Verdediging Vanaken haalt bizar argument boven

690 stemmen
Verdediging Vanaken haalt bizar argument boven

Het bondsparket vroeg maandag een sanctie van liefst vier speeldagen schorsing voor Hans Vanaken. Twee wedstrijden vanwege de fout die hem rood opleverde tegen KAS Eupen en nog eens twee vanwege zijn daaropvolgende reactie. Club Brugge legde zich hier echter niet bij neer en dus verscheen de zaak dinsdag voor de (virtuele) disciplinaire commissie.


Vanaken werd onder meer verdedigd door Johnny Maeschalck, een expert in het sportrecht. En die haalde een wel zeer vreemd argument boven. "In momenten van emotie zeggen mensen soms dingen die ze niet menen. En ik ken Hans al jaren, het zijn woorden die hij niet gebruikt. Ik denk dat het woord 'kut' niet tot zijn woordenschat behoort, het is misschien het gevolg van de aanwezigheid van Nederlanders in de Brugse kleedkamer", klonk het.

Een bizarre stelling, vermits het woord ook in Vlaanderen al jaren wordt gebruikt om te schelden en te vloeken. 'Kutjaar' is zelfs de titel van een programma dat momenteel op de openbare omroep loopt. Het lijkt dan ook weinig waarschijnlijk dat de commissie dit als verzachtende omstandigheid zal gebruiken. Vanaken, die zich wel netjes verontschuldigde, zou onder meer 'kutref' en 'kutregels' hebben geschreeuwd.

Overigens ging ook het bondsparket in de tegenaanval. Procureur Ebe Verhaegen verwees immers fijntjes naar de schorsing die Ruud Vormer vorig seizoen kreeg in de Champions League. In het heetst van de strijd sneerde de Nederlander toen 'fuck you' naar de ref. Iets waar hij zelfs drie speeldagen voor kreeg. "Voor zover ik weet ging Club Brugge toen niet in beroep", aldus Verhaeghen.

LEES OOK: Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Een strafvermindering voor Vanaken zou logisch zijn ...

Meest recent

Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

372
372
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

45
45
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

133
133
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

179
179
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

234
234
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

291
291
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

86
86
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

77
77
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

560
560
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

316
316
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

141
141
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

138
138
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

132
132
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

107
107
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

313
313
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

134
134
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

451
451
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

111
111
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

42
42
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

148
148
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

585
585
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

225
225
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

76
76
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

379
379

Meer sportnieuws