Chelsea en Liverpool naar CL na onwaarschijnlijke ontknoping

225 stemmen
Chelsea en Liverpool naar CL na onwaarschijnlijke ontknoping

Op de slotspeeldag van de Premier League zijn Chelsea en Liverpool aan de haal gegaan met de laatste twee tickets voor de Champions League. De Blues verloren nochtans van Aston Villa (2-1) en leken naast de top vier te vallen. Maar na een onwaarschijnlijke slotfase tegen Tottenham verloor ook rechtstreekse concurrent Leicester City (2-4), waardoor Chelsea één puntje voorsprong behield op de Foxes.


De grote winnaar op de slotdag werd Liverpool, dat relatief eenvoudig met van Crystal Palace won (2-0) dankzij twee goals van Sadio Mané. Dankzij de zege stegen de ploeterende Reds in één klap naar plek 3 onder de twee clubs uit Manchester, waardoor Jürgen Klopp en co volgend jaar alsnog naar het kampioenenbal mogen. En ook Chelsea, dat volgende week de finale van de huidige campagne speelt, zal er dan bij zijn. Nochtans verloren de Blues met 2-1 van Aston Villa.

Maar Leicester City, dat maandenlang in de top drie stond, ging in extremis de boot in tegen Tottenham. Lang leken de Foxes op weg om de Spurs te verslaan dankzij twee benutte penalty's. Maar Harry Kane pikte ook zijn goaltje mee en in de slotfase ging doelman Kasper Schmeichel de mist in. Het Deense sluitstuk sloeg een corner tegen zijn eigen doel. Leicester was hierdoor gebroken en uiteindelijk werd het zelfs nog 2-4 voor de bezoekers.

Daardoor klommen de Spurs over Arsenal heen naar de zevende plek. Arsenal won zelf wel met 2-0 van Brighton & Hove Albion dankzij twee treffers van Nicolas Pepe, maar daar hadden ze niets meer aan. De druiven smaken dus het zuurst voor Arsenal (helemaal geen Europees voetbal volgend jaar) en Leicester (Europa in plaats van Champions League).

Resultaten slotspeeldag:

LEES OOK: Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Welke club heeft u het meest teleurgesteld dit seizoen?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

15
15
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

67
67
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

199
199
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

126
126
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

64
64
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

216
216
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

80
80
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

261
261
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

94
94
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

66
66
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

17
17
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

44
44
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

99
99
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

493
493
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

101
101
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

84
84
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

229
229
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

93
93
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

83
83
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

142
142
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

417
417
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws