'De Bruyne speelde vitale rol in terugtrekking City'

door
'De Bruyne speelde vitale rol in terugtrekking City'

Nu de zes Engelse grootmachten zich hebben teruggetrokken, lijkt de Super League ten dode opgeschreven. Dinsdag was het Manchester City dat officieel gezien het eerste domino-steentje liet vallen. En blijkbaar zou Kevin De Bruyne daarin een grote rol hebben gespeeld.


Dinsdagmiddag doken de eerste geruchten op dat Chelsea en Manchester City hun staart zouden intrekken, uiteindelijk was het die laatste club die als eerste met een officieel statement naar buiten kwam. Bij The Athletic reconstrueerde men hoe die beslissing tot stand kwam. In Engeland waren vooral Manchester United, Liverpool en Arsenal (niet toevallig de clubs met Amerikaanse eigenaars) de dragende krachten achter de Super League. City twijfelde lang om mee in te stappen. Maar toen bleek dat de plannen ook zonder hen zouden worden voortgezet, zette de huidige leider het licht op groen.

Daags nadien werd ook Pep Guardiola op de hoogte gebracht en die was niet bepaald enthousiast. De echte ommekeer volgde echter dinsdag pas toen de spelers er zich mee gingen moeien. Een delegatie onder leiding van routinier Fernandinho verzette zich hevig tegen de plannen. Ook De Bruyne was naar verluidt nauw bij deze gesprekken betrokken. Onder meer uit angst voor een schorsing bij de nationale ploeg, drongen de spelers nadrukkelijk aan bij het bestuur om hun kar te keren.

Rond 20u was het uiteindelijk De Bruyne die met een krachtig statement naar buiten kwam. "Ja, dit is big business en ik besef dat ik daar deel van uitmaak. Maar ik blijf ook een kleine jongen die gewoon wil voetballen", klonk het onder meer. Niet veel later maakte City officieel bekend dat het zich terugtrok uit de plannen, waarna de bal helemaal aan het rollen ging. Spelers als Raheem Sterling en Aymeric Laporte reageerden vervolgens nog cynisch op het wegvallen van de plannen, hun opzet was geslaagd.

LEES OOK: Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

De Bruyne zou ook een goede aanvoerder zijn voor de Duivels ...

Meest recent

Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

5
5
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

20
20
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

96
96
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

42
42
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

292
292
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

44
44
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

202
202
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

531
531
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

173
173
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

806
806
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

465
465
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

395
395
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

553
553
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

64
64
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

516
516
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

389
389
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

281
281
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

321
321
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

102
102
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

731
731
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

278
278
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

544
544
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

781
781
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

221
221

Meer sportnieuws