'Promotieheld Ferrera in beeld bij AA Gent'

door
'Promotieheld Ferrera in beeld bij AA Gent'

Seraing zette zaterdagavond de kers op een stuntseizoen, waarin het tegen alle verwachtingen op de tweede plaats eindigde in 1B. Het toonde zich in de terugwedstrijd van de barrages veel sterker dan Waasland-Beveren en dankzij een klinkende 2-5 mag het zich volgend seizoen opmaken voor de Jupiler Pro League. Maar dat zullen ze mogelijk wel zonder de architect van het succes moeten doen.


Emilio Ferrera boekte na enkele woelige jaren nog eens een stevig succes in zijn trainerscarrière. De 53-jarige maakte van Seraing een stevig blok dat dankzij de exploten van Georges Mikautadze ook veel scoorde en had een groot aandeel in de promotie. Maar volgens La Dernière Heure lijkt het erop dat hij gaat vertrekken. Ferrera heeft nog één jaar contract bij Seraing, maar wou desondanks op zijn persconferentie zaterdag niet bevestigen dat hij ook volgend seizoen nog aan het roer zal staan.

UPDATE 10/05
De toekomst van Ferrera lijkt wel degelijk in 1A te liggen, maar dan niet bij Seraing. De krant Het Nieuwsblad weet namelijk te melden dat de coach wel eens bij AA Gent aan de slag zou kunnen gaan. Daar zou hij een rechterhand van hoofdtrainer Hein Vanhaezebrouck kunnen worden. Ferrera, die zelf ook een eigen jeugdacademie heeft, zou zich dan vooral moeten bezighouden met de doorstroming van jeugdspelers naar de eerste ploeg. Zijn broer Manu Ferrera was al aan de slag als trainer van de Gentse beloften.

LEES OOK: Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Wie is volgens u de beste hoofdcoach?

Meest recent

AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

11
11
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

19
19
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

113
113
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

51
51
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

65
65
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

102
102
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

74
74
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

257
257
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

95
95
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

412
412
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

70
70
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

42
42
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

455
455
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

195
195
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

29
29
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

122
122
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

71
71
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

656
656
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

56
56
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

267
267
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

383
383
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

324
324
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

44
44
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

164
164
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

528
528

Meer sportnieuws