De Ligt prijst Pirlo na Juve-rentree: "Net als bij Ajax"

143 stemmen
De Ligt prijst Pirlo na Juve-rentree:

Een schouderoperatie hield Matthijs de Ligt maandenlang aan de kant, maar zaterdagavond maakte hij tegen Cagliari (2-0 zege) zijn rentree. De verdediger van Juventus maakte meteen indruk. De Ligt verklaarde tevreden te zijn over zowel de individuele als collectieve prestatie.


"Het waren drie zware maanden, maar ik ben nu weer gelukkig", zo liet hij weten aan Italiaanse media. "De periode met mijn schouderklachten waren moeilijk, maar ik wilde me inzetten voor het team. Uiteindelijk kon ik een bijdrage leveren aan het winnen van de titel."

Na het seizoen ging hij meteen onder het mes. Inmiddels is De Ligt weer terug onder leiding van de nieuwe trainer Andrea Pirlo. "Er heerst nu een andere mentaliteit", stelt de oud-Ajacied. "We proberen moderner voetbal te spelen met Pirlo, met verdedigers één op één. Zo heb ik altijd gespeeld bij Ajax en dat kan ik zeer waarderen. We kunnen nog beter, we zitten nu op zeventig procent. Maar we gaan zeker naar de honderd procent."

Titelprolongatie blijft het doel voor Juventus. "Het is goed dat er meer teams in de running zijn. Sterke teams ook, maar op die manier kunnen wij ook weer groeien. Voor wie ik het meest beducht ben? We hebben zoveel concurrenten. Milan doet het goed, maar Inter, Lazio, Atalanta en Napoli maken de titelstrijd ook spanning. Maar wij moeten naar onszelf kijken en zorgen dat we sterk genoeg zijn om weer landskampioen te worden."

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Gaat Juventus ook dit jaar de titel winnen?

Meest recent

'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

28
28
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

3
3
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

13
13
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

36
36
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

183
183
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

31
31
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

287
287
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

539
539
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

97
97
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

81
81
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

254
254
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

101
101
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

38
38
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

75
75
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

176
176
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

345
345
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

34
34
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

207
207
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

45
45
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

393
393
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

513
513
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

409
409
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

793
793
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

280
280

Meer sportnieuws