Fenomenale Dessers opnieuw grote Feyenoord-held

168 stemmen
Fenomenale Dessers opnieuw grote Feyenoord-held

In Europa stonden donderdagavond weer enkele interessante duels op het programma. Het Nederlandse Feyenoord kon zich alvast verzekeren van groepswinst in de Conference League. En daar mochten de Rotterdammers andermaal Cyriel Dessers voor danken, de spits kroonde zich ook tegen Slavia Praag tot grote held.


De huurling van KRC Genk was de voorbije weken al meermaals van goudwaarde geweest met zijn (late) doelpunten als invaller. Donderdagavond kreeg hij op het veld van Slavia Praag de kans om zich veel langer te bewijzen, zo kwam hij na 8 minuten de geblesseerde Bryan Linssen vervangen. En ook in deze rol maakte Dessers indruk. Feyenoord was al snel op achterstand gekomen door een doelpunt van Peter Olayinka (ex-Zulte Waregem). Maar na goed een halfuur spelen maakte de Belgische Nigeriaan gelijk na een lekkere sleepbeweging in de zestien (zie video onderaan).

Vervolgens leek het wel fout te gaan lopen voor de Nederlanders. Guus Til werd met een rode kaart van het veld gestuurd en Jan Kuchta zette Slavia weer op een voorsprong. Feyenoord leek dus op weg naar een nederlaag, maar dat was buiten Dessers gerekend. Diep in de extra tijd maakte hij er alsnog 2-2 van met zijn tweede van de avond.

NEDERLANDS SUCCES
Door deze puntendeling zijn de Rotterdammers dus verzekerd van groepswinst. En er volgde nog meer Nederlands succes in de Conference League. Vitesse speelde na een spektakelstuk immers 3-3-gelijk op het veld van Stade Rennes. De ploeg uit Arnhem behoudt daardoor een kansje om de volgende ronde te halen. Tottenham verloor namelijk verrassend van NS Mura. Indien Vitesse op de slotspeeldag thuis wint van de Slovenen en Tottenham laat punten liggen tegen Rennes, gaan de Nederlanders door naar de volgende ronde.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Genk had Dessers beter gehouden ...

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

22
22
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

111
111
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

554
554
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

72
72
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

134
134
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

39
39
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

55
55
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

29
29
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

139
139
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

160
160
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

22
22
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

143
143
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

25
25
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

285
285
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

374
374
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

183
183
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

107
107
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

830
830
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

502
502
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

364
364
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

265
265
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

48
48

Meer sportnieuws