Van Gaal reageert op aanbieding Oranje

195
Van Gaal reageert op aanbieding Oranje

In Nederland hadden ze toch wel hoge verwachtingen voor het lopende EK en mikten ze op minstens een halve finale, maar uiteindelijk werd het toernooi een ontgoocheling. Oranje raakte wel makkelijk door de groepsfase, maar liet zich in de achtste finales meteen verrassen door Tsjechië. Dat echec zorgde ervoor dat Frank de Boer na nog geen jaar als bondscoach opstapte.

De zoektocht naar een nieuwe trainer is dus volop aan de gang en de KNVB lijkt daarbij meteen in te zetten op een opvallende naam. NOS meldt immers dat de Nederlandse voetbalbond deze week Louis van Gaal officieel zal benaderen voor de functie. Directeurs Eric Gudde en Nico-Jan Hoogma zijn al op weg naar Portugal, waar Van Gaal tegenwoordig woont, en zullen hem donderdag of vrijdag bezoeken.

Dat Van Gaal benaderd wordt, is opmerkelijk, want de 69-jarige trainer is eigenlijk al op pensioen sinds hij in 2016 ontslagen werd bij Manchester United. Als Van Gaal de uitdaging toch zou aanvaarden, zou het al zijn derde ambtstermijn als bondscoach worden. Zijn eerste passage van 2000 tot eind 2001 werd een flop, want hij greep toen naast kwalificatie voor het WK in Japan en Zuid-Korea. De tweede periode van 2012 tot 2014 werd dan weer wel een succes, met een onverhoopte bronzen medaille op het WK in Brazilië.

UPDATE 09/07
De Nederlandse poging om Van Gaal terug te halen als bondscoach lijkt niet bij voorbaat kansloos, zo blijkt uit de eerste reactie van de ex-trainer. "De geschiedenis herhaalt zich. Het was ook het geval toen Ronald Koeman naar Barcelona vertrok. Toen kreeg ik in de polls ruim dertig procent van de stemmen. Nu is dat ongeveer tachtig procent. Ik ga er zeker over nadenken", stelt hij immers in L'Equipe. "Want de positie van bondscoach is heel belangrijk met het oog op de ontwikkeling en innovatie van het voetbal in een land."

Zou Van Gaal de ideale bondscoach zijn voor Oranje?

Meest recent

Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

36
36
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

220
220
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

249
249
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

7
7
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

42
42
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

219
219
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

72
72
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

151
151
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

982
982
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

74
74
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

325
325
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

199
199
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

110
110
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

168
168
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

113
113
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

232
232
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

252
252
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

188
188
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

83
83
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

465
465
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

164
164
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

452
452
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

94
94
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

312
312
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

364
364

Meer sportnieuws