Na een wedstrijd die pas na de rust goed op gang kwam, heeft Cercle Brugge zichzelf andermaal in de voet geschoten. Het team van Clement leek lange tijd op weg naar de zege maar gaf deze andermaal in een paar minuten knullig uit handen. Voor Eupen is het een levensbelangrijker driepunter onderin, is het lot van de Brugse coach hiermee bezegeld?
Schrik om te verliezen is groter dan drang om te winnen
De bezoekers namen de beste start op Jan Breydel, na een paar minuten spelen moest er al een bal van de lijn gehaald worden door de thuisverdediging. Cercle kwam voorlopig niet aan kansen, op het kwartier bracht Didillon, met de nodige moeite, redding op een strak schot van Stef Peeters. Halfweg de eerste helft kwam ook Cercle Brugge eindelijk eens tot een kans, het afstandsschot van Hotic vloog niet zo ver naast. Kansen bleven ook nadien schaars, op slag van rust probeerde Kayembe het nog eens met een uithaal, de thuisdoelman was bij de pinken. Na een evenwichtige en kansenarme eerste helft stond het nog 0-0.
Clement stond zwaar onder vuur na de povere resultaten van de afgelopen maanden.
Cercle voetbalt zichzelf wederom in de vernieling
Nadat vroeg in de tweede helft een doelpunt van Hoggas werd afgekeurd wegens buitenspel, was het even later wel raak voor de middenvelder. Defourny trapte de bal pardoes in de voeten van de Fransman en die lobde de bal fraai in doel: 1-0 voor de Vereniging. Cercle Brugge was nadien de betere ploeg en ging op zoek naar een tweede doelpunt, Eupen kwam voorlopig tot geen enkele kans. En toch kwam de Panda's op twintig minuten van het einde weer op gelijke hoogte: invaller Prevljak werd prima aangespeeld en joeg de gelijkmaker in de linkerhoek: 1-1. Opnieuw ging het nadien van kwaad naar erger voor Cercle, een paar minuten later zette Prevljak de Panda's al voorsprong: 1-2. Voor de zoveelste keer dit seizoen leek het fout te lopen voor Groen-Zwart. Op tien minuten van het einde kwam Vanhoutte nog dicht bij de gelijkmaker maar Defourny had een knappe reflex in huis. Eupen hield stand en boekt een belangrijke driepunter onderin.
Scoreverloop:
1-0 (53') Hoggas, 1-1 (69') Prevljak, 1-2 (76') Prevljak
LEES OOK: Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge
Maarten Coenen