Kompany ziet één pijnpunt op training en looft KRC Genk

door
Kompany ziet één pijnpunt op training en looft KRC Genk

RSC Anderlecht hoopte stiekem op de tweede plaats bij aanvang van de Champions' play-offs. Na de 6 op 6 van Genk en de 2 op 6 van de Brusselaars moet er eigenlijk gewonnen worden van de Limburgers. Vincent Kompany sprak daags voor de wedstrijd de media toe.

Over de geblesseerde spelers: "Er zijn wat kleine pijntjes bij Kana en Stroeykens, maar niets ernstigs. Diaby krijgt wat rust en traint bijna weer mee, maar het is niet heel ernstig."

Over de trainingsarbeid (Lokonga heeft aangegeven dat er minder geconcentreerd wordt getraind): "Lokonga heeft het ook van mij gehoord (lacht). Inzake concentratie kan het beter op training, al is er genoeg intensiteit. Tegen Club en Antwerp maken we op het einde doelpunten, en fysiek staat het dus goed. Ik moet mij wel vaker 'boos' maken over gemiste balcontroles en een mindere passing. Dat is een mentale stap die de jonge gasten nog moeten zetten en er zijn jongens die daarover iets zeggen. Dat iemand als Sambi het ook openlijk zegt, is een goede evolutie. Er zijn bepaalde jongens die hun verantwoordelijkheden nemen. Ik ben alvast tevreden dat de spelers zich er zelf bewust van zijn. Maar deze momenten komen wel vaker voor in een seizoen, ook bij grote clubs in Europa. Al is dat minder frequent aanwezig in de top."



Over de matige match tegen Antwerp: "We hebben een analyse van de match gemaakt, zoals we altijd doen. Het plan was wel in orde, en we kregen de nodige ruimte maar er was die dag te weinig kwaliteit aan de bal. Dan moet je je afvragen of het plan van de coach goed was, of als je je als speler in vraag moet stellen."

Over Genk: "Ze kenden eind 2020 een sterke periode en nu weer. Genk heeft een ploeg die spelers heeft die het verschil kunnen maken. Als ze in vorm zijn is het een indrukwekkende ploeg. Onuachu? Als je 30 doelpunten scoort, dan weet je dat die jongen vertrouwen heeft. We kunnen ze allemaal overlopen en ook Bongonda en Ito zijn er. Wij moeten daar als team top tegen zijn. Als we iets minder sterk zijn als ploeg, dan hebben we het moeilijk. Maar we blijven competitief, want er is altijd een basis waar we op kunnen terugvallen."



Over het stijgend scorend vermogen in de ploeg: "Iemand als Yari zal op een dag topcijfers halen, net zoals andere spelers. Bij Genk hebben ze zo spelers, waarvan je weet dat ze jaarlijks goed zijn voor 15-30 doelpunten. Dat hebben wij nog niet, maar de laatste weken is het alvast positief dat er meerdere jongens zijn die de weg naar doel weten te vinden. Dat is belangrijk voor een ploeg. Bepaalde jongens zijn hun grenzen aan het verleggen."

Over het vertrek van Jonas De Roeck: "Na het seizoen zullen we rustig uitleggen over hoe de organisatie er uit zal zien. De samenwerking met Jonas was goed en positief en we hebben veel aan hem gehad."

LEES OOK: Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Gaat Anderlecht winnen van Genk?

Meest recent

Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

6
6
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

32
32
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

187
187
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

15
15
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

227
227
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

48
48
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

102
102
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

26
26
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

54
54
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

75
75
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

56
56
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

39
39
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

78
78
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

36
36
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

68
68
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

703
703
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

231
231
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

291
291
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

93
93
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

550
550
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

95
95
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

113
113
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

169
169

Meer sportnieuws