Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

247
Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

Roberto Martinez gaf in de laatste interlandperiode weer een aantal jonge spelers hun kans, met eerste basisplaatsen voor Arthur Theate en Charles De Ketelaere, een eerste invalbeurt voor Dante Vanzeir en een eerste selectie voor Wout Faes. De bondscoach houdt bovendien ook nog een pak andere talenten in de gaten met het oog op het WK 2026, want dan moet de huidige generatie helemaal vervangen worden.


Ook de nieuwste Belgische ster aan het firmament loopt nu al in de kijker bij de bondscoach. Dinsdagavond maakte Koni De Winter zijn debuut op het hoogste niveau, want de 19-jarige verdediger mocht bij Juventus invallen in de Champions League tegen Chelsea. Het wordt nu uitkijken of hij de komende maanden meer minuten zal kunnen verzamelen, dan kunnen de Rode Duivels al snel volgen.

"De Winter zit in ieder geval in het project met de jongens die extra in de gaten worden gehouden voor de A-ploeg", bevestigt Jacky Mathijssen, die De Winter onder zijn hoede heeft bij de nationale beloften, aan Sporza. Al hoopt hij dat de overstap er niet al te snel komt. "Ze mogen nu ook niet iedereen komen weghalen bij mij, hé."

KANSEN
Er lijken in ieder geval wel mogelijkheden te liggen om snel door te stromen naar de Rode Duivels. Het is immers vooral de defensie die bij de nationale ploeg dringen aan verjonging toe is, want Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen en Boyata zijn allemaal al (ruim) de 30 gepasseerd. Achter hen komt enkel nog Jason Denayer, daarna gaapt een leegte. Het is daardoor dat Martinez de voorbije jaren al kansen gaf aan Elias Cobbaut, Hannes Delcroix, Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw en nu dus Theate en Faes. Mogelijk kan De Winter dus snel aansluiten in dat rijtje, als hij zijn progressie doorzet.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Kan De Winter snel Rode Duivel worden?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

40
40
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

44
44
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

69
69
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

65
65
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

134
134
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

184
184
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

69
69
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

97
97
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

68
68
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

117
117
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

78
78
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

202
202
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

118
118
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

100
100
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

934
934
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

156
156
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

106
106
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

393
393
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

431
431
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

414
414

Meer sportnieuws