Code Oranje: Nederland beeft na dramatische week

98 stemmen
Code Oranje: Nederland beeft na dramatische week

Dinsdagavond wordt het laatste rechtstreekse WK-ticket aan een Europese land uitgedeeld. De drie kandidaten zijn: Noorwegen, Turkije en Nederland. Onze noorderburen beschikten voor aanvang van de interland-break over veruit de beste papieren, maar plots wordt het een avondje bibberen en beven voor Oranje.


Afgelopen zaterdag kreeg Nederland een gouden kans om zich voor het eerst sinds 2014 terug te plaatsen voor de eindronde van een WK. Grote concurrent Noorwegen liet onverwacht punten liggen tegen Letland en dus was Oranje groepswinnaar indien het zelf won op Montenegro. Na een 0-2-voorsprong mocht de champagne ook stilaan ontkurkt worden. Maar in de tweede helft ging het licht volledig uit, waarop de Montenegrijnen er alsnog 2-2 van maakte. Een complete wanprestatie, de kritiek vanuit het thuisfront was ongemeen scherp.

Door dat scenario nam de druk plots gevoelig toe. Indien Oranje dinsdagavond thuis verliest van Noorwegen en Turkije wint, grijpt het immers naast een ticket voor de barrages en zit er dus helemaal geen WK in. Ondertussen doken ook nog eens blessure-zorgen op. Defensieve sterkhouder Stefan de Vrij haakte zondag af, maandag geraakte bekend dat ook doelman Justin Bijlow niet beschikbaar zal zijn. Zelfs bondscoach Louis van Gaal ligt in de lappenmand. Hij kwam zwaar ten val en zal dinsdag vanuit een rolstoel coachen.

GEEN FANS
Als klap op de vuurpijl gooide ook het corona-virus roet in het eten. De Nederlandse regering kondigde vrijdag namelijk een reeks strenge maatregelen af, waaronder het sluiten van de tribunes bij grote sportevenementen. Oranje zal het in de cruciale match daarom zonder de vocale steun van zijn legioen moeten doen. En dus belooft het spannend te worden tot in de laatste minuten. Nederland mag zelfs van geluk spreken dat sterspeler Erling Haaland door een blessure ontbreekt bij de Noren, die desondanks alles of niets zullen spelen.

LEES OOK: Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Nederland plaatst zich alsnog voor het WK ...

Meest recent

Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

5
5
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

35
35
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

178
178
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

18
18
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

219
219
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

69
69
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

224
224
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

134
134
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

248
248
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

406
406
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

404
404
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

93
93
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

486
486
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

163
163
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

54
54
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

605
605
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

306
306
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

297
297
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

512
512
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

205
205
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

111
111
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58

Meer sportnieuws