Engelse pers duidt zondebok aan na ondergang City

864 stemmen
Engelse pers duidt zondebok aan na ondergang City

Manchester City is er andermaal niet in geslaagd om de Champions League te winnen, de finale van zaterdagavond tegen Chelsea ging met 1-0 verloren. Daags nadien is de Britse pers vooral snoeihard voor coach Pep Guardiola. Die besloot zijn elftal andermaal op een bedenkelijke manier aan te passen.


De BBC kraakt de Catalaanse coach dan ook voor zijn tactische keuzes. "Guardiola koos ervoor om een elftal het veld op te sturen dat nog nooit in deze samenstelling had gespeeld en die voor gefronste wenkbrauwen zorgde. Het was een zet die City achterliet in verwarring, bij gebrek aan aanvallende dreiging. De trainer beroofde zijn team van de elementen die zijn ploeg juist zo speciaal maken en die verantwoordelijk waren voor het veroveren van de Engelse titelstrijd."

The Sun is het daar helemaal mee eens: "Hij overschreed de grens tussen genialiteit en waanzin en dacht dat een Champions League-finale het juiste moment was om een van zijn experimenten uit te voeren. Chelsea won dit jaar het miljoenenbal dankzij een een 'assist' van Guardiola." The Evening Standard stelt dan ook dat de trainer zelf de basis legde voor de pijnlijke nederlaag. "Met een roekeloze actie probeerde Guardiola die val te voorkomen, maar met zijn tactische keuzes scheurde hij de spelregels uit elkaar en hielp hij Chelsea in het zadel."

The Guardian tot slot, wijst er op dat het niet de eerste keer was dat Guardiola zo de mist in ging. "Oh Pep... Je doet het jezelf elke keer aan. Dit is weer jouw schuld, en dat moet pijn doen. Alle credits aan Chelsea, dat het laatste halfjaar een winnende machine is geworden. Maar bij Guardiola staken twijfel, onzekerheid en een beschadigende obsessie weer de kop op. Dat gebeurde hem al vaker in belangrijke CL-wedstrijden, waarin het telkens mis ging.

LEES OOK: Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Wie is momenteel de beste trainer?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

13
13
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

60
60
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

182
182
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

120
120
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

63
63
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

207
207
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

78
78
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

252
252
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

94
94
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

65
65
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

43
43
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

490
490
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

229
229
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

92
92
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

81
81
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

142
142
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

417
417
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws