Bartomeu geeft Laporta keiharde veeg uit de pan

door
Bartomeu geeft Laporta keiharde veeg uit de pan

De voormalige president Josep Maria Bartomeu is verworden tot een persona non grata bij FC Barcelona en de huidige voorzitter Joan Laporta laat geen mogelijkheid onbenut om zijn voorganger af te kraken. Onterecht, zo schrijft Bartomeu in een open brief.


Hij stelt namelijk dat Laporta de club na zijn eerste periode als preses erbarmelijk achter heeft gelaten: "We begonnen in juli 2010 met een negatief eigen vermogen van 60 miljoen euro." Bartomeu ging elf jaar geleden aan de slag als vicevoorzitter in Catalonië, waarna hij Sandro Rosell opvolgde in 2014: "Nu is een compleet andere situatie dan toen." Hij onthult dat Barça tijdens het bewind van Laporta (2003-2010) 47,6 miljoen euro verlies leed: "Deze negatieve resultaten waren een rampzalige erfenis die u ons naliet."

Kijken we naar het salarishuis van de grootmacht, dan kunnen we van wanbeleid spreken ... maar Bartomeu zegt de eerste verlaging van de salarissen van twaalf procent te hebben doorgevoerd: "We wilden daarna nog eens een verlaging van 20 procent voor 90 miljoen euro toepassen, maar ons bestuur was er niet meer om dat af te ronden. Het is een beslissing die pas genomen kon worden door de nieuwe raad van bestuur, maar er kwam geen actie van hun kant."

In april 2020 startte Bartomeu het zogenaamde Barça Corporate-project, waarmee de club in samenwerking met bedrijven een kapitaalinjectie van 220 miljoen euro had kunnen realiseren. Na zijn benoeming trok Laporta de stekker uit dit project: "Als we aan die 220 miljoen euro de noodzakelijke salarisverlaging van 90 miljoen euro toevoegen, dan had de club voldaan aan alle regels van LaLiga en de nieuwe spelers kunnen registreren."

LEES OOK: Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Zal Barça snel uit zijn financiële crisis geraken?

Meest recent

'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

28
28
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

38
38
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

42
42
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

74
74
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

69
69
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

115
115
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

201
201
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

44
44
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

35
35
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

132
132
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

314
314
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

169
169
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

254
254
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

78
78
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

110
110
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

46
46
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

93
93
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

52
52
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

428
428
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

217
217
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

125
125
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

564
564
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

218
218
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

125
125

Meer sportnieuws