De ontknoping van Groep F, de zogenaamde 'Poule des Doods' heeft woensdagavond voor de nodige sensatie gezorgd. Klein broertje Hongarije kwam tegen Duitsland tot twee keer toe op voorsprong, maar sneuvelde uiteindelijk toch na een 2-2-gelijkspel. Ook Portugal-Frankrijk eindigde na een incidentrijk duel op dezelfde score, hierdoor krijgen de Rode Duivels in de volgende ronde een topaffiche tegen de titelverdediger.
Portugal - Frankrijk: 2-2
Portugal begon goed en kreeg na een half uur een strafschop. Een cadeautje dat Cristiano Ronaldo met plezier uitpakte. Op slag van rust volgde weer een (twijfelachtige penalty), dit keer aan de andere kant. Karim Benzema miste niet en scoorde zo voor het eerst in ruim 2000 dagen voor Les Bleus. De gelijkmaker had de ploeg van Didier Deschamps goed gedaan.
Net na rust kwam Paul Pogba met een prachtige steekpass op de proppen en stuurde Benzema weg. Oog in oog met Rui Patricio bleef de spits koel, al werd er snel gevlagd voor buitenspel. De VAR bepaalde echter dat hij op één lijn stond en keurde de treffer goed. Portugal in de problemen, maar weer bood een penalty uitkomst. Jules Koundé maakte ongelukkig hands en weer was het CR7 die raak schoot. Een zeer bijzondere treffer: hiermee werd het fenomeen topscorer aller tijden in het interlandvoetbal met 109 treffers, Daarmee evenaart hij het record van Ali Daei.
Vervolgens deden beide ploegen het rustig aan, kwalificatie voor de volgende ronde was immers al op zak. In de slotseconden claimde Frankrijk nog een tweede strafschop, maar dit keer ging de bal niet op de stip.

Duitsland - Hongarije: 2-2
Hongarije kwam tegen Frankrijk nog verrassend op voorsprong, om er uiteindelijk een punt aan over te houden. Ook tegen Duitsland begon men brutaal: na een goede voorzet van Roland Sallai liep Ádám Szalai zich goed vrij en kon al vallend inkoppen. Duitsland had uiteraard meer balbezit, maar het spel oogde stroperig. Pas halverwege de tweede helft viel de gelijkmaker: doelman Peter Gulacsi zat helemaal mis en Kai Havertz kon profiteren door binnen te koppen. Erop en erover zou je denken, maar niet bleek minder waar.
Vanuit de aftrap waren het weer de Hongaren die toesloegen! Die keer was het Szalai met de assist op middenvelder Andras Schäfer. Om een enorm fiasco te voorkomen moest Duitsland weer vol aan de bak. Invaller Leon Goretzka zorgde voor heel wat opluchting door de 2-2 hard tegen de touwen te schieten. Het was duidelijk dat de Hongaren niet nog een keer op voorsprong zouden komen en dat haalde de angel uit de slotfase. Zo komen de Duitsers goed weg, terwijl het heldhaftige Hongarije eruit ligt.