Gelet op het feit dat we in het kalenderjaar het Belgisch voetbal opnieuw gedomineerd hebben", klonk het bij de organiserende krant Het Laatste Nieuws.

PUNTEN STELEN
Gezien de resultaten van Club, valt er inderdaad weinig te zeggen over de claim van Mannaert. Maar de spelers van Blauw-Zwart hebben één groot nadeel: de zware concurrentie binnen de eigen ploeg. Gezien het stemformat lijkt het onvermijdelijk dat de spelers van Club punten van mekaar zullen 'stelen'.

LEES OOK: Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Wie verdient volgens u de Gouden Schoen 2021?

Meest recent

KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

24
24
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

8
8
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

53
53
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

57
57
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

84
84
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

88
88
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

400
400
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

146
146
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

101
101
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

276
276
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

271
271
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

357
357
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

59
59
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

255
255
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

80
80
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

109
109
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

123
123
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

129
129
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

57
57
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

644
644
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

92
92
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

241
241
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

151
151
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

594
594
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

216
216

Meer sportnieuws