Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

247 stemmen
Martinez houdt nieuwe sensatie nu al in het oog

Roberto Martinez gaf in de laatste interlandperiode weer een aantal jonge spelers hun kans, met eerste basisplaatsen voor Arthur Theate en Charles De Ketelaere, een eerste invalbeurt voor Dante Vanzeir en een eerste selectie voor Wout Faes. De bondscoach houdt bovendien ook nog een pak andere talenten in de gaten met het oog op het WK 2026, want dan moet de huidige generatie helemaal vervangen worden.


Ook de nieuwste Belgische ster aan het firmament loopt nu al in de kijker bij de bondscoach. Dinsdagavond maakte Koni De Winter zijn debuut op het hoogste niveau, want de 19-jarige verdediger mocht bij Juventus invallen in de Champions League tegen Chelsea. Het wordt nu uitkijken of hij de komende maanden meer minuten zal kunnen verzamelen, dan kunnen de Rode Duivels al snel volgen.

"De Winter zit in ieder geval in het project met de jongens die extra in de gaten worden gehouden voor de A-ploeg", bevestigt Jacky Mathijssen, die De Winter onder zijn hoede heeft bij de nationale beloften, aan Sporza. Al hoopt hij dat de overstap er niet al te snel komt. "Ze mogen nu ook niet iedereen komen weghalen bij mij, hé."

KANSEN
Er lijken in ieder geval wel mogelijkheden te liggen om snel door te stromen naar de Rode Duivels. Het is immers vooral de defensie die bij de nationale ploeg dringen aan verjonging toe is, want Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen en Boyata zijn allemaal al (ruim) de 30 gepasseerd. Achter hen komt enkel nog Jason Denayer, daarna gaapt een leegte. Het is daardoor dat Martinez de voorbije jaren al kansen gaf aan Elias Cobbaut, Hannes Delcroix, Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw en nu dus Theate en Faes. Mogelijk kan De Winter dus snel aansluiten in dat rijtje, als hij zijn progressie doorzet.

LEES OOK: De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kan De Winter snel Rode Duivel worden?

Meest recent

Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

21
21
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

165
165
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

48
48
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

24
24
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

113
113
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

202
202
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

349
349
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

22
22
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

106
106
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

81
81
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

543
543
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

607
607
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

82
82
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

652
652
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

301
301
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

117
117
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1008
1008
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

920
920
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

162
162
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

339
339
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

144
144
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

653
653
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

207
207
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

145
145
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

958
958

Meer sportnieuws