Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999: "Nu fundament voor titel leggen"

door
Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999:

Het lijkt erop dat RSC Anderlecht in dezelfde crisis zit als eind jaren '90. Toen haalde het wel altijd Europees voetbal, maar twee keer zeer nipt en toen waren clubs als Harelbeke en Lommel SK de concurrenten. De top is nu breder, maar RSCA lijkt net op tijd progressie te maken. Net zoals in 1999? VoetbalNieuws blikte terug met Yannis Anastasiou.

Anderlecht zag in 1995 door het Bosman-arrest tal van topspelers de club gratis verlaten. RSCA kende nadien zwarte jaren en deed jarenlang amper mee voor de landstitel. In het seizoen 1998/1999 kende Paars-Wit een dramatische start en onder Arie Haan stond het zelfs even laatste. Frank Vercauteren en Jean Dockx namen over en loodsten Anderlecht nog naar de derde plaats. Vooral de laatste weken van het seizoen waren indrukwekkend.


Zetterberg, Scifo, Radzinski...

Er werd met 0-6 gewonnen bij Standard, met 2-5 bij de latere landskampioen KRC Genk, met 4-0 tegen AA Gent en uiteindelijk met 3-1 tegen KV Kortrijk. Anderlecht pakte zo nog een Europees ticket. Yannis Anastasiou was toen spits bij Anderlecht. "Als ik terugkijk op die weken, dan zie je toch wel heel goede resultaten. Het was echter een ander tijdperk, want in die periode had Anderlecht een groep met veel persoonlijkheid en kwaliteit. Spelers als Enzo Scifo, Pär Zetterberg, Tomasz Radzinski, Lorenzo Staelens, Filip De Wilde, Glen De Boeck, Bart Goor en Bertrand Crasson speelden toen in dat team. Een geweldige periode", aldus Anastastiou. De Griekse aanvaller scoorde in die vier wedstrijden twee doelpunten.


Begin van de weg naar boven?

Anderlecht kent momenteel dezelfde periode en lijkt stilaan weer op weg naar betere jaren. Vincent Kompany heeft zeer veel goede jonge talenten, die wel die ervaren klassespelers zoals in 1999 missen. Ze moesten ook 12 op 12 halen om zekerheid te verschaffen over PO I, en met een 6 op 6 zijn ze goed bezig. Net als in 1999 scoort Anderlecht plots zeer vlot met 8 goals in 2 matchen.

"Anderlecht heeft in vergelijking met die periode in 1999 meer talentvolle jonge spelers, die zeer veel potentieel hebben. Ik merk dat er meer geloof is in de ploeg. Of ze ook tegen Club kunnen winnen? Het verschil in punten met Club Brugge is zeer groot, maar ik denk dat Anderlecht dit seizoen als fundament kan gebruiken om volgend seizoen weer voor de prijzen mee te doen. Het is te lang geleden dat Anderlecht nog voor de titel meespeelde", aldus de sympathieke ex-spits. Na de stunt in 1999 pakte RSCA een jaar later de titel.

Claudio Reulens

LEES OOK: ‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Gaat RSCA de stunt uit 1999 herhalen?

Meest recent

Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

0
0
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

36
36
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

56
56
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

25
25
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

64
64
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

88
88
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

259
259
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

45
45
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

268
268
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

920
920
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

60
60
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

120
120
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

203
203
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

558
558
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

566
566
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

403
403
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

543
543
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

163
163
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

524
524
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk ...

655
655
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

50
50
De Cat zéér streng bij Anderlecht: “Dat moet echt beter"

Nathan De Cat is stilaan één van de grote publiekslievelingen van het Lotto Park aan ...

123
123
HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Thorsten Fink is de volgende trainer die ontslagen is in de Jupiler Pro League. Na desastreuze ...

187
187

Meer sportnieuws