Rode Duivels gaan in spaarmodus voorbij Finland, sprookje voor sterke Denen

door
Rode Duivels gaan in spaarmodus voorbij Finland, sprookje voor sterke Denen

Tegen een zeer kranig Finland hebben de Duivels pas in de slotfase het verschil gemaakt. Daarmee hielpen ze vooral ook Denemarken, dat in eigen huis gehakt maakte van een zwak Rusland. Voor de Belgen is het nu vooral afwachten wie de tegenstander wordt in de achtste finales, terwijl Danish Dynamite voor een mooi sprookje zorgt op dit EK.

Onze Rode Duivels gingen vanavond op zoek naar een perfect rapport in de slotwedstrijd van de groepsfase tegen Finland. Er werd uiteraard niets minder verwacht van een zege, al roteerde Martinez er wel op los. Onder meer Trossard, Doku en Chadli kregen hun kans. In de andere wedstrijd vochten Rusland en Denemarken voor hun overlevingskansen.
Duivels knijpen Finnen in slotkwartier dood
België begon enorm matig en creëerde in het eerste halfuur geen enkele kans. Nadien waren er wel wat mogelijkheden voor Lukaku, Doku en Witsel maar echt gekadreerde pogingen waren zeldzaam. Finland beperkte zich logischerwijs tot verdedigen en kwam ook nauwelijks tot een voldragen aanval. Vlak voor de rust was er eindelijk toch een geweldige kans voor onze Rode Duivels: Doku sneed vanop links naar binnen en trapte ook prima, Hradecky haalde de bal even fraai uit de hoek. Halfweg stond het enigszins verrassend nog 0-0.

België speelt voorlopig met te weinig tempo, in het slotkwartier krijgt het wel wat kansen maar scoren lukt nog niet.
Meteen na de pauze joeg België net iets harder op het openingsdoelpunt maar Lukaku kwam net tekort om een prima voorzet van Chadli in doel te koppen en even later trapte Hazard na een snel genomen hoekschop veel te slap in de handen van de Finse doelman. Finland hield nog steeds stand en iets voorbij het uur mocht het andermaal 'volksheld' Hradecky dankbaar zijn die een poging van Hazard prachtig uit doel hield. Even later leek Lukaku de Rode Duivels te verlossen maar deze keer kwam de VAR tussen om het doelpunt nog te annuleren wegens heel nipt buitenspel. Het was voorlopig niet het avondje van onze nationale ploeg. Op een kwartier van het einde was het dan toch raak en deze keer kwam de VAR niet tussen. Vermaelen kopte staalhard tegen de kruising maar via de hand van Hradecky ging de bal toch in doel: 0-1. De spanning was er nu helemaal af en een paar minuten later maakte Lukaku het zaakje helemaal af door de 0-2 weergaloos in doel te schieten. Daar bleef het ook bij en zo mag het team van Martinez met 9/9 naar de volgende ronde.
Scoreverloop:
0-1 (74') Hradecky ed, 0-2 (81') Lukaku
Danish Dynamite dankt de Belgen en maakt het zelf af

De Denen hadden het aanvankelijk moeite met het gesloten blok van Rusland. De eerste grote kans kwam van de voet van Golovin die doelman Schmeichel na twintig minuten spelen op zijn weg vond. Op het halfuur kreeg ook Danish Dynamite zijn eerste mogelijkheid met een stevige knal van Hojbjerg die maar nipt over de kooi van Safonov vloog. Denemarken kreeg op vijf minuten van de rust toch zijn levenslijn: Damsgaard speelde knap zijn verdediger uit en knalde even heerlijk voorbij Safonov: 0-1. Halfweg mochten de Denen nog hopen op de 1/8ste finales.

De vurige Denen konden zich onverwacht toch nog kwalificeren.
Op het uur werd de hemel voor Denemarken nog wat blauwer toen Poulsen een blunder van Zobnin afstrafte en de 0-2 simpel in doel legde. Rusland hing in de touwen maar rechtte halfweg de tweede helft toch weer de rug. Dzyuba legde vanaf elf meter de 1-2 in doel. Met de stand in Sint-Petersburg was Denemarken op weg naar de kwalificatie en Christensen verloste zijn team op tien minuten van het einde met de 1-3. Maehle zorgde nog voor zware 1-4 cijfers met een lage strakke trap. Zo komt er een een happy end aan het desastreus gestarte tornooi van Denemarken. Een fiere Eriksen keek ongetwijfeld toe van aan de zijlijn.
Scoreverloop:
0-1 (38') Damsgaard, 0-2 (59') Poulsen, 1-2 (70') Dzyuba (p), 1-3 (79') Christensen, 1-4 (82') Maehle

JOUW MENING TELT:
Overtuigden de duivels tot nu toe op het EK?

Meest recent

'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

43
43
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

33
33
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

229
229
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

43
43
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

772
772
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

506
506
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

388
388
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1348
1348
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

484
484
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

514
514
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

420
420
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

191
191
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

133
133
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

122
122
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

183
183
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

81
81
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

547
547
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

170
170
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

391
391
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

68
68
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

92
92
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

575
575
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

117
117
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

141
141
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

774
774

Meer sportnieuws