Spanje geeft Duitsland historische pandoering, ook Frankrijk naar Final Four

door
Spanje geeft Duitsland historische pandoering, ook Frankrijk naar Final Four

Spanje heeft zich op de laatste speeldag verzekerd van een plaats in de Final Four van de Nations League. Duitsland begon nochtans als leider, maar kreeg in Sevilla een historische oplawaai: 6-0. Ferran Torres, de jonge aanvaller van Manchester City, was de uitblinker met een hattrick. Frankrijk gaat ook naar de Final Four. Zij klopten Zweden in hun slotmatch.


De Duitsers hadden genoeg aan een punt om zich te plaatsen, maar die droom werd door de Spanjaarden snel aan diggelen geslagen. Halfweg stond het immers al 3-0 dankzij goals van Morata, Ferran Torres en Rodri. Ook na rust ging La Roja op zijn elan door. Torres maakte zijn hattrick vol met nog eens twee goals en in de slotminuut maakte Oyarzabal de Duitse vernedering compleet. Het is de grootste nederlaag ooit van Die Mannschaft in een officiële wedstrijd.

Spanje krijgt in de Final Four al zeker het gezelschap van Frankrijk, dat zijn groep afsloot met een 4-2-zege tegen Zweden. Claesson bracht de bezoekers verrassend op voorsprong na amper vier minuten, maar twee goals van Giroud en eentje van Pavard zetten die scheve situatie recht. Quaison bracht de spanning nog even terug, maar Coman nam in blessuretijd elke twijfel weg.

De wereldkampioen houdt zo titelverdediger Portugal af, dat na een bloedstollende wedstrijd nog Kroatië klopte. Kovacic leek met twee goals tien Kroaten een punt te bezorgen, maar Man City-verdediger Ruben Dias kopte Portugal in de slotminuut met zijn tweede van de avond nog naar de zege.

Alle uitslagen:
Spanje - Duitsland 6-0
Frankrijk - Zweden 4-2
Kroatië - Portugal 2-3

Was de uitslag van Spanje terecht?

Meest recent

Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

18
18
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

28
28
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

216
216
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

131
131
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

65
65
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

88
88
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

164
164
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

40
40
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

44
44
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

438
438
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

159
159
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

217
217
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

198
198
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

585
585
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

273
273
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

179
179
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

88
88
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

168
168
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

237
237
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

483
483
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

341
341
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

134
134
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

211
211
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

738
738

Meer sportnieuws