Officieel: kop van De Boer rolt in Nederland

door
Officieel: kop van De Boer rolt in Nederland

De weg naar de halve finales van het EK leek open te liggen voor Nederland, maar onze noorderburen verloren zondag verrassend genoeg van Tsjechië. En die pijnlijke uitschakeling blijft niet zonder gevolgen bij Oranje. Volgens Algemeen Dagblad zou de ontslagbrief van bondscoach Frank de Boer al klaar liggen.


De Nederlandse bond houdt dinsdagmiddag een evaluatie-moment over de voorbije EK-campagne. Normaal gezien vond die crisisvergadering donderdag plaats, maar gezien de situatie werd beslist om dinsdag al samen te komen. En AD meldt dat de conclusie nu al duidelijk is: De Boer moet beschikken. "De verwachting is dat De Boer zelf de handdoek gooit, maar ook binnen de top van de KNVB leeft de overtuiging dat de samenwerking geen toekomst meer heeft", klinkt het.

De Boer legde dan ook een belabberd parcours af de laatste maanden. De Nations League en de start van de WK-kwalificatiecampagne waren geen groot succes. In aanloop naar het EK oogstte hij dan weer een pak kritiek op zijn verandering van speelsysteem en zijn selectie-politiek. Op het toernooi zelf maakte hij ook enkele tactische blunders. Een positieve evaluatie lijkt dus uitgesloten.

UPDATE 16u35

De kogel is door de kerk. Frank de Boer is niet langer de bondscoach van het Nederlandse nationale elftal. Dat meldt de KNVB op haar website. Het EK draaide uit op een grote ontgoocheling voor onze noorderburen. In de achtste finales werd verloren van Tsjechië, nu niet bepaald een groot Europees voetballand.   

"Na overleg in Zeist tussen Nico-Jan Hoogma, Eric Gudde, Frank de Boer en zijn zaakwaarnemer Guido Albers vanmiddag, is besloten dat beide partijen per direct uit elkaar gaan. Frank de Boer heeft medegedeeld niet door te willen, hetgeen ook in lijn is met het contract tussen beide partijen, waarbij een plek in de kwartfinale een vereiste was. Dat contract wordt dus niet verlengd", klinkt het op de website van de KNVB. Oranje moet dus op zoek naar een nieuwe selectieheer die ze naar het WK 2022 in Qatar moet loodsen.

Goede beslissing?

Meest recent

'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

14
14
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

178
178
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

65
65
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

130
130
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

94
94
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

77
77
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

193
193
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

135
135
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

438
438
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

280
280
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

86
86
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

445
445
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

122
122
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

455
455
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

225
225
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

371
371
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

575
575
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

272
272
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

168
168
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

294
294
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

61
61
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

449
449
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

375
375
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

71
71

Meer sportnieuws