'FIFA-baas zat achter oprichting Super League'

door
'FIFA-baas zat achter oprichting Super League'

Begin deze week daverde de voetbalwereld op zijn grondvesten. Een deel van de grootste Europese clubs – onder aanvoering van Real Madrid en Juventus – deden hun plan om hun eigen competitie op te richten, de Super League, uit de doeken. Enkele dagen later lijkt deze competitie echter nooit het daglicht te zullen zien.

Dat door de vele negatieve reacties, van zowel supporters overal ter wereld, tot de grootste voetbalinstanties zoals UEFA én ook FIFA. Zo sprak voorzitter Infantino zich dinsdag nog tegen de oprichting van de Super League uit. "We keuren de Super League ten zeerste af. Het is een gesloten winkel, afgescheiden van de huidige instituties. Laat geen twijfel bestaan over de afkeuring van de FIFA. Ik ben hier om mijn volledige steun aan de UEFA uit te spreken”, klonk het namelijk overtuigend.

"Als sommigen ervoor kiezen hun eigen weg te gaan, moeten ze met de consequenties van die keuze leven. Zij zijn verantwoordelijk voor hun keuzes en concreet betekent dat: of je bent erin of je bent eruit. Je kan niet half erin zitten en half niet. Dat moet helemaal duidelijk zijn." Maar wat als Infantino zélf achter de plannen van de Super League zat.

Want dat is namelijk wat Le Vif beweerd. Zij komen met scherpe aantijgingen tegenover de FIFA-voorzitter dat hij één van de drijfveren was achter de oprichting van de nieuwe competitie. Het Waalse magazine meent dat hoog aangeschreven bronnen binnen de voetbalwereld dit zelfs zouden hebben bevestigd.

Zo zou Infantino al jarenlang een zeer nauwe relatie onderhouden met Real-voorzitter Florentino Perez, één van de prominente leiders in het hele gebeuren van de afgelopen dagen. Dat zou volgens Le Vif dus ook Gianni Infantino geweest zijn, die daarmee ook UEFA-voorzitter Ceferin zou willen hebben destabiliseren.  Dezelfde man en instantie die hij in zijn bovenstaande reactie dus verdedigde.

Zou dit kunnen?

Meest recent

Smaakmaker Club speelt zich in de kijker: "Hij verdient lof"

Club Brugge reisde vorig weekend af naar Marbella om zich daar voor te bereiden op de tweede helft ...

13
13
Brys verrast met uitspraak over toekomst bij Kameroen

Kameroen plaatste zich zondagavond voor de kwartfinale van de Africa Cup door het Zuid-Afrika van ...

33
33
Leko voorspelt toptransfer voor twee spelers bij Club

Club Brugge brengt deze week door onder de Spaanse zon, want in Marbella werken ze aan de ...

61
61
Euvrard legt transferplannen Standard op tafel

De strijd om de zesde plaats en het bijhorende laatste ticket voor de Champions' Play-Off belooft de ...

52
52
Van den Bergh beslist over verderzetten exotisch avontuur

Vorige zomer nam de carrière van Jan Van den Bergh een zeer verrassende wending. De 31-jarige ...

20
20
'Antwerp moet wintertarget van lijstje schrappen'

Het wordt uitkijken naar wat Antwerp deze winter op de mercato zal doen. De Great Old maakte in ...

133
133
'Man Utd zoekt coach: eerste 4 kandidaten bekend'

De eerste dagen van 2026 blijken niet al te prettig voor trainers in de Premier League. Op ...

224
224
'AA Gent grijpt naast eerste winteraanwinst'

AA Gent vertoeft momenteel net als vele andere eersteklassers in Spanje om zich klaar te stomen voor ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Duranville terug naar Anderlecht, Vanzeir weg bij Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

397
397
Man City tegen de touwen: Guardiola haalt ferm uit

Manchester City kreeg weer een ferme uppercut in de Premier League. Chelsea wist in het slot nog ...

92
92
Belgische clubs opgelet: Rode Duivel flirt met transfer

De wintermercato is vol aan de gang en verschillende spelers zoeken naar een oplossing. Zo zijn er ...

130
130
Lammens schrikt: Man Utd gooit Amorim per direct op straat

De bom is ontploft bij Manchester United. Daags na het puntenverlies tegen Leeds United, heeft de ...

224
224
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht wordt gelinkt aan een behoorlijk spectaculaire transfer. Volgens Duitse bronnen mikt ...

476
476
Details Gouden Schoen bekend: VTM zorgt voor enorme schok

Aanstaande zondag vindt het 72ste Gala van de Gouden Schoen plaats. Maar de uitreiking van de ...

861
861
Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

467
467
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

228
228
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

386
386
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

326
326
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

201
201
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

260
260
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

555
555
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

102
102
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

98
98
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

80
80
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

489
489

Meer sportnieuws