Spanje geeft Duitsland historische pandoering, ook Frankrijk naar Final Four

482 stemmen
Spanje geeft Duitsland historische pandoering, ook Frankrijk naar Final Four

Spanje heeft zich op de laatste speeldag verzekerd van een plaats in de Final Four van de Nations League. Duitsland begon nochtans als leider, maar kreeg in Sevilla een historische oplawaai: 6-0. Ferran Torres, de jonge aanvaller van Manchester City, was de uitblinker met een hattrick. Frankrijk gaat ook naar de Final Four. Zij klopten Zweden in hun slotmatch.


De Duitsers hadden genoeg aan een punt om zich te plaatsen, maar die droom werd door de Spanjaarden snel aan diggelen geslagen. Halfweg stond het immers al 3-0 dankzij goals van Morata, Ferran Torres en Rodri. Ook na rust ging La Roja op zijn elan door. Torres maakte zijn hattrick vol met nog eens twee goals en in de slotminuut maakte Oyarzabal de Duitse vernedering compleet. Het is de grootste nederlaag ooit van Die Mannschaft in een officiële wedstrijd.

Spanje krijgt in de Final Four al zeker het gezelschap van Frankrijk, dat zijn groep afsloot met een 4-2-zege tegen Zweden. Claesson bracht de bezoekers verrassend op voorsprong na amper vier minuten, maar twee goals van Giroud en eentje van Pavard zetten die scheve situatie recht. Quaison bracht de spanning nog even terug, maar Coman nam in blessuretijd elke twijfel weg.

De wereldkampioen houdt zo titelverdediger Portugal af, dat na een bloedstollende wedstrijd nog Kroatië klopte. Kovacic leek met twee goals tien Kroaten een punt te bezorgen, maar Man City-verdediger Ruben Dias kopte Portugal in de slotminuut met zijn tweede van de avond nog naar de zege.

Alle uitslagen:
Spanje - Duitsland 6-0
Frankrijk - Zweden 4-2
Kroatië - Portugal 2-3

LEES OOK: 'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Was de uitslag van Spanje terecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

20
20
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

8
8
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

53
53
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

142
142
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

22
22
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

79
79
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

74
74
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

157
157
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

79
79
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

296
296
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

129
129
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

137
137
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

260
260
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

112
112
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

228
228
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

636
636
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

137
137
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

681
681
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

316
316
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

694
694
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

189
189
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

448
448
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

212
212
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

129
129

Meer sportnieuws