Officieel: kop van De Boer rolt in Nederland

door
Officieel: kop van De Boer rolt in Nederland

De weg naar de halve finales van het EK leek open te liggen voor Nederland, maar onze noorderburen verloren zondag verrassend genoeg van Tsjechië. En die pijnlijke uitschakeling blijft niet zonder gevolgen bij Oranje. Volgens Algemeen Dagblad zou de ontslagbrief van bondscoach Frank de Boer al klaar liggen.


De Nederlandse bond houdt dinsdagmiddag een evaluatie-moment over de voorbije EK-campagne. Normaal gezien vond die crisisvergadering donderdag plaats, maar gezien de situatie werd beslist om dinsdag al samen te komen. En AD meldt dat de conclusie nu al duidelijk is: De Boer moet beschikken. "De verwachting is dat De Boer zelf de handdoek gooit, maar ook binnen de top van de KNVB leeft de overtuiging dat de samenwerking geen toekomst meer heeft", klinkt het.

De Boer legde dan ook een belabberd parcours af de laatste maanden. De Nations League en de start van de WK-kwalificatiecampagne waren geen groot succes. In aanloop naar het EK oogstte hij dan weer een pak kritiek op zijn verandering van speelsysteem en zijn selectie-politiek. Op het toernooi zelf maakte hij ook enkele tactische blunders. Een positieve evaluatie lijkt dus uitgesloten.

UPDATE 16u35

De kogel is door de kerk. Frank de Boer is niet langer de bondscoach van het Nederlandse nationale elftal. Dat meldt de KNVB op haar website. Het EK draaide uit op een grote ontgoocheling voor onze noorderburen. In de achtste finales werd verloren van Tsjechië, nu niet bepaald een groot Europees voetballand.   

"Na overleg in Zeist tussen Nico-Jan Hoogma, Eric Gudde, Frank de Boer en zijn zaakwaarnemer Guido Albers vanmiddag, is besloten dat beide partijen per direct uit elkaar gaan. Frank de Boer heeft medegedeeld niet door te willen, hetgeen ook in lijn is met het contract tussen beide partijen, waarbij een plek in de kwartfinale een vereiste was. Dat contract wordt dus niet verlengd", klinkt het op de website van de KNVB. Oranje moet dus op zoek naar een nieuwe selectieheer die ze naar het WK 2022 in Qatar moet loodsen.

LEES OOK: Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Goede beslissing?

Meest recent

Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

4
4
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

97
97
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

10
10
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

11
11
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

49
49
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

14
14
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

45
45
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

33
33
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

89
89
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

53
53
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

161
161
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

178
178
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

71
71
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

105
105
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

98
98
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

80
80
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

195
195
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

172
172
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

252
252
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

418
418
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

134
134
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

245
245
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

166
166
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

563
563

Meer sportnieuws