Bizarre statistiek legt pijnpunt Club Brugge bloot

door
Bizarre statistiek legt pijnpunt Club Brugge bloot

Club Brugge slaagde er zondag niet in om zijn beste niveau te halen en moest op eigen veld uiteindelijk vrede nemen met een 2-2-gelijkspel tegen RSC Anderlecht. Het viel ook op hoeveel slordigheden er in het spel van de Bruggelingen zaten. Vooral in de opbouw van achteruit liep het meermaals fout.


Dat blijkt onder meer uit een opvallende statistiek. Databedrijf Opta kwam voor Sporza met een beoordeling van de spelers op basis van hun statistieken tegen Paars-Wit. Helemaal onderaan die lijst staat Simon Mignolet. Zijn lage notering is voor een deel te wijten aan het feit dat doelman liefst 20 keer (!) balverlies inleidde. Bijzonder veel voor een keeper, maar dit legt ook het pijnpunt van Blauw-Zwart bloot. Zo werd in de opbouw véél te vaak naar Mignolet teruggegrepen om het middenveld en de voorlinie te bereiken.

In principe zou er vrijdag tegen KRC Genk al beterschap moeten zijn wat dat betreft. Zo keert Clinton Mata na zijn schorsing terug in de ploeg, de Angolees is een cruciale pion in de opbouw. Bovendien wordt Mats Rits terug op het middenveld verwacht. Die beschikt toch over meer voetballend vermogen dan Odilon Kossounou. Tot slot verdwijnt Matej Mitrovic allicht weer uit de ploeg, het uitvoetballen blijft een groot werkpunt voor de Kroaat.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Met Mata erbij had Club allicht gewonnen van RSCA ...

Meest recent

Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

3
3
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

88
88
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

20
20
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

41
41
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

96
96
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

210
210
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

87
87
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

230
230
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

255
255
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1103
1103
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

478
478
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

140
140
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

577
577
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

331
331
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

336
336
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

232
232
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

293
293
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

315
315
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

447
447
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

508
508
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

253
253
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

101
101
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

506
506
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

190
190

Meer sportnieuws