Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

door
Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

Roberto Martinez gaf in de laatste interlandperiode weer een aantal jonge spelers hun kans, met eerste basisplaatsen voor Arthur Theate en Charles De Ketelaere, een eerste invalbeurt voor Dante Vanzeir en een eerste selectie voor Wout Faes. De bondscoach houdt bovendien ook nog een pak andere talenten in de gaten met het oog op het WK 2026, want dan moet de huidige generatie helemaal vervangen worden.


Ook de nieuwste Belgische ster aan het firmament loopt nu al in de kijker bij de bondscoach. Dinsdagavond maakte Koni De Winter zijn debuut op het hoogste niveau, want de 19-jarige verdediger mocht bij Juventus invallen in de Champions League tegen Chelsea. Het wordt nu uitkijken of hij de komende maanden meer minuten zal kunnen verzamelen, dan kunnen de Rode Duivels al snel volgen.

"De Winter zit in ieder geval in het project met de jongens die extra in de gaten worden gehouden voor de A-ploeg", bevestigt Jacky Mathijssen, die De Winter onder zijn hoede heeft bij de nationale beloften, aan Sporza. Al hoopt hij dat de overstap er niet al te snel komt. "Ze mogen nu ook niet iedereen komen weghalen bij mij, hé."

KANSEN
Er lijken in ieder geval wel mogelijkheden te liggen om snel door te stromen naar de Rode Duivels. Het is immers vooral de defensie die bij de nationale ploeg dringen aan verjonging toe is, want Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen en Boyata zijn allemaal al (ruim) de 30 gepasseerd. Achter hen komt enkel nog Jason Denayer, daarna gaapt een leegte. Het is daardoor dat Martinez de voorbije jaren al kansen gaf aan Elias Cobbaut, Hannes Delcroix, Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw en nu dus Theate en Faes. Mogelijk kan De Winter dus snel aansluiten in dat rijtje, als hij zijn progressie doorzet.

LEES OOK: 'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Kan De Winter snel Rode Duivel worden?

Meest recent

'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

32
32
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

10
10
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

121
121
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

139
139
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

87
87
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

99
99
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

319
319
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

62
62
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

86
86
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

88
88
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

60
60
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

99
99
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

81
81
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

277
277
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

90
90
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

37
37
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

249
249
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

389
389
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

714
714
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

90
90
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

138
138
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

141
141
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

929
929
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

458
458

Meer sportnieuws