'VD Brom stond op één nederlaag van ontslag bij Genk'

door
'VD Brom stond op één nederlaag van ontslag bij Genk'

KRC Genk gaat zondagavond op het veld van RSC Anderlecht op zoek naar een ticket voor de finale van de Croky Cup. De Limburgers kunnen alvast met vertrouwen naar het Lotto Park afreizen. Zo wist Racing zijn drie laatste wedstrijden telkens te winnen en dat bleek ook noodzakelijk voor coach John van den Brom.


Genk was immers dramatisch uit de winterstop gekomen. Op een bepaald moment telde Racing slechts 5 punten op 27 in de competitie. Een terugval die men binnen de club niet had zien aankomen na de sterke reeks van vlak voor nieuwjaar. Op een bepaald moment vond dan ook een crisisoverleg plaats over de toekomst van Van den Brom. Uiteindelijk besloot het bestuur om de Nederlander toch het vertrouwen te gunnen. Een goede beslissing, want sindsdien kon Genk dus al zijn wedstrijden weer winnen.

Maar dat de situatie van de trainer precair was, wordt nu ook bevestigd door analist Thomas Chatelle. Tegenover Le Soir benadrukte de ex-speler van onder meer Genk en Anderlecht, dat het ontslag wel degelijk in de lucht hing. "Toen Van den Brom het stokje overnam van Thorup liep alles goed. Maar toen werd het moeilijker voor hem, zelfs tot op het punt dat hij op één nederlaag van zijn ontslag stond. Gelukkig voor hem wist zijn ploeg de wedstrijd op Charleroi te winnen en sindsdien draait de machine weer", aldus Chatelle.

LEES OOK: Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

Is VD Brom nog steeds de juiste man voor Genk?

Meest recent

Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

1
1
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor: Duitsland ontploft’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

38
38
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

32
32
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

130
130
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

55
55
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

227
227
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

26
26
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

209
209
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

38
38
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

468
468
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

170
170
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

173
173
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

59
59
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

73
73
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

192
192
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

164
164
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

83
83
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

231
231
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

328
328
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

47
47
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

255
255
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

237
237
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

40
40
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

416
416
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

140
140

Meer sportnieuws