Kompany ziet één pijnpunt op training en looft KRC Genk

464 stemmen
Kompany ziet één pijnpunt op training en looft KRC Genk

RSC Anderlecht hoopte stiekem op de tweede plaats bij aanvang van de Champions' play-offs. Na de 6 op 6 van Genk en de 2 op 6 van de Brusselaars moet er eigenlijk gewonnen worden van de Limburgers. Vincent Kompany sprak daags voor de wedstrijd de media toe.

Over de geblesseerde spelers: "Er zijn wat kleine pijntjes bij Kana en Stroeykens, maar niets ernstigs. Diaby krijgt wat rust en traint bijna weer mee, maar het is niet heel ernstig."

Over de trainingsarbeid (Lokonga heeft aangegeven dat er minder geconcentreerd wordt getraind): "Lokonga heeft het ook van mij gehoord (lacht). Inzake concentratie kan het beter op training, al is er genoeg intensiteit. Tegen Club en Antwerp maken we op het einde doelpunten, en fysiek staat het dus goed. Ik moet mij wel vaker 'boos' maken over gemiste balcontroles en een mindere passing. Dat is een mentale stap die de jonge gasten nog moeten zetten en er zijn jongens die daarover iets zeggen. Dat iemand als Sambi het ook openlijk zegt, is een goede evolutie. Er zijn bepaalde jongens die hun verantwoordelijkheden nemen. Ik ben alvast tevreden dat de spelers zich er zelf bewust van zijn. Maar deze momenten komen wel vaker voor in een seizoen, ook bij grote clubs in Europa. Al is dat minder frequent aanwezig in de top."



Over de matige match tegen Antwerp: "We hebben een analyse van de match gemaakt, zoals we altijd doen. Het plan was wel in orde, en we kregen de nodige ruimte maar er was die dag te weinig kwaliteit aan de bal. Dan moet je je afvragen of het plan van de coach goed was, of als je je als speler in vraag moet stellen."

Over Genk: "Ze kenden eind 2020 een sterke periode en nu weer. Genk heeft een ploeg die spelers heeft die het verschil kunnen maken. Als ze in vorm zijn is het een indrukwekkende ploeg. Onuachu? Als je 30 doelpunten scoort, dan weet je dat die jongen vertrouwen heeft. We kunnen ze allemaal overlopen en ook Bongonda en Ito zijn er. Wij moeten daar als team top tegen zijn. Als we iets minder sterk zijn als ploeg, dan hebben we het moeilijk. Maar we blijven competitief, want er is altijd een basis waar we op kunnen terugvallen."



Over het stijgend scorend vermogen in de ploeg: "Iemand als Yari zal op een dag topcijfers halen, net zoals andere spelers. Bij Genk hebben ze zo spelers, waarvan je weet dat ze jaarlijks goed zijn voor 15-30 doelpunten. Dat hebben wij nog niet, maar de laatste weken is het alvast positief dat er meerdere jongens zijn die de weg naar doel weten te vinden. Dat is belangrijk voor een ploeg. Bepaalde jongens zijn hun grenzen aan het verleggen."

Over het vertrek van Jonas De Roeck: "Na het seizoen zullen we rustig uitleggen over hoe de organisatie er uit zal zien. De samenwerking met Jonas was goed en positief en we hebben veel aan hem gehad."

LEES OOK: Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Gaat Anderlecht winnen van Genk?

Meest recent

Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

7
7
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

20
20
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

160
160
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

112
112
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1082
1082
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

39
39
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

114
114
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

39
39
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

347
347
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

349
349
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

270
270
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

344
344
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

62
62
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

210
210
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

104
104
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

419
419
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

161
161
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

68
68
‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Romelu Lukaku houdt de gemoederen op de zomermercato bezig. De Rode Duivel is op weg naar de exit ...

256
256
Compper trekt vol de kaart van de jeugd bij Antwerp

Marvin Compper begint aan zijn eerste test als trainer van Royal Antwerp FC. De 41-jarige ...

226
226
Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

KRC Genk kan zich dit seizoen volledig focussen op de competitie. De Limburgers spelen geen Europees ...

954
954
Jonckheere snoert iedereen de mond bij KV Kortrijk

KV Kortrijk neemt het vrijdagavond op tegen Club Brugge. De eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

196
196
Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

308
308
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

292
292
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

398
398

Meer sportnieuws