Mbokani doet boekje open over mislukte Anderlecht-terugkeer

door
Mbokani doet boekje open over mislukte Anderlecht-terugkeer

Aanstaande zondag gaat RSC Anderlecht op bezoek bij Antwerp FC. De topper uit de Jupiler Pro League zal ook gevolgd worden Dieumerci Mbokani. De spits, die momenteel in Koeweit speelt, was dan ook jarenlang één van de smaakmakers bij beide ploegen.


En het had niet veel gescheeld of de Congolees had zondag zelf tussen de lijnen gestaan. Zijn contract bij Antwerp werd weliswaar niet verlengd, maar Anderlecht toonde afgelopen zomer volgens hem wél interesse in een terugkeer. "Peter Verbeke en Vincent Kompany hebben regelmatig berichten gestuurd en mij gebeld. Kompany zei me zelfs: 'Dieumerci, ik heb je nodig hier'. Hij vertelde ook dat ik er de jongeren kon begeleiden. Maar hij voegde er wel aan toe dat men binnen de club eerst moest samenzitten alvorens ze mij een aanbieding konden doen", vertelt de 35-jarige spits bij La Dernière Heure.

Uiteindelijk kwam dat voorstel er niet. Naar verluidt had Paars-Wit twijfels bij de data die werden gemeten bij Mbokani. Maar volgens de Congolees zelf was hij het wachten gewoonweg beu. "Ik was zeker geïnteresseerd. Maar ik had zelf slechts twee concrete aanbiedingen: één van een top 6-club uit Turkije en één uit Koeweit. Op een bepaald moment heb ik Kompany gezegd dat ik niet meer ging wachten en in Koeweit zou tekenen", aldus Mbokani, die niet uitsluit dat hij na zijn spelerscarrière alsnog terugkeert.

JOUW MENING TELT:
Anderlecht deed er goed aan om te passen voor Mbokani ...

Meest recent

'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

9
9
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

284
284
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

282
282
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

269
269
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1040
1040
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de afgelopen jaren geregeld zaakjes met mekaar. Dit keer hopen de ...

253
253
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

380
380
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

343
343
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

165
165
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

119
119
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

112
112
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

175
175
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

68
68
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

516
516
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

154
154
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

370
370
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

58
58
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

86
86
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

550
550
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

111
111
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

130
130
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

755
755
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

239
239
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

362
362
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

311
311

Meer sportnieuws