Voetbalcel grijpt hard in na 'haat-actie' supporters AA Gent

door
Voetbalcel grijpt hard in na 'haat-actie' supporters AA Gent

AA Gent boekte afgelopen zondag een knappe overwinning op het veld van rivaal Club Brugge, maar die zege kreeg wel nog een vervelend staartje. Enkele leden van de Gentse harde kern hadden immers een 'haat-actie' opgezet in aanloop naar de wedstrijd. Bij de Voetbalcel van het ministerie van Binnenlandse Zaken tilt men hier echter zwaar aan en kondigt men actie aan.


Onderweg naar Jan Breydel werden aan enkele bruggen over de autostrade spandoeken opgehangen. Op één daarvan stond te lezen 'doe ze duud' en werd ook een opblaaspop, die moest doorgaan voor een Club-supporter, opgeknoopt. AA Gent veroordeelde deze actie al via de officiële kanalen en nu reageert ook de Voetbalcel. "De spandoeken en de aan de hals opgehangen pop die een groep supporters van KAA Gent aan een brug hebben opgehangen, zijn onaanvaardbaar en duidelijk een inbreuk op de Voetbalwet. Deze acties zetten aan tot haat ten opzichte van de supporters van Club Brugge en kunnen leiden tot bijkomende problemen en incidenten tussen supporters van beide ploegen", klinkt het op de officiële website BeSafe.

Er zal dan ook actie volgen. Zo wordt in samenspraak met de lokale politie een onderzoek ingesteld naar de daders. "De Voetbalcel hanteert een nultolerantie tegen elke vorm van haat in het kader van voetbalwedstrijden en heeft reeds contact opgenomen met de betrokken politiezone. De betrokken supporters werden snel geïdentificeerd. Na ontvangst van het proces-verbaal op basis van de Voetbalwet zal de Voetbalcel voor elke betrokken supporter onmiddellijk de administratieve procedure opstarten en een passende sanctie geven voor deze feiten."

'DONKERE HUMOR'
Via Instagram kwamen 'Ultra's Ghent '14' met een reactie op de hetze die ontstaan is na hun actie. Men wijst naar de slogan 'Vecht voor onze stad. Leef voor onze kleuren. Doe ze duud!' als inspiratiebron voor hun actie. "Wanneer mag vrije meningsuiting, spot en een lichte vorm van donkere humor weer in onze stad? Waarom wil men in Gent heiliger zijn dan de Paus? Dit is voetbal. Dit is passie en rivaliteit", klinkt het onder meer. Het lijkt echter vooral dat het opknopen van de opblaaspop de grootste commotie deed ontstaan.

LEES OOK: Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

De commotie over deze actie gaat te ver ...

Meest recent

'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

29
29
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

26
26
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

73
73
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

142
142
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

115
115
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

35
35
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

26
26
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

172
172
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

64
64
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

259
259
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

142
142
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

37
37
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

146
146
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

225
225
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

67
67
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

206
206
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

69
69
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

93
93
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

256
256
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

86
86
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

804
804
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

445
445
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

56
56
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

446
446
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

159
159

Meer sportnieuws