Club mag zich bestolen voelen: "100 procent penalty!"

door
Club mag zich bestolen voelen:

Club Brugge leek goed op weg om het zegerecord in de Jupiler Pro League op scherp te zetten, maar zag vrijdagavond abrupt een einde komen aan zijn reeks overwinning. Zo slikte Blauw-Zwart op het veld van Charleroi nog een late gelijkmaker. Al had de partij toen al in de beslissende plooi kunnen, en misschien wel moeten, liggen.


Na goed een uur spelen trok Eduard Sobol immers op wandel in de zestien. De Oekraïense back werd echter nogal drastisch tegengehouden door Cédric Kipré. Zowat iedereen verwachtte dat de bal op de stip ging gaan, maar scheidsrechter Lothar D'Hondt vond het geen penalty. En ook de VAR besloot om niet in te grijpen. "Dat zag er niet koosjer uit, dat was een penalty. Heel vreemd, de VAR ziet toch dezelfde beelden als ons? Ik kan het niet uitleggen, ik kan alleen maar zeggen dat dit 100% penalty is. Dit mag de VAR zich aanrekenen", zei co-commentator en analist Gert Verheyen bij Eleven Sports.

Ook Club-coach Philippe Clement begreep er niets van. Hij vroeg zich zelfs af of de VAR op het moment van de fout geen drankje was gaan halen. "Ik kan het niet verklaren. Ik probeer al twee jaar mijn spelers in te prenten om niet in discussie te gaan en te focussen op voetballen. Het is immers de VAR zijn job om de beelden te bekijken. En dan is de conclusie dat dit moet gezien worden. Punt. Ik ben benieuwd welke verklaring er zal volgen, maar ik denk niet dat er een verklaring is", sakkerde hij op de Brugse clubwebstek.

LEES OOK: Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Club had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

'Laatste struikelblok voor overname Beerschot opgeruimd'

Met een elf op vijftien is Beerschot meer dan degelijk aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro ...

61
61
Pocognoli ziet ondanks knalprestatie toch één minpunt

Union heeft zich dinsdagavond meteen in de kijker gespeeld in de Champions League. Het pakte bij ...

45
45
Real zwoegt naar zege, sensatie in Turijn, Qarabag stunt

Dinsdagavond stonden er nog vier wedstrijden op het programma in de league phase van de Champions ...

56
56
Ait El Hadj haalt gram met geweldige goal: "Ik heb afgezien"

Union liet de voorbije jaren al straffe dingen zien in Europa, maar nu bewezen ze dat ze ook in de ...

60
60
'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

100
100
Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

264
264
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

77
77
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

52
52
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

344
344
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

160
160
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

116
116
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

146
146
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

267
267
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

309
309
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

50
50
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

283
283
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

193
193
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

371
371
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

151
151
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

290
290
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

43
43
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

327
327
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

419
419
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1751
1751
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

287
287

Meer sportnieuws