Officieel: kop van De Boer rolt in Nederland

door
Officieel: kop van De Boer rolt in Nederland

De weg naar de halve finales van het EK leek open te liggen voor Nederland, maar onze noorderburen verloren zondag verrassend genoeg van Tsjechië. En die pijnlijke uitschakeling blijft niet zonder gevolgen bij Oranje. Volgens Algemeen Dagblad zou de ontslagbrief van bondscoach Frank de Boer al klaar liggen.


De Nederlandse bond houdt dinsdagmiddag een evaluatie-moment over de voorbije EK-campagne. Normaal gezien vond die crisisvergadering donderdag plaats, maar gezien de situatie werd beslist om dinsdag al samen te komen. En AD meldt dat de conclusie nu al duidelijk is: De Boer moet beschikken. "De verwachting is dat De Boer zelf de handdoek gooit, maar ook binnen de top van de KNVB leeft de overtuiging dat de samenwerking geen toekomst meer heeft", klinkt het.

De Boer legde dan ook een belabberd parcours af de laatste maanden. De Nations League en de start van de WK-kwalificatiecampagne waren geen groot succes. In aanloop naar het EK oogstte hij dan weer een pak kritiek op zijn verandering van speelsysteem en zijn selectie-politiek. Op het toernooi zelf maakte hij ook enkele tactische blunders. Een positieve evaluatie lijkt dus uitgesloten.

UPDATE 16u35

De kogel is door de kerk. Frank de Boer is niet langer de bondscoach van het Nederlandse nationale elftal. Dat meldt de KNVB op haar website. Het EK draaide uit op een grote ontgoocheling voor onze noorderburen. In de achtste finales werd verloren van Tsjechië, nu niet bepaald een groot Europees voetballand.   

"Na overleg in Zeist tussen Nico-Jan Hoogma, Eric Gudde, Frank de Boer en zijn zaakwaarnemer Guido Albers vanmiddag, is besloten dat beide partijen per direct uit elkaar gaan. Frank de Boer heeft medegedeeld niet door te willen, hetgeen ook in lijn is met het contract tussen beide partijen, waarbij een plek in de kwartfinale een vereiste was. Dat contract wordt dus niet verlengd", klinkt het op de website van de KNVB. Oranje moet dus op zoek naar een nieuwe selectieheer die ze naar het WK 2022 in Qatar moet loodsen.

LEES OOK: Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Goede beslissing?

Meest recent

Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

31
31
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

32
32
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

249
249
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

118
118
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

175
175
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

642
642
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

358
358
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

300
300
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

254
254
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

535
535
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

159
159
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

56
56
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

82
82
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

374
374
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

54
54
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

506
506
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

426
426
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

41
41
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

85
85
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

294
294
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

273
273
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

219
219
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

41
41
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

311
311

Meer sportnieuws