Union blijft dit seizoen maar stunten. De Brusselaars gingen nu ook winnen in de Ghelamco Arena met dank aan het gouden duo Undav-Vanzeir en het doelhout, dat AA Gent maar liefst vier keer van een doelpunt hield. Daardoor konden ze een 0-2-zege over de streep trekken en nemen ze de leidersplaats opnieuw over van Club Brugge.
Al na zeven minuten sloeg het spitsenduo van Union een eerste keer toe. Undav werd op rechts weggestuurd en vond voor doel Vanzeir, die van dichtbij kon binnentikken. De vlag was daarbij wel de lucht ingegaan voor buitenspel, maar de VAR bekeek de fase opnieuw. Na enkele minuten overleg werd de goal uiteindelijk toch toegekend. Gent reageerde via Tissoudali, maar die trof de binnenkant van de paal.
Het was slechts het begin van alle pech voor de Buffalo's, want die zouden rond het halfuur nog twee keer de lat treffen. Ngadeu kopte een hoekschop op de dwarsligger en enkele minuten later knalde Odjidja nog een strafschop op de lat. Dan toonde Union zich efficiënter. Het kreeg vlak voor rust ook een penalty na ongelukkig handspel van Okumu, Teuma zette die netjes om.
Met de dubbele voorsprong zat Union voor de tweede helft in een zetel, ook omdat Gent niet voorbij een goede Moris raakte. Zes minuten voor tijd kwamen ze toch nog zeer dicht bij de aansluitingstreffer. Castro-Montes haalde verschroeiend uit, maar Moris kon de bal nog tegen de deklat duwen. De keeper pakte in blessuretijd ook nog uit met een straffe redding op een vrije trap van Hjulsager.
Scoreverloop:
0-1 (7') Vanzeir, 0-2 (45') Teuma (strafschop)
Jannick Lanckriet