'De Bruyne speelde vitale rol in terugtrekking City'

door
'De Bruyne speelde vitale rol in terugtrekking City'

Nu de zes Engelse grootmachten zich hebben teruggetrokken, lijkt de Super League ten dode opgeschreven. Dinsdag was het Manchester City dat officieel gezien het eerste domino-steentje liet vallen. En blijkbaar zou Kevin De Bruyne daarin een grote rol hebben gespeeld.


Dinsdagmiddag doken de eerste geruchten op dat Chelsea en Manchester City hun staart zouden intrekken, uiteindelijk was het die laatste club die als eerste met een officieel statement naar buiten kwam. Bij The Athletic reconstrueerde men hoe die beslissing tot stand kwam. In Engeland waren vooral Manchester United, Liverpool en Arsenal (niet toevallig de clubs met Amerikaanse eigenaars) de dragende krachten achter de Super League. City twijfelde lang om mee in te stappen. Maar toen bleek dat de plannen ook zonder hen zouden worden voortgezet, zette de huidige leider het licht op groen.

Daags nadien werd ook Pep Guardiola op de hoogte gebracht en die was niet bepaald enthousiast. De echte ommekeer volgde echter dinsdag pas toen de spelers er zich mee gingen moeien. Een delegatie onder leiding van routinier Fernandinho verzette zich hevig tegen de plannen. Ook De Bruyne was naar verluidt nauw bij deze gesprekken betrokken. Onder meer uit angst voor een schorsing bij de nationale ploeg, drongen de spelers nadrukkelijk aan bij het bestuur om hun kar te keren.

Rond 20u was het uiteindelijk De Bruyne die met een krachtig statement naar buiten kwam. "Ja, dit is big business en ik besef dat ik daar deel van uitmaak. Maar ik blijf ook een kleine jongen die gewoon wil voetballen", klonk het onder meer. Niet veel later maakte City officieel bekend dat het zich terugtrok uit de plannen, waarna de bal helemaal aan het rollen ging. Spelers als Raheem Sterling en Aymeric Laporte reageerden vervolgens nog cynisch op het wegvallen van de plannen, hun opzet was geslaagd.

LEES OOK: Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

De Bruyne zou ook een goede aanvoerder zijn voor de Duivels ...

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

43
43
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

58
58
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

37
37
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

213
213
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

364
364
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

281
281
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

174
174
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

135
135
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

87
87
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

539
539
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

322
322
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

328
328
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

384
384
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

213
213
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

174
174
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

805
805
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

273
273
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

298
298
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws