TRANSFERUURTJE: 'Club wil smaakmaker Antwerp, 10 miljoen voor Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil smaakmaker Antwerp, 10 miljoen voor Genk'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge kunnen ze nog wel een extra middenvelder gebruiken, want met vier spelers voor drie posities is de spoeling daar toch behoorlijk dun. Blauw-Zwart zou daarom al enkele potentiële versterkingen aangeduid hebben, waaronder ook een sterkhouder van Antwerp. Club zou namelijk Martin Hongla hoog op zijn verlanglijstje hebben staan. Het lijkt er echter wel op dat de Kameroense middenvelder financieel onhaalbaar zal zijn voor de landskampioen. Antwerp zal alleen willen verkopen aan een buitenlandse club.



Club moet het bovendien ook even met minder doen door de coronacrisis en dus bestaat de vrees dat enkele spelers verkocht zullen moeten worden. Eén van de eerste namen die dan opduikt, is die van Charles De Ketelaere. Vincent Mannaert geeft echter aan dat van een vroegtijdig vertrek van de 19-jarige geen sprake kan zijn. Kortingen zal Club ook zeker niet geven.

Anderlecht had de voorbije weken Luc Nilis op 'proef' in de staf, maar vond uiteindelijk geen akkoord om de legendarische ex-spits definitief aan te werven. Al lijkt het erop dat dat slechts een smoesje was, want volgens Filip Joos lag het voorstel van RSCA wel zeer laag. Ze zouden Nilis een maandloon van minder dan 2.000 euro voorgesteld hebben. Het lijkt er dus op dat Anderlecht enkel voor de schijn een voorstel gedaan heeft.



KV Oostende heeft dinsdag afscheid genomen van Fabrice Ondoa. De doelman werd ontslagen nadat bekend raakte dat hij een lockdownfeestje georganiseerd zou hebben in zijn appartement. De Kameroener was sowieso al op overschot bij KVO en was in de B-kern verzeild. Het komt de kustploeg dus niet slecht uit dat ze van zijn zware salaris verlost zijn.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Joakim Maehle in januari zal vertrekken bij KRC Genk. De Limburgers zouden al een bod van ongeveer 10 miljoen euro binnengekregen hebben van Atalanta. Ook Olympique Marseille, dat Maehle in de zomer al bijna wist aan te trekken, zou nog steeds op de loer liggen.



Hernan Losada heeft zijn entree als trainer op het hoogste niveau niet gemist en draait met Beerschot mee in de top van het klassement. Dat zou hem al de nodige interesse opleveren. Hij zou namelijk in beeld zijn bij OGC Nice, dat onlangs Patrick Vieira ontslagen heeft. De kans lijkt wel klein dat Losada nu al Beerschot zou verlaten.

BUITENLAND

Bij KRC Genk flopte Ianis Hagi vorig seizoen nog, maar bij Rangers is de Roemeense spelmaker weer helemaal opengebloeid. De 22-jarige zou zich alweer in de kijker gespeeld hebben van enkele topclubs. Onder meer Sevilla zou hem op het oog hebben.



Na een revalidatie van zestien maanden nadert Charly Musonda Junior zijn comeback. De inmiddels 24-jarige middenvelder mag binnenkort de groepstrainingen weer hervatten bij Chelsea. Er zou alvast besloten zijn dat Musonda sowieso het seizoen op Stamford Bridge zal uitdoen, om daar aan zijn achterstand te kunnen werken. Een uitleenbeurt in januari is dus niet aan de orde.

JOUW MENING TELT:
Zou Hongla een aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

123
123
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

42
42
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

257
257
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

51
51
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

867
867
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

531
531
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

397
397
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1400
1400
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

520
520
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

539
539
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

434
434
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

194
194
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

136
136
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

122
122
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

183
183
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

83
83
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

549
549
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

173
173
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

395
395
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

68
68
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

93
93
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

579
579
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

117
117
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

143
143
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

778
778

Meer sportnieuws