Kompany ziet één pijnpunt op training en looft KRC Genk

door
Kompany ziet één pijnpunt op training en looft KRC Genk

RSC Anderlecht hoopte stiekem op de tweede plaats bij aanvang van de Champions' play-offs. Na de 6 op 6 van Genk en de 2 op 6 van de Brusselaars moet er eigenlijk gewonnen worden van de Limburgers. Vincent Kompany sprak daags voor de wedstrijd de media toe.

Over de geblesseerde spelers: "Er zijn wat kleine pijntjes bij Kana en Stroeykens, maar niets ernstigs. Diaby krijgt wat rust en traint bijna weer mee, maar het is niet heel ernstig."

Over de trainingsarbeid (Lokonga heeft aangegeven dat er minder geconcentreerd wordt getraind): "Lokonga heeft het ook van mij gehoord (lacht). Inzake concentratie kan het beter op training, al is er genoeg intensiteit. Tegen Club en Antwerp maken we op het einde doelpunten, en fysiek staat het dus goed. Ik moet mij wel vaker 'boos' maken over gemiste balcontroles en een mindere passing. Dat is een mentale stap die de jonge gasten nog moeten zetten en er zijn jongens die daarover iets zeggen. Dat iemand als Sambi het ook openlijk zegt, is een goede evolutie. Er zijn bepaalde jongens die hun verantwoordelijkheden nemen. Ik ben alvast tevreden dat de spelers zich er zelf bewust van zijn. Maar deze momenten komen wel vaker voor in een seizoen, ook bij grote clubs in Europa. Al is dat minder frequent aanwezig in de top."



Over de matige match tegen Antwerp: "We hebben een analyse van de match gemaakt, zoals we altijd doen. Het plan was wel in orde, en we kregen de nodige ruimte maar er was die dag te weinig kwaliteit aan de bal. Dan moet je je afvragen of het plan van de coach goed was, of als je je als speler in vraag moet stellen."

Over Genk: "Ze kenden eind 2020 een sterke periode en nu weer. Genk heeft een ploeg die spelers heeft die het verschil kunnen maken. Als ze in vorm zijn is het een indrukwekkende ploeg. Onuachu? Als je 30 doelpunten scoort, dan weet je dat die jongen vertrouwen heeft. We kunnen ze allemaal overlopen en ook Bongonda en Ito zijn er. Wij moeten daar als team top tegen zijn. Als we iets minder sterk zijn als ploeg, dan hebben we het moeilijk. Maar we blijven competitief, want er is altijd een basis waar we op kunnen terugvallen."



Over het stijgend scorend vermogen in de ploeg: "Iemand als Yari zal op een dag topcijfers halen, net zoals andere spelers. Bij Genk hebben ze zo spelers, waarvan je weet dat ze jaarlijks goed zijn voor 15-30 doelpunten. Dat hebben wij nog niet, maar de laatste weken is het alvast positief dat er meerdere jongens zijn die de weg naar doel weten te vinden. Dat is belangrijk voor een ploeg. Bepaalde jongens zijn hun grenzen aan het verleggen."

Over het vertrek van Jonas De Roeck: "Na het seizoen zullen we rustig uitleggen over hoe de organisatie er uit zal zien. De samenwerking met Jonas was goed en positief en we hebben veel aan hem gehad."

LEES OOK: Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

Gaat Anderlecht winnen van Genk?

Meest recent

'Kompany kapot: Man City-droom verpletterd'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

19
19
Derksen sneert: ‘Media smullen ziekelijk van Borsato-zaak’

De vrijspraak van Marco Borsato bracht donderdagavond meteen vuurwerk op de studiovloer bij Vandaag ...

1
1
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

9
9
Amy’s pijnlijke breuk raakt ook vader Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

17
17
Lichtpunt bij Club Brugge: Hayen ontdekt 'nieuw' wapen

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

60
60
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

79
79
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

142
142
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

92
92
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

140
140
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

102
102
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

346
346
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

173
173
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

386
386
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

591
591
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

93
93
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

62
62
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

273
273
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

194
194
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

145
145
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

72
72
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

791
791
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

42
42
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

255
255
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

31
31
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

156
156

Meer sportnieuws