Fenomenale Dessers opnieuw grote Feyenoord-held

door
Fenomenale Dessers opnieuw grote Feyenoord-held

In Europa stonden donderdagavond weer enkele interessante duels op het programma. Het Nederlandse Feyenoord kon zich alvast verzekeren van groepswinst in de Conference League. En daar mochten de Rotterdammers andermaal Cyriel Dessers voor danken, de spits kroonde zich ook tegen Slavia Praag tot grote held.


De huurling van KRC Genk was de voorbije weken al meermaals van goudwaarde geweest met zijn (late) doelpunten als invaller. Donderdagavond kreeg hij op het veld van Slavia Praag de kans om zich veel langer te bewijzen, zo kwam hij na 8 minuten de geblesseerde Bryan Linssen vervangen. En ook in deze rol maakte Dessers indruk. Feyenoord was al snel op achterstand gekomen door een doelpunt van Peter Olayinka (ex-Zulte Waregem). Maar na goed een halfuur spelen maakte de Belgische Nigeriaan gelijk na een lekkere sleepbeweging in de zestien (zie video onderaan).

Vervolgens leek het wel fout te gaan lopen voor de Nederlanders. Guus Til werd met een rode kaart van het veld gestuurd en Jan Kuchta zette Slavia weer op een voorsprong. Feyenoord leek dus op weg naar een nederlaag, maar dat was buiten Dessers gerekend. Diep in de extra tijd maakte hij er alsnog 2-2 van met zijn tweede van de avond.

NEDERLANDS SUCCES
Door deze puntendeling zijn de Rotterdammers dus verzekerd van groepswinst. En er volgde nog meer Nederlands succes in de Conference League. Vitesse speelde na een spektakelstuk immers 3-3-gelijk op het veld van Stade Rennes. De ploeg uit Arnhem behoudt daardoor een kansje om de volgende ronde te halen. Tottenham verloor namelijk verrassend van NS Mura. Indien Vitesse op de slotspeeldag thuis wint van de Slovenen en Tottenham laat punten liggen tegen Rennes, gaan de Nederlanders door naar de volgende ronde.

LEES OOK: Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Genk had Dessers beter gehouden ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

103
103
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

88
88
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

306
306
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

436
436
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

160
160
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

139
139
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

331
331
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

21
21
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

106
106
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

105
105
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

250
250
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

123
123
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

74
74
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

92
92
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

46
46
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

190
190
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

275
275
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

82
82
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

376
376
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

262
262
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

207
207

Meer sportnieuws