'Hoge vraagprijs kan Lokonga fraaie transfer kosten'

389 stemmen
'Hoge vraagprijs kan Lokonga fraaie transfer kosten'

RSC Anderlecht zet de laatste jaren weer hoog in op de eigen jeugdopleiding en daar plukt het ook financieel de vruchten van. Zo werden verschillende eigen opgeleide spelers de voorbije mercato's voor de nodige miljoenen verpatst, denk aan Alexis Saelemaekers, Sebastiaan Bornauw en Jérémy Doku. De volgende op dat lijstje wordt allicht Albert Sambi Lokonga.


De middenvelder heeft veruit het beste seizoen uit zijn carrière tot dusver achter de rug. Bovendien droeg hij maandenlang de aanvoerdersband en versierde hij niet voor niets zijn eerste selecties bij de Rode Duivels. Op zijn 21ste heeft Lokonga overigens nog een mooie en lange carrière voor zich. Geen wonder dus dat hij op de verlanglijstjes van verschillende buitenlandse clubs staat. Volgens Het Laatste Nieuws is een vertrek dan ook nabij voor de sterkhouder. De krant verwacht dat er eerstdaags zelfs al één of meerdere officiële aanbiedingen zullen binnenstromen bij Paars-Wit.

Welke club voor hem zal doordrukken is momenteel niet bekend. Sevilla FC wordt al ruime tijd genoemd, AC Milan zou belangstelling tonen en zelfs het grote Bayern München passeerde al de revue. In ieder geval wil RSCA een mooi bedrag aan zijn transfer overhouden. Volgens HLN zou 15 miljoen euro de bodemprijs zijn en hoopt men zelfs op een slordige 20 miljoen euro.

UPDATE 27/05
RSCA hoopt dus de nodige miljoenen te vangen voor de middenvelder, maar die relatief hoge vraagprijs zou bepaalde clubs ook afschrikken. Zo stelt Estadio Deportivo dat Lokonga nog steeds op de verlanglijst van Sevilla FC staat. Maar de Andalusiërs hebben nog andere en goedkopere alternatieven in het vizier. Patrick de Paula (Palmeiras) en Lucas Torró (Ossasuna) zijn ook in het vizier en zij zouden aanzienlijk minder kosten. Afwachten dus of nummer vier uit La Liga bereidt is om diep in de buidel te tasten voor de neo-Rode Duivel van Paars-Wit.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

15 miljoen voor Lokonga is te veel ...

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

16
16
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

208
208
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

217
217
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

71
71
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

60
60
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

506
506
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

265
265
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

120
120
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

119
119
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

123
123
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

99
99
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

285
285
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

116
116
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

409
409
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

101
101
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

37
37
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

139
139
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

565
565
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

208
208
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

365
365
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

275
275
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

143
143
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws