Spanje geeft Duitsland historische pandoering, ook Frankrijk naar Final Four

door
Spanje geeft Duitsland historische pandoering, ook Frankrijk naar Final Four

Spanje heeft zich op de laatste speeldag verzekerd van een plaats in de Final Four van de Nations League. Duitsland begon nochtans als leider, maar kreeg in Sevilla een historische oplawaai: 6-0. Ferran Torres, de jonge aanvaller van Manchester City, was de uitblinker met een hattrick. Frankrijk gaat ook naar de Final Four. Zij klopten Zweden in hun slotmatch.


De Duitsers hadden genoeg aan een punt om zich te plaatsen, maar die droom werd door de Spanjaarden snel aan diggelen geslagen. Halfweg stond het immers al 3-0 dankzij goals van Morata, Ferran Torres en Rodri. Ook na rust ging La Roja op zijn elan door. Torres maakte zijn hattrick vol met nog eens twee goals en in de slotminuut maakte Oyarzabal de Duitse vernedering compleet. Het is de grootste nederlaag ooit van Die Mannschaft in een officiële wedstrijd.

Spanje krijgt in de Final Four al zeker het gezelschap van Frankrijk, dat zijn groep afsloot met een 4-2-zege tegen Zweden. Claesson bracht de bezoekers verrassend op voorsprong na amper vier minuten, maar twee goals van Giroud en eentje van Pavard zetten die scheve situatie recht. Quaison bracht de spanning nog even terug, maar Coman nam in blessuretijd elke twijfel weg.

De wereldkampioen houdt zo titelverdediger Portugal af, dat na een bloedstollende wedstrijd nog Kroatië klopte. Kovacic leek met twee goals tien Kroaten een punt te bezorgen, maar Man City-verdediger Ruben Dias kopte Portugal in de slotminuut met zijn tweede van de avond nog naar de zege.

Alle uitslagen:
Spanje - Duitsland 6-0
Frankrijk - Zweden 4-2
Kroatië - Portugal 2-3

LEES OOK: Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Was de uitslag van Spanje terecht?

Meest recent

Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

66
66
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

110
110
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

93
93
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

197
197
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

45
45
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

72
72
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

192
192
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

258
258
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

93
93
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

93
93
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

119
119
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

226
226
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

163
163
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

157
157
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

139
139
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

408
408
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

375
375
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

506
506
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

392
392
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

124
124
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

170
170
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

304
304
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

93
93
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

130
130

Meer sportnieuws