Na België, Frankrijk en Spanje, heeft ook Italië zich geplaatst voor de Final Four van de Nations League. La Squadra Azzurra wist de klus zelf te klaren door woensdagavond met 0-2 te gaan winnen op het veld van Bosnië & Herzegovina. Ook Nederland wist te winnen in Polen, maar schoot daar weinig mee op.
Onze noorderburen moesten zelf de volle buit pakken en hopen dat Italië punten liet liggen in Bosnië. Maar na defensief geblunder moest Oranje al snel achtervolgen. En het ging van kwaad naar erger voor de ploeg van bondscoach Frank de Boer: via Andrea Belotti kwamen de Italianen halfweg de eerste helft op voorsprong.
In de 68ste minuut deed Domenico Berardi de boeken helemaal dicht in het voordeel van de Italianen. Al zorgde Nederland wel nog voor een knappe remonte: via Memphis Depay en Georgino Wijnaldum boekte Oranje zijn tweede overwinning op rij. Maar dat was onvoldoende, België wordt het enige lage land dat volgend jaar zal aantreden in de eindronde van de Nations League.
Alle uitslagen van woensdagavond:
⏰ RESULTS ⏰
— UEFA Nations League (@EURO2020) November 18, 2020
🥳 Italy and Belgium reach finals!
🤔 Who impressed you on Wednesday? #NationsLeague
LEES OOK: De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes
Kobe K