Otasowie zorgt voor groot mysterie bij Club Brugge

door
Otasowie zorgt voor groot mysterie bij Club Brugge

De supporters moesten er lang op wachten, maar stilaan raakt de transfermolen bij Club Brugge alsnog op toerental. Na de komst van Tibo Persyn (Internazionale, huur) en Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) pakt Blauw-Zwart nu ook uit met de komst van Owen Otasowie. De grote vraag luidt alvast in welke rol Philippe Clement de 20-jarige Amerikaan straks zal uitspelen.


GEMAAKT VOOR DE PREMIER LEAGUE

Hij bezit de specifieke kwaliteiten en het juiste profiel om door te breken in de Premier League. Owen Otasowie combineert een indrukwekkende fysieke kracht met een hoge mate van balvastheid, een sterkte in de één-tegen-één-duels, een goeie techniek, een zuivere passing en een hoge intensiteit. Op basis van zijn pure kwaliteiten werd de nieuwste aanwinst van Club Brugge over Het Kanaal zelfs vergeleken met Paul Pogba, met enige lichte zin voor overdrijving uiteraard.

“Hij is erg getalenteerd en krachtig”, stak Nuno Espirito Santo, vorig seizoen de coach bij Wolverhampton Wanderers, de loftrompet op over Owen Otasowie. Hoewel de Portugese coach een boontje had voor de 20-jarige Amerikaan, raakte Otasowie vorig seizoen ‘slechts’ aan zes wedstrijden in de Premier League – goed voor een totaal van 215 speelminuten. Da’s een mooie start voor een debutant in de Premier League, maar Otasowie heeft veel meer ambitie dan dat.



Owen Otasowie ambieert namelijk op een grote en mooie carrière. Hij wil onder meer uitgroeien tot een vaste waarde in het Amerikaanse nationale voetbalelftal, en daarom wil hij zijn carrière zo snel als mogelijk en definitief op de rails krijgen. Otasowie maakte alvast een goede indruk in elke wedstrijd die hij speelde voor Wolverhampton, en die positieve evolutie wil hij allerminst temperen. Maar dit seizoen was het voor Otasowie moeilijk om regelmatig aan spelen toe te komen bij de Wolves.

GEDURFDE ZET

Amper 6 competitiewedstrijden en 215 speelminuten in een gans seizoen zijn uiteraard geen topstatistieken voor een doorsnee voetballer. Anderzijds is het voor een jonge speler bijna onbegonnen werk om helemaal door te breken in de veeleisende en intensieve Premier League. Wegens te weinig perspectief op veel speelminuten bij Wolverhampton, weigerde Owen Otasowie in het tussenseizoen daarom zijn aflopend contract bij de club te verlengen. Een actie die veel ambitie verraadt.

Owen Otasowie doorliep en onderscheidde zich in alle jeugdafdelingen bij Wolverhampton Wanderers, maar om zijn ware potentieel te ontdekken vond hij het uiteindelijk beter om vertrekken uit het Molineux Stadium. Ook omdat Nuno Espirito Santo de club verliet, de Portugese coach die wel een boontje had voor Otasowie, was ongetwijfeld een belangrijke reden waarom de Amerikaan bereid was om een nieuw avontuur aan te gaan. De 20-jarige is dus bereid om uit zijn comfortzone te treden om het helemaal te maken als profvoetballer.



Owen Otasowie koos uiteindelijk voor Club Brugge als zijn nieuwe bestemming. Er heerste heel wat interesse uit Engeland om de veelzijdige Amerikaan aan te trekken. En volgens The Guardian stond zijn naam op de lijst bij verschillende Europese topclubs zoals Juventus, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal. En eerder genoot Otasowie in de jeugdreeksen van Wolverhampton al de interesse van Everton, Juventus, Ajax en Schalke 04. Als hij zich volledig kan ontplooien bij Club Brugge, dan bestaat de kans dus dat er op termijn een volgende uitgaande miljoenentransfer kan volgen.

EXTREME POLYVALENTIE

Het grote talent en de hoogwaardige kwaliteiten van Owen Otasowie staan dus buiten kijf, maar de hamvraag luidt echter welke rol Philippe Clement voorziet voor zijn nieuwste aanwinst. De coach van Club Brugge houdt van polyvalente spelers die hij op meerdere posities kan uitspelen, maar de veelzijdigheid van Otasowie is toch van buitencategorie. Omdat Clement ook graag switcht tussen de 4-2-2-2 en 3-5-2 opstellingen, is het profiel van Otasowie zelfs des te interessanter.



Owen Otasowie is namelijk een extreem polyvalente speler. De 20-jarige Amerikaan speelde vorig seizoen vorig seizoen in de Premier League als nummer zes, een box-to-box-middenvelder en zelfs als valse nummer negen. Daarnaast kan Otasowie ook centraal achterin uit de voeten, een positie die hij oorspronkelijk bekleedde tijdens zijn beginperiode bij de Wolves. Maar we twijfelen er alvast niet aan dat Philippe Clement al een individueel plan heeft samengesteld voor Otasowie. Al zijn we uiteraard razend benieuwd op welke positie(s) dat zou zijn.

LEES OOK: 'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Wordt Otasowie een voltreffer bij Club Brugge?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

9
9
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

14
14
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

24
24
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

110
110
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

17
17
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

58
58
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

107
107
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

53
53
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

116
116
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

78
78
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

136
136
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

51
51
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

310
310
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

380
380
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

167
167
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

73
73
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

352
352
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

242
242
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

40
40
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

406
406
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

107
107
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

550
550
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

126
126
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

564
564

Meer sportnieuws