'Juve-schandaal dijt uit, ook Ronaldo in het vizier'

249 stemmen
'Juve-schandaal dijt uit, ook Ronaldo in het vizier'

Terwijl in België Operatie Zero stilaan in zijn laatste rechte lijn lijkt te zitten, barst er in Italië nog maar pas een voetbalschandaal rond. In de hoofdrol staat - vijftien jaar nadat ze degradeerden in het Calciopoli-schandaal - alweer Juventus. De Oude Dame wordt verdacht van het kunstmatig opsmukken van de boekhouding, door bij ruiltransfers de waarde van spelers bewust te hoog in te schatte, en het uitschrijven van valse facturen.


Operatie Prisma, die naam kreeg het onderzoek mee van het Italiaanse gerecht. De voorbije dagen hielden zij al uitgebreide huiszoekingen in de kantoren van Juventus, op zoek naar bewijzen voor het gesjoemel. Daarbij komt nu ook de transfer van niemand minder dan Cristiano Ronaldo in het vizier, zo melden La Gazzetta dello Sport en Corriere della Sera.

SPOORLOOS
In afgeluisterde telefoongesprekken tussen sportief directeur Federico Cherubini en hoofd van de juridische afdeling Cesare Gabasio hoorden de speurders immers over een betaling 'die in theorie niet zou mogen bestaan'. Het is niet duidelijk of het daarbij gaat over uitgestelde betalingen uit de coronacrisis of om compensaties voor zijn transfer naar Manchester United.

Wat wel duidelijk is, is dat er in de boekhouding geen spoor van de betalingen terug te vinden is. De ondervraagde bestuursleden van Juve houden ook de lippen stijf op elkaar, waardoor de onderzoekers voorlopig voor een mysterie zijn. Ze zouden daarom drastische stappen overwegen. Ze zouden namelijk van plan zijn om direct aan te kloppen bij Ronaldo zelf en zijn makelaar Jorge Mendes, in de hoop daar alsnog de nodige documenten te kunnen vinden. De Portugese ster zou weldra dus ook ondervraagd kunnen worden.

LEES OOK: De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

Zal dit schandaal zware gevolgen hebben voor Juventus?

Meest recent

Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

12
12
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

92
92
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

43
43
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

41
41
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

113
113
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

197
197
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

276
276
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

178
178
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

497
497
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

47
47
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

296
296
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

231
231
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

339
339
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

225
225
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

156
156
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

206
206
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

158
158
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

63
63
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

620
620
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

99
99
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

277
277
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

108
108
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

233
233
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

526
526

Meer sportnieuws