Spanje geeft Duitsland historische pandoering, ook Frankrijk naar Final Four

door
Spanje geeft Duitsland historische pandoering, ook Frankrijk naar Final Four

Spanje heeft zich op de laatste speeldag verzekerd van een plaats in de Final Four van de Nations League. Duitsland begon nochtans als leider, maar kreeg in Sevilla een historische oplawaai: 6-0. Ferran Torres, de jonge aanvaller van Manchester City, was de uitblinker met een hattrick. Frankrijk gaat ook naar de Final Four. Zij klopten Zweden in hun slotmatch.


De Duitsers hadden genoeg aan een punt om zich te plaatsen, maar die droom werd door de Spanjaarden snel aan diggelen geslagen. Halfweg stond het immers al 3-0 dankzij goals van Morata, Ferran Torres en Rodri. Ook na rust ging La Roja op zijn elan door. Torres maakte zijn hattrick vol met nog eens twee goals en in de slotminuut maakte Oyarzabal de Duitse vernedering compleet. Het is de grootste nederlaag ooit van Die Mannschaft in een officiële wedstrijd.

Spanje krijgt in de Final Four al zeker het gezelschap van Frankrijk, dat zijn groep afsloot met een 4-2-zege tegen Zweden. Claesson bracht de bezoekers verrassend op voorsprong na amper vier minuten, maar twee goals van Giroud en eentje van Pavard zetten die scheve situatie recht. Quaison bracht de spanning nog even terug, maar Coman nam in blessuretijd elke twijfel weg.

De wereldkampioen houdt zo titelverdediger Portugal af, dat na een bloedstollende wedstrijd nog Kroatië klopte. Kovacic leek met twee goals tien Kroaten een punt te bezorgen, maar Man City-verdediger Ruben Dias kopte Portugal in de slotminuut met zijn tweede van de avond nog naar de zege.

Alle uitslagen:
Spanje - Duitsland 6-0
Frankrijk - Zweden 4-2
Kroatië - Portugal 2-3

LEES OOK: Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Was de uitslag van Spanje terecht?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

47
47
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

67
67
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

100
100
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

98
98
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

73
73
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

40
40
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

214
214
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

332
332
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

78
78
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

515
515
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

267
267
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

105
105
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

121
121
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

397
397
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

332
332
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

802
802
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

301
301
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

297
297
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

289
289
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

97
97

Meer sportnieuws