Anderlecht haalde zondag een dubbele achterstand op tegen OH Leuven, maar eindigde de partij wel met negen man. Majeed Ashimeru pakte immers een rode kaart nadat hij de bal met de arm uit doel hield, al bezorgde hij zijn ploeg zo tenminste nog een puntje. Michael Murillo werd door de VAR dan weer betrapt op een slaande beweging richting Sébastien Dewaest. Dinsdag vernam het duo aan welke schorsingen ze zich mogen verwachten.
Het bondsparket toonde alvast geen genade met Murillo, aan wie het een zware straf wil opleggen. Het voorstel tot minnelijke schikking voor de rechtsachter van Paars-Wit bedraagt namelijk maar liefst drie wedstrijden schorsing effectief, met tevens nog één match voorwaardelijk. Indien de Brusselaars akkoord gaan met die sanctie, wat voorlopig te betwijfelen valt, mist hij dus de duels tegen Antwerp, KV Kortrijk en Charleroi. Het Laatste Nieuws meldt alvast dat de recordkampioen momenteel nog bekijkt of het al dan niet akkoord gaat met de voorgestelde sanctie.
UPDATE 03/11
Anderlecht gaat zich zoals verwacht niet neerleggen bij de behoorlijk zware schorsing van Murillo, dat bevestigt SudPresse. De Brusselaars tekenden inmiddels beroep aan tegen het strafvoorstel van het bondsparket. En dus zal de club trachten om via de disciplinaire commissie een lichtere straf uit de brand te slepen. Coach Vincent Kompany was na de match nochtans streng voor de Panamees en noemde de actie van Murillo 'onacceptabel'. Maar uit angst om de sterkhouder lange tijd kwijt te zijn, besloot de club om toch in beroep te gaan.
LEES OOK: KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”
Kobe K