'Juve-schandaal dijt uit, ook Ronaldo in het vizier'

door
'Juve-schandaal dijt uit, ook Ronaldo in het vizier'

Terwijl in België Operatie Zero stilaan in zijn laatste rechte lijn lijkt te zitten, barst er in Italië nog maar pas een voetbalschandaal rond. In de hoofdrol staat - vijftien jaar nadat ze degradeerden in het Calciopoli-schandaal - alweer Juventus. De Oude Dame wordt verdacht van het kunstmatig opsmukken van de boekhouding, door bij ruiltransfers de waarde van spelers bewust te hoog in te schatte, en het uitschrijven van valse facturen.


Operatie Prisma, die naam kreeg het onderzoek mee van het Italiaanse gerecht. De voorbije dagen hielden zij al uitgebreide huiszoekingen in de kantoren van Juventus, op zoek naar bewijzen voor het gesjoemel. Daarbij komt nu ook de transfer van niemand minder dan Cristiano Ronaldo in het vizier, zo melden La Gazzetta dello Sport en Corriere della Sera.

SPOORLOOS
In afgeluisterde telefoongesprekken tussen sportief directeur Federico Cherubini en hoofd van de juridische afdeling Cesare Gabasio hoorden de speurders immers over een betaling 'die in theorie niet zou mogen bestaan'. Het is niet duidelijk of het daarbij gaat over uitgestelde betalingen uit de coronacrisis of om compensaties voor zijn transfer naar Manchester United.

Wat wel duidelijk is, is dat er in de boekhouding geen spoor van de betalingen terug te vinden is. De ondervraagde bestuursleden van Juve houden ook de lippen stijf op elkaar, waardoor de onderzoekers voorlopig voor een mysterie zijn. Ze zouden daarom drastische stappen overwegen. Ze zouden namelijk van plan zijn om direct aan te kloppen bij Ronaldo zelf en zijn makelaar Jorge Mendes, in de hoop daar alsnog de nodige documenten te kunnen vinden. De Portugese ster zou weldra dus ook ondervraagd kunnen worden.

LEES OOK: ‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Zal dit schandaal zware gevolgen hebben voor Juventus?

Meest recent

'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

152
152
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

150
150
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

38
38
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

105
105
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

38
38
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

26
26
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

131
131
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

160
160
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

97
97
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

398
398
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

235
235
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

348
348
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

103
103
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

472
472
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

310
310
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

156
156
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

86
86
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

239
239
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

459
459
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

411
411
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

173
173
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

594
594

Meer sportnieuws