Kompany ziet één pijnpunt op training en looft KRC Genk

464 stemmen
Kompany ziet één pijnpunt op training en looft KRC Genk

RSC Anderlecht hoopte stiekem op de tweede plaats bij aanvang van de Champions' play-offs. Na de 6 op 6 van Genk en de 2 op 6 van de Brusselaars moet er eigenlijk gewonnen worden van de Limburgers. Vincent Kompany sprak daags voor de wedstrijd de media toe.

Over de geblesseerde spelers: "Er zijn wat kleine pijntjes bij Kana en Stroeykens, maar niets ernstigs. Diaby krijgt wat rust en traint bijna weer mee, maar het is niet heel ernstig."

Over de trainingsarbeid (Lokonga heeft aangegeven dat er minder geconcentreerd wordt getraind): "Lokonga heeft het ook van mij gehoord (lacht). Inzake concentratie kan het beter op training, al is er genoeg intensiteit. Tegen Club en Antwerp maken we op het einde doelpunten, en fysiek staat het dus goed. Ik moet mij wel vaker 'boos' maken over gemiste balcontroles en een mindere passing. Dat is een mentale stap die de jonge gasten nog moeten zetten en er zijn jongens die daarover iets zeggen. Dat iemand als Sambi het ook openlijk zegt, is een goede evolutie. Er zijn bepaalde jongens die hun verantwoordelijkheden nemen. Ik ben alvast tevreden dat de spelers zich er zelf bewust van zijn. Maar deze momenten komen wel vaker voor in een seizoen, ook bij grote clubs in Europa. Al is dat minder frequent aanwezig in de top."



Over de matige match tegen Antwerp: "We hebben een analyse van de match gemaakt, zoals we altijd doen. Het plan was wel in orde, en we kregen de nodige ruimte maar er was die dag te weinig kwaliteit aan de bal. Dan moet je je afvragen of het plan van de coach goed was, of als je je als speler in vraag moet stellen."

Over Genk: "Ze kenden eind 2020 een sterke periode en nu weer. Genk heeft een ploeg die spelers heeft die het verschil kunnen maken. Als ze in vorm zijn is het een indrukwekkende ploeg. Onuachu? Als je 30 doelpunten scoort, dan weet je dat die jongen vertrouwen heeft. We kunnen ze allemaal overlopen en ook Bongonda en Ito zijn er. Wij moeten daar als team top tegen zijn. Als we iets minder sterk zijn als ploeg, dan hebben we het moeilijk. Maar we blijven competitief, want er is altijd een basis waar we op kunnen terugvallen."



Over het stijgend scorend vermogen in de ploeg: "Iemand als Yari zal op een dag topcijfers halen, net zoals andere spelers. Bij Genk hebben ze zo spelers, waarvan je weet dat ze jaarlijks goed zijn voor 15-30 doelpunten. Dat hebben wij nog niet, maar de laatste weken is het alvast positief dat er meerdere jongens zijn die de weg naar doel weten te vinden. Dat is belangrijk voor een ploeg. Bepaalde jongens zijn hun grenzen aan het verleggen."

Over het vertrek van Jonas De Roeck: "Na het seizoen zullen we rustig uitleggen over hoe de organisatie er uit zal zien. De samenwerking met Jonas was goed en positief en we hebben veel aan hem gehad."

LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Gaat Anderlecht winnen van Genk?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

51
51
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

56
56
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

29
29
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

107
107
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

107
107
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

402
402
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

152
152
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

313
313
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

924
924
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

506
506
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

932
932
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

159
159
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

442
442
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

821
821
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

566
566
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

352
352
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

587
587
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws