'De Bruyne speelde vitale rol in terugtrekking City'

368 stemmen
'De Bruyne speelde vitale rol in terugtrekking City'

Nu de zes Engelse grootmachten zich hebben teruggetrokken, lijkt de Super League ten dode opgeschreven. Dinsdag was het Manchester City dat officieel gezien het eerste domino-steentje liet vallen. En blijkbaar zou Kevin De Bruyne daarin een grote rol hebben gespeeld.


Dinsdagmiddag doken de eerste geruchten op dat Chelsea en Manchester City hun staart zouden intrekken, uiteindelijk was het die laatste club die als eerste met een officieel statement naar buiten kwam. Bij The Athletic reconstrueerde men hoe die beslissing tot stand kwam. In Engeland waren vooral Manchester United, Liverpool en Arsenal (niet toevallig de clubs met Amerikaanse eigenaars) de dragende krachten achter de Super League. City twijfelde lang om mee in te stappen. Maar toen bleek dat de plannen ook zonder hen zouden worden voortgezet, zette de huidige leider het licht op groen.

Daags nadien werd ook Pep Guardiola op de hoogte gebracht en die was niet bepaald enthousiast. De echte ommekeer volgde echter dinsdag pas toen de spelers er zich mee gingen moeien. Een delegatie onder leiding van routinier Fernandinho verzette zich hevig tegen de plannen. Ook De Bruyne was naar verluidt nauw bij deze gesprekken betrokken. Onder meer uit angst voor een schorsing bij de nationale ploeg, drongen de spelers nadrukkelijk aan bij het bestuur om hun kar te keren.

Rond 20u was het uiteindelijk De Bruyne die met een krachtig statement naar buiten kwam. "Ja, dit is big business en ik besef dat ik daar deel van uitmaak. Maar ik blijf ook een kleine jongen die gewoon wil voetballen", klonk het onder meer. Niet veel later maakte City officieel bekend dat het zich terugtrok uit de plannen, waarna de bal helemaal aan het rollen ging. Spelers als Raheem Sterling en Aymeric Laporte reageerden vervolgens nog cynisch op het wegvallen van de plannen, hun opzet was geslaagd.

LEES OOK: De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

De Bruyne zou ook een goede aanvoerder zijn voor de Duivels ...

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

20
20
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

83
83
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

233
233
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

147
147
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

70
70
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

225
225
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

81
81
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

276
276
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

101
101
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

66
66
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

17
17
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

46
46
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

100
100
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

500
500
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

104
104
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

85
85
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

231
231
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

94
94
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

85
85
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

143
143
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

46
46
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

421
421
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

74
74

Meer sportnieuws