Hein woedend op VAR: "Strafschop, geen discussie mogelijk"

door
Hein woedend op VAR:

Club Brugge verkocht AA Gent maandagavond een flinke pandoering en haalde het na een sterke tweede helft met 0-4 in de Ghelamco Arena. Maar die uitslag had er ook anders kunnen, en misschien wel moeten, uitzien. Gent liet het immers na om zich in de eerste helft te belonen, bovendien waren er enkele discutabele fases met de wedstrijdleiding.


Voor rust claimden de Buffalo's een eerste strafschop. Scheidsrechter Bram Van Driessche leek ook te gaan fluiten, maar bedacht zich uiteindelijk. De VAR greep eveneens niet in. De meeste frustratie bij Gent kwam er echter over een fase aan het begin van de tweede periode, toen het nog 0-0 stond. Terwijl het spel zich afspeelde aan de rand van de baklijn, probeerde Laurent Depoitre zich vrij te lopen rond de strafschopstip. Daarbij werd hij neergetrokken door Stefano Denswil. De wedstrijdleiding besloot echter geen vervolg te geven aan deze actie.

En dat was niet naar de zin van Hein Vanhaezebrouck. Op zijn persbabbel achteraf toonde de Gentse trainer dan ook scherp voor de arbitrage. "Iedereen zal het nu wel hebben over het feit dat Club Brugge 'fantastisch goed' was in de tweede helft, maar na één minuut móét de bal gewoon op de stip. Daar is geen discussie mogelijk. Denwsil trekt Depoitre naar de grond, terwijl wij een aanval opzetten. Sorry, maar dat is altijd een strafschop. Dan staat het 1-0 en heb je een heel andere wedstrijd", sakkerde de coach.

Vanhaezebrouck kan er dan ook niet bij dat de wedstrijdleiding, met name dan de videoref, niet ingreep bij deze fase. "Club Brugge zal wel dik verdiend kampioen worden. Ze hadden misschien zelfs meer kunnen halen uit dit seizoen. Maar ze hebben geen hulp nodig. Van niemand. Het is niet zeker dat wij hadden gewonnen als we op 1-0 kwamen, maar het wedstrijdbeeld had er wel helemaal anders kunnen uitzien."

LEES OOK: Hein dumpt Openda en kiest vervanger: "Zou niet twijfelen"

Gent had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

'Paniek bij Anderlecht: Stroeykens voor prikje weg'

Anderlecht incasseert de laatste tijd de ene na de andere mokerslag. De Europese uitschakeling tegen ...

46
46
Van der Vaart en dochter Johan Derksen delen groot nieuws

Rafael Van der Vaart stond met flair in Bernabéu, viel op in Hamburg, werd verguisd én ...

3
3
Vermeeren in vrije val: pijnlijke oorzaak duikt op

Arthur Vermeeren maakte deze zomer nog maar eens een transfer. De 20-jarige middenvelder verruilde ...

28
28
OHL heeft volgende transferdeal met Union beet

Bij Union is het nog een onverwacht druk einde van de mercato geworden. De landskampioen zag toch ...

18
18
‘Deadlinebom: Anderlecht wil nog gigantische transfer forceren‘

Bij Anderlecht ging alle aandacht vrijdag uit naar de officiële bevestiging van het vertrek van ...

444
444
Héél opmerkelijke transfer voor Alderweireld?

Toby Alderweireld hing afgelopen seizoen de schoenen aan de haak. Hij geniet nu wat van het leven, ...

426
426
Tranen bij Van der Gijp: hartverscheurende onthulling zoon

Tijdens een bijzondere uitzending van Vandaag Inside, waar deze week extra aandacht wordt besteed ...

23
23
Zinho Gano verrast en heeft nieuwe club beet

Zinho Gano heeft na enkele weken zonder club te zitten een nieuwe werkgever gevonden. De ervaren ...

112
112
Lommel SK pakt uit, Patro verrast met transfer

Lommel SK en Patro Eisden gaan dit seizoen volop voor promotie. De twee Limburgse tweedeklassers ...

85
85
Enorme vrees bij Duivels: "Groot probleem voor Garcia"

België won overtuigend van Liechtenstein. Op het einde van de wedstijd stond er 0-6 op het ...

139
139
Maakte Club Brugge grove fout? “19 clubs geïnteresseerd”

Club Brugge maakte de afgelopen seizoenen heel wat winst op spelers die doorstroomden uit de eigen ...

579
579
Coucke laat van zich horen na pijnlijk ontslag Vandenhaute

RSC Anderlecht voert weer heel wat veranderingen door. Tijdens de Raad van Bestuurd werd al deels ...

722
722
‘Na vertrek City: De Bruyne laat Guardiola nu bloeden’

Kevin De Bruyne nam na tien jaar afscheid bij Manchester City en de Rode Duivel tekende een contract ...

235
235
Jan Boskamp vol ongeloof na héél onverwacht nieuws

Je herkent hem uit duizenden: de bulderlach, de Hollandse tongval, het hart op de tong. Maar deze ...

329
329
‘Paleisrevolutie Anderlecht: dit trio grijpt de macht’

RSC Anderlecht hield vandaag een belangrijke vergadering met de Raad van Bestuur. Daarin werd het ...

805
805
'Vermeeren al afgeschreven? Marseille lacht er niet mee'

Arthur Vermeeren ging deze zomer naar Olympique Marseille. De middenvelder werd opzijgeschoven bij ...

634
634
Bastien doet schokkende onthulling: “Ik was bijna dood”

Samuel Bastien heeft een verleden bij Standard Luik en RSC Anderlecht, maar na zijn passage bij ...

50
50
Union rondt opnieuw transfer in Jupiler Pro League af

Union SG kreeg ook deze zomermercato weer te maken met een metamorfose. Verschillende spelers ...

97
97
Anderlecht-fans reageren massaal op aftocht Vandenhaute

Zoals verwacht mag Wouter Vandenhaute zich voortaan niet langer voorzitter van RSC Anderlecht ...

508
508
Witte rook: Anderlecht velt verdict over Vandenhaute

Hoogspanning bij RSC Anderlecht, waar in een bijzondere Raad van Bestuur vrijdag werd beslist over ...

621
621
'Van afgang bij Duivels naar topjob: Tedesco verrast'

De passage van Domenico Tedesco bij Belgische nationale ploeg was een ramp en de oefenmeester zit ...

137
137
‘Beerschot zit niet stil: volgende knaltransfer’

Beerschot was afgelopen seizoen het zwakke broertje van de Jupiler Pro League. De Antwerpse club ...

307
307
‘Yamal publiek vernederd: vriendin kiest voor rivaal’

Lamine Yamal is op zijn 18e al een wereldwijde superster en dat heeft ook gevolgen voor zijn ...

173
173
Vandenbempt prijst Duivel de hemel in: “Hij is dé toekomst”

De Rode Duivels wonnen met duidelijke 0-6 cijfers van Liechtenstein. De dwergstaat was uiteraard ...

197
197
Man United-flop? Lammens meteen zwaar aangepakt

Op de laatste dag van de transferperiode versierde Senne Lammens alsnog zijn gedroomde transfer. De ...

508
508

Meer sportnieuws