Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

door
Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

Roberto Martinez gaf in de laatste interlandperiode weer een aantal jonge spelers hun kans, met eerste basisplaatsen voor Arthur Theate en Charles De Ketelaere, een eerste invalbeurt voor Dante Vanzeir en een eerste selectie voor Wout Faes. De bondscoach houdt bovendien ook nog een pak andere talenten in de gaten met het oog op het WK 2026, want dan moet de huidige generatie helemaal vervangen worden.


Ook de nieuwste Belgische ster aan het firmament loopt nu al in de kijker bij de bondscoach. Dinsdagavond maakte Koni De Winter zijn debuut op het hoogste niveau, want de 19-jarige verdediger mocht bij Juventus invallen in de Champions League tegen Chelsea. Het wordt nu uitkijken of hij de komende maanden meer minuten zal kunnen verzamelen, dan kunnen de Rode Duivels al snel volgen.

"De Winter zit in ieder geval in het project met de jongens die extra in de gaten worden gehouden voor de A-ploeg", bevestigt Jacky Mathijssen, die De Winter onder zijn hoede heeft bij de nationale beloften, aan Sporza. Al hoopt hij dat de overstap er niet al te snel komt. "Ze mogen nu ook niet iedereen komen weghalen bij mij, hé."

KANSEN
Er lijken in ieder geval wel mogelijkheden te liggen om snel door te stromen naar de Rode Duivels. Het is immers vooral de defensie die bij de nationale ploeg dringen aan verjonging toe is, want Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen en Boyata zijn allemaal al (ruim) de 30 gepasseerd. Achter hen komt enkel nog Jason Denayer, daarna gaapt een leegte. Het is daardoor dat Martinez de voorbije jaren al kansen gaf aan Elias Cobbaut, Hannes Delcroix, Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw en nu dus Theate en Faes. Mogelijk kan De Winter dus snel aansluiten in dat rijtje, als hij zijn progressie doorzet.

LEES OOK: 'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Kan De Winter snel Rode Duivel worden?

Meest recent

Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

6
6
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

32
32
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

7
7
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

59
59
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

24
24
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

25
25
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

53
53
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

80
80
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

64
64
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

62
62
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

492
492
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

49
49
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

65
65
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

247
247
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

142
142
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

51
51
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

180
180
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

193
193
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

208
208
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1346
1346
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

97
97
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

282
282
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

349
349

Meer sportnieuws