Otasowie zorgt voor groot mysterie bij Club Brugge

door
Otasowie zorgt voor groot mysterie bij Club Brugge

De supporters moesten er lang op wachten, maar stilaan raakt de transfermolen bij Club Brugge alsnog op toerental. Na de komst van Tibo Persyn (Internazionale, huur) en Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) pakt Blauw-Zwart nu ook uit met de komst van Owen Otasowie. De grote vraag luidt alvast in welke rol Philippe Clement de 20-jarige Amerikaan straks zal uitspelen.


GEMAAKT VOOR DE PREMIER LEAGUE

Hij bezit de specifieke kwaliteiten en het juiste profiel om door te breken in de Premier League. Owen Otasowie combineert een indrukwekkende fysieke kracht met een hoge mate van balvastheid, een sterkte in de één-tegen-één-duels, een goeie techniek, een zuivere passing en een hoge intensiteit. Op basis van zijn pure kwaliteiten werd de nieuwste aanwinst van Club Brugge over Het Kanaal zelfs vergeleken met Paul Pogba, met enige lichte zin voor overdrijving uiteraard.

“Hij is erg getalenteerd en krachtig”, stak Nuno Espirito Santo, vorig seizoen de coach bij Wolverhampton Wanderers, de loftrompet op over Owen Otasowie. Hoewel de Portugese coach een boontje had voor de 20-jarige Amerikaan, raakte Otasowie vorig seizoen ‘slechts’ aan zes wedstrijden in de Premier League – goed voor een totaal van 215 speelminuten. Da’s een mooie start voor een debutant in de Premier League, maar Otasowie heeft veel meer ambitie dan dat.



Owen Otasowie ambieert namelijk op een grote en mooie carrière. Hij wil onder meer uitgroeien tot een vaste waarde in het Amerikaanse nationale voetbalelftal, en daarom wil hij zijn carrière zo snel als mogelijk en definitief op de rails krijgen. Otasowie maakte alvast een goede indruk in elke wedstrijd die hij speelde voor Wolverhampton, en die positieve evolutie wil hij allerminst temperen. Maar dit seizoen was het voor Otasowie moeilijk om regelmatig aan spelen toe te komen bij de Wolves.

GEDURFDE ZET

Amper 6 competitiewedstrijden en 215 speelminuten in een gans seizoen zijn uiteraard geen topstatistieken voor een doorsnee voetballer. Anderzijds is het voor een jonge speler bijna onbegonnen werk om helemaal door te breken in de veeleisende en intensieve Premier League. Wegens te weinig perspectief op veel speelminuten bij Wolverhampton, weigerde Owen Otasowie in het tussenseizoen daarom zijn aflopend contract bij de club te verlengen. Een actie die veel ambitie verraadt.

Owen Otasowie doorliep en onderscheidde zich in alle jeugdafdelingen bij Wolverhampton Wanderers, maar om zijn ware potentieel te ontdekken vond hij het uiteindelijk beter om vertrekken uit het Molineux Stadium. Ook omdat Nuno Espirito Santo de club verliet, de Portugese coach die wel een boontje had voor Otasowie, was ongetwijfeld een belangrijke reden waarom de Amerikaan bereid was om een nieuw avontuur aan te gaan. De 20-jarige is dus bereid om uit zijn comfortzone te treden om het helemaal te maken als profvoetballer.



Owen Otasowie koos uiteindelijk voor Club Brugge als zijn nieuwe bestemming. Er heerste heel wat interesse uit Engeland om de veelzijdige Amerikaan aan te trekken. En volgens The Guardian stond zijn naam op de lijst bij verschillende Europese topclubs zoals Juventus, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal. En eerder genoot Otasowie in de jeugdreeksen van Wolverhampton al de interesse van Everton, Juventus, Ajax en Schalke 04. Als hij zich volledig kan ontplooien bij Club Brugge, dan bestaat de kans dus dat er op termijn een volgende uitgaande miljoenentransfer kan volgen.

EXTREME POLYVALENTIE

Het grote talent en de hoogwaardige kwaliteiten van Owen Otasowie staan dus buiten kijf, maar de hamvraag luidt echter welke rol Philippe Clement voorziet voor zijn nieuwste aanwinst. De coach van Club Brugge houdt van polyvalente spelers die hij op meerdere posities kan uitspelen, maar de veelzijdigheid van Otasowie is toch van buitencategorie. Omdat Clement ook graag switcht tussen de 4-2-2-2 en 3-5-2 opstellingen, is het profiel van Otasowie zelfs des te interessanter.



Owen Otasowie is namelijk een extreem polyvalente speler. De 20-jarige Amerikaan speelde vorig seizoen vorig seizoen in de Premier League als nummer zes, een box-to-box-middenvelder en zelfs als valse nummer negen. Daarnaast kan Otasowie ook centraal achterin uit de voeten, een positie die hij oorspronkelijk bekleedde tijdens zijn beginperiode bij de Wolves. Maar we twijfelen er alvast niet aan dat Philippe Clement al een individueel plan heeft samengesteld voor Otasowie. Al zijn we uiteraard razend benieuwd op welke positie(s) dat zou zijn.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Wordt Otasowie een voltreffer bij Club Brugge?

Meest recent

Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

6
6
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

93
93
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

113
113
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

169
169
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

340
340
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

57
57
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

107
107
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

323
323
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

62
62
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

102
102
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

265
265
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

264
264
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

855
855
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

115
115
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

291
291
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

503
503
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

550
550
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

766
766
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

267
267
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

664
664
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

447
447
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

67
67
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

147
147
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

235
235

Meer sportnieuws