Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

door
Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

Roberto Martinez gaf in de laatste interlandperiode weer een aantal jonge spelers hun kans, met eerste basisplaatsen voor Arthur Theate en Charles De Ketelaere, een eerste invalbeurt voor Dante Vanzeir en een eerste selectie voor Wout Faes. De bondscoach houdt bovendien ook nog een pak andere talenten in de gaten met het oog op het WK 2026, want dan moet de huidige generatie helemaal vervangen worden.


Ook de nieuwste Belgische ster aan het firmament loopt nu al in de kijker bij de bondscoach. Dinsdagavond maakte Koni De Winter zijn debuut op het hoogste niveau, want de 19-jarige verdediger mocht bij Juventus invallen in de Champions League tegen Chelsea. Het wordt nu uitkijken of hij de komende maanden meer minuten zal kunnen verzamelen, dan kunnen de Rode Duivels al snel volgen.

"De Winter zit in ieder geval in het project met de jongens die extra in de gaten worden gehouden voor de A-ploeg", bevestigt Jacky Mathijssen, die De Winter onder zijn hoede heeft bij de nationale beloften, aan Sporza. Al hoopt hij dat de overstap er niet al te snel komt. "Ze mogen nu ook niet iedereen komen weghalen bij mij, hé."

KANSEN
Er lijken in ieder geval wel mogelijkheden te liggen om snel door te stromen naar de Rode Duivels. Het is immers vooral de defensie die bij de nationale ploeg dringen aan verjonging toe is, want Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen en Boyata zijn allemaal al (ruim) de 30 gepasseerd. Achter hen komt enkel nog Jason Denayer, daarna gaapt een leegte. Het is daardoor dat Martinez de voorbije jaren al kansen gaf aan Elias Cobbaut, Hannes Delcroix, Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw en nu dus Theate en Faes. Mogelijk kan De Winter dus snel aansluiten in dat rijtje, als hij zijn progressie doorzet.

LEES OOK: ‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Kan De Winter snel Rode Duivel worden?

Meest recent

De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

15
15
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

32
32
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

72
72
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

145
145
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

166
166
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

73
73
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

310
310
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

195
195
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

81
81
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

99
99
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

75
75
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

197
197
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

401
401
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

326
326
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

140
140
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

208
208
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

29
29
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

508
508
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

890
890
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

92
92
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

347
347
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

60
60
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

597
597
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

132
132

Meer sportnieuws