Kritiek neemt toe: "Martinez focust té veel op positieve"

169 stemmen
Kritiek neemt toe:

Er bestond op voorhand al weinig twijfel over, maar nu is het ook mathematisch zeker: de Rode Duivels zijn volgend jaar van de partij tijdens het WK in Qatar. Het is al voor de vijfde keer op rij dat onze nationale ploeg zich plaatst voor de eindronde van een groot tornooi. Een unicum, al moet er natuurlijk ook geoogst worden.


De Belgen staan inmiddels al jaren bovenaan de FIFA-ranking. Daarnaast werd tijdens de vier voorbije WK's en EK's telkens minstens de kwartfinale gehaald. Dat zijn op zich al straffe prestaties voor een land met een beperkt aantal inwoners. Maar gezien de individuele kwaliteit mag er van deze generatie toch meer verwacht worden. De vraag is evenwel of de honger voldoende groot is bij iedereen.

Analist Marc Degryse toont zich wat dat betreft kritisch voor bondscoach Roberto Martinez. Volgens hem is de Spanjaard veel té positief en durft hij zelden de vinger op de wonde te leggen. "Martinez blijft te veel hangen bij het positieve - we moeten leren uit de fouten en beter doen. Elke keer we tegen een groot land spelen, haken we af. Hij pakt er altijd mee uit dat we al drie jaar nummer één van de wereld zijn. Dan moeten we de lat toch hoog leggen? Dan moet je elke match met een vergrootglas bekijken", toonde Degryse zich scherp bij VTM. Het is niet de eerste keer dat Martinez zo'n kritiek over zich krijgt.

GEEN PROGRESSIE
Bovendien wordt tegen de toplanden veel te weinig progressie geboekt. In de Nations League speelden de Duivels bijvoorbeeld een weergaloze eerste helft tegen Frankrijk, maar na de pauze zakten ze wederom in mekaar. "Het kan niet zijn dat het verschil tussen de eerste en tweede helft zo groot is bij een ploeg die vijf grote toernooien op rij speelt. Dat is iets voor een ploeg die net komt kijken, zoals Anderlecht nu al twee à drie jaar zoekende is. Maar niet voor zo'n doorwinterd elftal", aldus Degryse.

LEES OOK: Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

Martinez moet strenger zijn voor zijn ploeg en zichzelf ...

Meest recent

Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

10
10
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

49
49
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

200
200
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

18
18
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

232
232
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

75
75
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

230
230
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

140
140
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

258
258
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

411
411
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

407
407
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

96
96
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

492
492
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

164
164
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

55
55
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

608
608
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

307
307
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

297
297
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

512
512
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

206
206
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

111
111
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58

Meer sportnieuws