'Juve-schandaal dijt uit, ook Ronaldo in het vizier'

door
'Juve-schandaal dijt uit, ook Ronaldo in het vizier'

Terwijl in België Operatie Zero stilaan in zijn laatste rechte lijn lijkt te zitten, barst er in Italië nog maar pas een voetbalschandaal rond. In de hoofdrol staat - vijftien jaar nadat ze degradeerden in het Calciopoli-schandaal - alweer Juventus. De Oude Dame wordt verdacht van het kunstmatig opsmukken van de boekhouding, door bij ruiltransfers de waarde van spelers bewust te hoog in te schatte, en het uitschrijven van valse facturen.


Operatie Prisma, die naam kreeg het onderzoek mee van het Italiaanse gerecht. De voorbije dagen hielden zij al uitgebreide huiszoekingen in de kantoren van Juventus, op zoek naar bewijzen voor het gesjoemel. Daarbij komt nu ook de transfer van niemand minder dan Cristiano Ronaldo in het vizier, zo melden La Gazzetta dello Sport en Corriere della Sera.

SPOORLOOS
In afgeluisterde telefoongesprekken tussen sportief directeur Federico Cherubini en hoofd van de juridische afdeling Cesare Gabasio hoorden de speurders immers over een betaling 'die in theorie niet zou mogen bestaan'. Het is niet duidelijk of het daarbij gaat over uitgestelde betalingen uit de coronacrisis of om compensaties voor zijn transfer naar Manchester United.

Wat wel duidelijk is, is dat er in de boekhouding geen spoor van de betalingen terug te vinden is. De ondervraagde bestuursleden van Juve houden ook de lippen stijf op elkaar, waardoor de onderzoekers voorlopig voor een mysterie zijn. Ze zouden daarom drastische stappen overwegen. Ze zouden namelijk van plan zijn om direct aan te kloppen bij Ronaldo zelf en zijn makelaar Jorge Mendes, in de hoop daar alsnog de nodige documenten te kunnen vinden. De Portugese ster zou weldra dus ook ondervraagd kunnen worden.

Zal dit schandaal zware gevolgen hebben voor Juventus?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

142
142
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

43
43
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

23
23
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

97
97
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

277
277
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

161
161
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

338
338
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

160
160
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

205
205
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

627
627
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

749
749
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

306
306
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

378
378
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

386
386
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

602
602
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

463
463
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

237
237
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws