'BeneLiga steeds dichter: 7 Belgische clubs zeker van plaats'

door
'BeneLiga steeds dichter: 7 Belgische clubs zeker van plaats'

Het was dinsdag naar verluidt een redelijk heftige Algemene Vergadering van de Pro League, een aantal belangrijke beslissingen moesten dan ook uitgesteld worden omdat er geen consensus werd gevonden. Al werden er ook bepaalde knopen doorgehakt. Zo gaf men groen licht voor de verdere uitwerking van de BeneLiga.


De plannen om tot een gemeenschappelijke competitie in België en Nederland te komen, liggen al een tijdje op tafel. Tot dusver waren het echter enkel de topclubs die de kar trokken. Maar dinsdag schaarden ook de meeste kleinere profploegen zich achter het plan. Volgens Het Laatste Nieuws stemde zelfs niemand tegen op de Algemene Vergadering. En dus kunnen er weldra verdere stappen gezet worden in de uitwerking van zo'n grensoverschrijdende competitie.

Uiteraard zijn we nog lang niet zover, de plannen die op tafel liggen moeten nog concreet uitgewerkt worden. Bovendien hangt veel af van wat de UEFA beslist over de verdeling van de Europese tickets. Dat lijkt nog steeds het grootste struikelblok. Maar onder de Belgische clubs is het draagvlak dus groot. En bij onze noorderburen is projectleider Bert Habets al een tijdje bezig om ook de Nederlandse ploegen te overtuigen.

Het beloven dus nog interessante maanden te worden. In ieder geval lijkt het erop dat zo'n BeneLiga zal bestaan uit 8 Belgische clubs en 10 uit Nederland. Bij Sky Sports gaat men er vanuit dat Club Brugge, AA Gent, Standard, RSC Anderlecht, KRC Genk, Antwerp FC en Sporting Charleroi al quasi zeker zijn van hun plekje, toch in het eerste seizoen. De achtste Belgische deelnemer zou nog bepaald moeten worden.

LEES OOK: Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

Bent u voor of tegen een Beneliga?

Meest recent

KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

36
36
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

45
45
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

133
133
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

69
69
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

110
110
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

67
67
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

393
393
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

500
500
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

127
127
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

79
79
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

298
298
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

208
208
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

685
685
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

71
71
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

290
290
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

93
93
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

228
228
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

280
280
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

534
534
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

58
58
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

80
80
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

722
722
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

136
136

Meer sportnieuws