Pro League voert zélf extra coronamaatregels in

door
Pro League voert zélf extra coronamaatregels in

Het Belgisch voetbal slaakte vrijdag een zucht van opluchting, want tot nader order mogen de tribunes nog steeds naar volle capaciteit worden gevuld. Voorlopig ontsnappen onze stadions dus aan bijkomende veiligheidsmaatregelen, al voert de Pro League op eigen houtje toch nog een extra regel in om een striktere naleving van de huidige beperkingen te garanderen.


Zo melden onder meer STVV en Seraing dat het voortaan verboden wordt om voeding en drank te consumeren op de tribunes. Op die manier hoopt de Pro League tegemoet te komen aan de vraag van premier Alexander De Croo om aan beter 'crowd management' te doen. De voorbije weken was op de televisiebeelden meermaals te zien hoe fans hun voeten veegden aan de mondmaskerplicht, tot ongenoegen van heel wat instanties.

Waar toeschouwers tot op heden hun masker nog even mocht afzetten om te eten of drinken, wordt ook dat vanaf nu dus niet langer toegestaan. Verder manen diverse clubs hun supporters overigens nog eens nadrukkelijk aan om de maatregelen omtrent het dragen van een mondmasker in en rond het tribunes voortaan correcter op te volgen. Zo niet, dreigen ook de voetbalstadions binnenkort alsnog weer de deuren te moeten sluiten.

MASKERS OP DE BANK
Het overleg tussen de Pro League en het kabinet van de Eerste minister leverde trouwens voor de spelers en trainers zelf eveneens nog een nieuwe maatregel op. Zo zullen ook zij vanaf nu bij het oplopen van het veld en het groeten van de fans een mondmasker moeten dragen, net zoals de technische staf en wisselspelers op de bank. Dit alles dus om een duidelijk signaal richting de buitenwereld te geven.

LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

Goede maatregel?

Meest recent

Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

1
1
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

63
63
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

45
45
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

147
147
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

181
181
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

197
197
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

66
66
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

60
60
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

263
263
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

401
401
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

362
362
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

303
303
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

237
237
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1713
1713
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

113
113
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

317
317
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

397
397
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

230
230
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

186
186
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

231
231
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

251
251
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

93
93
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

92
92
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

69
69
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151

Meer sportnieuws